komiksy: 1700 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ultimate Spider-Man #3

Ultimate Spider-Man #3Numer: Ultimate Spider-Man #3 (3/2002)
Tytuł: Wieczne kłopoty
Wydawnictwo: Fun Media 2002
Data wydania: Maj 2002
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Art Thibert
Kolory: Steve Buccellato
Litery: Richard Starkings & Troy Peteri
Okładka: Mark Bagley
Redaktor: Arkadiusz Wróblewski
Redaktor naczelny: Marcin Rustecki
Wydawca: Beata Tevnell
Tłumacz: Arkadiusz Wróblewski
Cena: 4,50 zł

Opis

Peter Parker jest spokojnym, nie wchodzącym nikomu w drogę piętnastolatkiem. Nie jest zbyt popularny wśród rówieśników, stara się raczej unikać zwady, co nie zawsze mu się udaje.

Jest sierotą. Mieszka u ciociu May i wujka Bena. Wychowali go na uczciwego, szczerego i wesołego młodzieńca.

Podczas szkolnej wycieczki do laboratoriów Osborn Peter zostaje ukąszony przez pająka. Nie wie jednak, że Pająk został poddany testom i wstrzyknięto mu nieznany środek.

Peter nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Norman Osborn, wynalazca nowej formuły, stara się, by prawda nie wyszła na jaw…

Zawartość

 

Recenzja

Peter zauważa u siebie spore zmiany. Czuję się wyśmienicie, a jego kondycja fizyczna zdumiewa. Znakomitą formę chłopaka potwierdza analiza jego próbki krwi w Osborn Industries. Zaciekawiony wynikami badań Norman Osborn postanawia przetestować w kontrolowanych warunkach lek OZ na kolejnym człowieku.

Zbliża się moment narodzin Spider-Mana! Peter Parker wyposażony jest już w atrybuty superherosa: ma idealnie ukształtowane mięśnie i zwinność pająka. Ekscytująca jest zwłaszcza scena bójki z Flashem Thompsonem. Kto z nas nie marzył czasem dowalić wrednemu i przekonanemu o własnej wyższości koledze z klasy? Bendis dostrzega te marzenia i nie odmawia Peterowi satysfakcji z wygrania pojedynku.

Sama akcja nabiera większego tempa. Norman Osborn decyduje się powtórzyć eksperyment z lekiem OZ. Wiadomo, że nie wyniknie z tego nic dobrego. Na horyzoncie pojawia się też postać będąca najzacieklejszym wrogiem Spider-Mana – Doktor Octopus. Tutaj jest na razie tylko Otto Octaviusem, pracownikiem Osborn Industries. Sądzę jednak, że na Octopusa przyjdzie jeszcze pora.

Wystawiam temu komiksowi 5 pajączków. Odświeżona legenda wykonaniem nie ustępuje wcale pierwotnej legendzie.

Ocena:

Autor: Dawidos

Ultimate Spider-Man #3 Ultimate Spider-Man #3 Ultimate Spider-Man #3


Related Articles

About Author

Dawidos