komiksy: 1700 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man Serial TV 3/98

Spider-Man Serial TV 3/98Numer: Spider-Man Serial TV 3/98
Tytuł: The Alien Costume
Wydawnictwo: Tm-Semic 1998
Data wydania: 1998
Scenariusz: Nel Yomtov
Rysunki: Alex Saviuk
Tusz: Alex Saviuk
Kolory: Kevin Tinsley
Litery: Ewa Grzesiak
Okładka: brak informacji
Redaktor naczelny: Marcin Rustecki
Wydawca: Waldemar Tevnell
Tłumacz: Arek Wróblewski
Cena: 3,50 zł

Streszczenie

John Jameson podczas kosmicznej misji ląduje na asteroidzie, gdzie znajduje krwawiącą skałę. Pobiera próbki. Całość relacjonowana jest w telewizji, a kwałkiem skały nazwanym Prometeum X zainteresował się również Kingpin.

Podczas drogi powrotnej z kosmosu skała zaczęła mocno krwawić, a maź wydobywająca się z niej przeszła na astronautów powodując utratę łączności. Przelatując nisko nad Nowym Yorkiem, Peter postanawia intwerwniować w swoim kostiumie. Tymczasem Kingpin widząc okazję do przeechywcenia nowo odkrytego kruszcu, wysyła swojego człowieka.

Prom rozbija się na moście George’a Washingtona, gdzie dociera Spider-Man. Na miejscu zastaje mężczyznę w kostiumie Nosorożca. Dochodzi do walki, jednak przerywa ją osuwający się z mostu prom kosmiczny. Pająk zarzuca pluskwę na przeciwnika i wskakuje do środka, by ratować astronautów. Udaje mu się uratować obydwu. Słysząc podejrzane odgłosy wraca do środka, jednak razem z nim ląduje w rzece. Wychodząc na brzeg pokryty jest czarną substancją.

Noc. Peter kładzie się spać. Śni koszmar w którym goni go czarny potwór. Zjawia się na ratunek Spider-man, jednak dziwna postać połyka Parkera. Ten budzi się. Ku swojemu zdziwieniu jest na ścianie budynku w nowym, czarnym kostiumie. Zauważa, że ma więcej siły i jest szybszy. Chcąc ukryć się przed światem kostium znika z ciała Petera przybierając formę jego codziennych ubrań. Tymczasem Kingpin wraz ze Smythe’em testuje skradziony Prometeum X. Potrzebne są specjalne pręty. Król przestępczości sięga po telefon, bo wie, że Nosorożec znów wykona zadanie.

Przed uczelnią. Peter po raz pierwszy odgryza się Flashowi, co sprawia że Felicia go nie poznaje. Później, w domu chłopak również nie zachowuje się dobrze względem May. Dostając cynk od swojego nadajnika, że jego przeciwnik uaktywnił się, rusza go pochwycić.

Na terenie rządowego magazynu Nosorżec kradnie pręty, jednak zostaje przyłapany przez Spider-Mana w czarnym kostiumie. Pająk bez większego problemu pokonuje przeciwnika. Gotowy jest, by zadać mu ostateczny cios.

Zawartość
  • Spider-Man Adventures #8

    Spider-Man Adventures #8Lipiec 1995

 

Recenzja

Kolejny numer Spider-Man Serial TV to pierwsza część z trzech narodzin jednego z najpopularniejszych przeciwników Pająka – Venoma. Oczywiście poczyniono wiele zmian względem komiksowego pierwowzoru co do jego początku, jednakże zamysł pozostał ten sam. Nie dokonano za to żadnych względem serialu.

Kto oglądał kreskówkę to niczym się tutaj nie zaskoczy. Całość bardzo ładnie odwzorowana. No może trochę inaczej odwzorowano sen Petera. Tutaj widzimy czarnego potwora, który goni Petera, a na ratunek staje do walki Spider-Man – tymczasem w serialu wyraźnie widać, że Parkera ratuje jego czerwono-niebieski kostium.

Rysunki wyglądają bardzo dobrze, jednakże odnoszę wrażenie, że kolorystyka jest dość blada, choć możliwe, że to z chęci przybliżenia wyglądu do kreskówki. Rysownik prezentuje kilka naprawdę fajnych kadrów. Jego styl jest wyraźny i i bardzo dobrze prezentuje niektóre pozy bohaterów.

Podsumowując jest dobrze. Pierwsza część za nami i mogę ocenić ją na 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Spider-Man Serial TV 3/98 Spider-Man Serial TV 3/98 Spider-Man Serial TV 3/98


Related Articles

About Author