komiksy: 1366 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ultimate Spider-Man #7

Ultimate Spider-Man #7 (Fun Media)Numer: Ultimate Spider-Man #7 (1/2003)
Tytuł: Bohater ostatniej akcji
Wydawnictwo: Fun Media 2003
Data wydania: Luty 2003
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Art Thibert
Kolory: Jung Choi
Litery: Richard Starkings & Wes Abbott
Okładka: Mark Bagley
Redaktor: Arkadiusz Wróblewski
Redaktor naczelny: Marcin Rustecki
Wydawca: Beata Tevnell
Tłumacz: Arkadiusz Wróblewski
Cena: 5,90 zł

Opis

Peter Parker jest spokojnym, nie wchodzącym nikomu w drogę piętnastolatkiem. Nie jest zbyt popularny wśród rówieśników, stara się raczej unikać zwady, co nie zawsze mu się udaje. Jest sierotą. Mieszka u ciociu May i wujka Bena, którzy wychowali go na uczciwego, szczerego i wesołego młodzieńca.

Podczas szkolnej wycieczki do laboratorium firmy Normana Osborna, Peter zostaje ukąszony przez pająka. Nasz bohater nie wie jednak, że pająk ten został wcześniej poddany testom w celu stworzenia nowego, rewolucyjnego leku. Ukąszenie powoduje, że Peter powoli zaczyna zmieniać się w istotę o nadludzkiej mocy, która potrafi chodzić po ścianach i wyczuwać niebezpieczeństwo zanim się ono objawi.

Oszołomiony nowymi zdolnościami, Peter zostaje przyjęty do szkolnej drużyny koszykówki i staje się znacznie bardziej popularny wśród rówieśników. Jednocześnie zakochuje się w koleżance ze szkolnej ławki, Mary Jane. Aby zarobić trochę pieniędzy dla wujostwa, zakłada nawet maskę i bierze udział w przedstawieniu zapaśników, pokonując najsilniejszego zawodnika. Nowe, wspaniałe życie sprawia, iż Peter zaczyna być zbyt pewny siebie i gdy nadarza się okazja zatrzymania rabusia, który właśnie obrabował sklepik za rogiem, nasz bohater nie podnosi nawet palca, by cokolwiek zrobić. Stwierdza, że nie jest to jego problemem.

Tymczasem Norman Osborn powoli odkrywa prawdę o przemianie Petera i zachęcony wynikami przeprowadzonego eksperymentu, wstrzykuje sobie serum, które je spowodowało. Nieoczekiwanie Norman zamienia się w potwora i na oczach swojego syna, Harry’ego, morduje swoją żonę.

Tragedia uderza również w rodzinę Petera, gdy rabuś ze sklepiku zza rogu włamuje się do jego domu i zabija wujka Bena. Pogrążony w rozpaczy, Peter pojmuje swój błąd, chwyta złoczyńcę, oddaje go w ręce policji i rozpoczyna nową egzystencję jako obrońca przedmieścia, Niesamowity Spider-Man…

Zawartość

Ultimate Spider-Man #7 (Fun Media) Ultimate Spider-Man #7 (Fun Media) Ultimate Spider-Man #7 (Fun Media)

 


Related Articles

About Author

Dawidos