komiksy: 1700 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ultimate Spider-Man #4

Ultimate Spider-Man #4 (Fun Media)Numer: Ultimate Spider-Man #4 (4/2002)
Tytuł: Mrzonki
Wydawnictwo: Fun Media 2002
Data wydania: Czerwiec 2002
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Art Thibert
Kolory: Marie Javins
Litery: Richard Starkings & Troy Peteri
Okładka: Mark Bagley
Redaktor: Arkadiusz Wróblewski
Redaktor naczelny: Marcin Rustecki
Wydawca: Beata Tevnell
Tłumacz: Arkadiusz Wróblewski
Cena: 4,50 zł

Opis

Peter Parker jest spokojnym, nie wchodzącym nikomu w drogę piętnastolatkiem. Nie jest zbyt popularny wśród rówieśników, stara się raczej unikać zwady, co nie zawsze mu się udaje.

Jest sierotą. Mieszka u ciociu May i wujka Bena. Wychowali go na uczciwego, szczerego i wesołego młodzieńca.

Podczas szkolnej wycieczki do laboratoriów Osborn Peter zostaje ukąszony przez pająka. Nie wie jednak, że Pająk został poddany testom i wstrzyknięto mu nieznany środek.

Peter nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Norman Osborn, wynalazca nowej formuły, stara się, by prawda nie wyszła na jaw…

Zawartość

 

Recenzja

Peter postanawia wykorzystać swoje nowo nabyte umiejętności do zarabiania pieniędzy. Po zwycięskim pojedynku na ringu zostaje przezwany Spider-Manem (Człowiekiem-Pająkiem). Tymczasem w Osborn Industries trwają przygotowania do eksperymentu na Normanie Osbornie.

Czwarty numer cyklu sprawia, że jesteśmy coraz bliżej narodzin naszego ulubionego superherosa. Wreszcie Peter zakłada swój kultowy kostium i zostaje okrzyknięty Spider-Manem. Nie wolno przegapić takiego wydarzenia w tym alternatywnym świecie, wszak to kolejny krok milowy odświeżonej w Ultimate legendy. Poza tym nic przełomowego już się nie dzieje. Chyba, że weźmiemy pod uwagę zbliżający się eksperyment na Normanie Osbornie. Każdy z czytelników prawdopodobnie domyśli się, do czego on doprowadzi! Jednakże na konsekwencje tego przedsięwzięcia musimy poczekać do następnego numeru.

Komiksowi wystawiam 4 pajączki. Warto go mieć chociażby ze względu na pierwszy występ Petera Parkera w czerwono-niebieskim kostiumie.

Ocena:

Autor: Dawidos

Ultimate Spider-Man #4 (Fun Media) Ultimate Spider-Man #4 (Fun Media) Ultimate Spider-Man #4 (Fun Media)


Related Articles

About Author

Dawidos