komiksy: 1839 komiksy polskie: 150 seriale animowane: 112 biografie: 59

Venom: Zabójczy Obrońca

Venom: Zabójczy ObrońcaNumer: Venom: Zabójczy Obrońca
Tytuł: brak
Wydawnictwo: Mucha Comics
Data wydania: 11 Listopada 2022
Scenariusz: David Michelinie
Rysunki: Mark Bagley, Ron Lim
Tusz: Al Milgrom, Sam de la Rosa
Kolory: Marie Javins
Litery: Robert Sienicki
Okładka: Mark Bagley, Sam de la Rosa, Veronica Gandini
Redaktor: MArcin Andrys
Redaktor naczelny: Marek Grabski
Wydawca: Christine Meyer
Tłumacz: Marek Starosta
Cena: 75,00 zł

Opis

Venom – Kosmiczny Symbiont i Obrońca Niewinnych!

Kiedy Eddie Brock kieruje się na zachód, nie brakuje wrogów czekających na przetestowanie jego ciepliwości – w tym „Przysięgłych”! Ponadto Spider-Man spotyka ojca Venoma! A Zabójczy Obrońca wydaje na świat zupełnie nową hordę złowrogich symbiontów! Czy któryś z nich pójdzie w heroiczne ślady najdroższego tatuasia? Wątpliwe! Przygotujcie się na przygody Venoma w jego pierwszej i najbardziej zabójczej solowej serii!

Zawartość
 • Venom: Lethal Protector #1

  Venom: Lethal Protector #1Luty 1993

 • Venom: Lethal Protector #2

  Venom: Lethal Protector #2Marzec 1993

 • Venom: Lethal Protector #3

  Venom: Lethal Protector #3Kwiecień 1993

 • Venom: Lethal Protector #4

  Venom: Lethal Protector #4Maj 1993

 • Venom: Lethal Protector #5

  Venom: Lethal Protector #5Czerwiec 1993

 • Venom: Lethal Protector #6

  Venom: Lethal Protector #6Lipiec 1993

 •  

  Dodatki

  • Okładki innych wydań (2 strony)

  Recenzja

  Wydawnictwo Mucha Comics wydał pierwszą mini-serię, w której Venom jest głównym i tytułowym bohaterem. Za ten tom odpowiadają znane postaci. Scenarzysta niejednokrotnie piszący główną serię Spider-Mana (the Amazing Spider-Man): David Michelinie. Również znani są z pajączka rysownicy: niesamowity Mark Bagley oraz świetny Ron Lim. Panowie podzielili się po połowie i każdy z nich zajął się trzema zeszytami.

  Fabuła komiksu często odnosi się do wydarzeń, które miały miejsce w serii the Amazing Spider-Man. Przywołuje narodziny Venoma oraz dość często wspomina pakt jaki nasz Pająk zawarł z symbiontem (the Amazing Spider-Man #375). Sam Pajączek pojawia się dość często w roli gościnnej. Choć można odnieść wrażenie z początku, że jest tam dodany na siłę, to później jego rola już jest znaczna, choć wciąż obstawiam, że niejako zbędna.

  O czym właściwie jest niniejszy komiks? Otóż Venom poszukuje swojego miejsca na ziemi. Chce przynależeć do społeczności jednak grzechy przeszłości i renoma go ścigają. Scenarzysta odpowiedzialny za tą mini-serię utrwala obraz anty-bohatera nie wahającego zabić w obronie niewinnych i bezbronnych. Eddie trafia do podziemnego miasta, gdzie bardzo chce być jego częścią. Co więcej ściga go człowiek, którego syn został zabity przez Venoma. Do tego mamy Fundację Życia, która chce od naszego symbionta pozyskać potomstwo. A w dodatku nasz Pająk depcze mu po piętach, bo Peter jest niedoinformowany. A przy okazji poznajemy historię Eddiego Brocka – a to z kolei uświadamia nam co nim tak naprawdę kieruje.

  Wszystkie wątki zgrabnie się układają i fabuła wciąga w kolejnych częściach. A graficznie jeszcze to wszystko jest podsycane. Bagley odpowiada za trzy pierwsze części i jego praca jest zdecydowanie godna uwagi. Wygląd Venoma, pozy Spider-Mana. To wygląda po prostu rewelacyjnie. W czwartym numerze ołówek przejmuje Ron Lim. Tutaj niestety jakość serii trochę z tego powodu traci. Jednak wciąż nie jest źle. Venom jest rysowany dobrze i nie można się do niczego przyczepić, ale jakościowo to wciąż króluje Bagley.

  Cieszę się, że Mucha Comics wydało tą mini-serię. Wcześniej nie miałem okazji się z nią zapoznać. Co prawda, co nieco się słyszało, ale zdecydowanie za mało. Zabójczy Obrońca jest zdecydowanie komiksem godnym polecenia. Warto zwrócić uwagę jak został wydany. Twarda oprawa, grafika Venoma na grzbiecie. Dobrze prezentuje się na półce. Czytając natrafiłem na jedną drobną literówkę, która rzuciła mi się w oczy. Wydawca powinien większą uwagę zwrócić ku redaktorom, którzy takie błędy powinni wyłapać. Myślę, że pomimo to i tak komiks zasługuje na 5 pajączków.

  Ocena:

  Autor: Spider-Nik

  Venom: Zabójczy Obrońca Venom: Zabójczy Obrońca Venom: Zabójczy Obrońca

  Venom: Zabójczy Obrońca Venom: Zabójczy Obrońca Venom: Zabójczy Obrońca


Related Articles

About Author