komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Marvel Adventures: Spider-Man #3

Marvel Adventures: Spider-Man #3Numer: Marvel Adventures: Spider-Man #3
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2010
Data wydania: Sierpień 2010
Scenariusz: Paul Tobin
Rysunki: Matteo Lolli
Tusz: Terry Pallot Andrew Hennessy
Kolory: Sotocolor
Litery: Dave Sharpe
Okładka: Karl Kerschl, Serge LaPointe i Nadine Thomas
Asystent Redaktora: Michael Horwitz
Redaktor: Nathan Cosby
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Marvel Komiks #2

Streszczenie

Siedziba agencji detektywistycznej Blonde Phantom. Właścicielka agencji wynajmuje Spider-Mana, by zdobył jak najwięcej informacji o Wolverine’e, którego firma kosmetyczna chce zatrudnić do reklamy. Chat ma razem z nim prowadzić tę sprawę.

Ranek następnego dnia. Szkoła Midtown High. Carter i Gwen informują Petera i Sophię o planie założenia fanklubu Spider-Mana. Młody Torino chce m.in. otworzyć blog internetowy, jednak nie może sam tego zrobić z powodu kryminalnych powiązań swojej rodziny. Chat odmawia pomocy, tłumacząc się zarobkową pracą, co doprowadza do kolejnej sprzeczki między nią, a Stacy. Podczas kłótni Sophia w złości zdradza tajemnicę Petera, jednak nikt nie bierze jej słów na poważnie.

Osiem godzin później. Blonde Phantom wyjawia, w jaki sposób Spider-Man i Sophia będą śledzić Wolverine’a. Gdy rozmowa schodzi na żartobliwy temat, Flapper (sówka należąca do Chat) dostrzega Wolverine’a, w związku z czym Pająk i Chat wyruszają na rekonesans.

Peter i Sophia dyskretnie obserwują Logana, który przypadkiem uderza motorem w samochód ludzi Torino oraz spotyka się z innymi członkami X-Men (Storm, Shadowcat i Jean Grey). Gdy mutant odjeżdża, Parker i Sanduval rozdzielają się. Wolverine, świadom bycia śledzonym, zatrzymuje Pająka i pyta, czego od niego chce.

Gangsterzy, którym Logan uszkodził samochód, wypatrują mutanta na ulicy w towarzystwie Spider-Mana. Dochodzi do walki. Część zbirów, widząc swoją przegraną, decyduje się na ucieczkę. Gdy Wolverine rusza za nimi, przybywają dodatkowe posiłki bandytów, którzy zaczynają tłuc Spider-Mana. Nieoczekiwanie “pomaga” mu Bullseye, paraliżując wszystkich zbirów. Wynajęty zabójca obiecuje mu honorową walkę “jeden na jednego” w niedalkiej przyszłości , po czym żegna się i odjeżdża samochodem.

Wolverine, Chat i Blonde Phantom odnajdują Spider-Mana. Phantom namawia Logana na udział w reklamie żelu do włosów. Razem umawiają się na kolację, by wszystko przedyskutować. Sophia pyta Spider-Mana, czy wszystko w porządku. Ten ukrywa przed nią fakt spotkania z Bullseyem.

Recenzja

Wow! W trzecim numerze najnowszych przygód nastoletniego Spider-Mana ma miejsce spotkanie, na które tak długo przyszło nam czekać. Mam tu na myśli wyczekiwaną konfrontację między Pająkiem, a profesjonalnym zabójcą – Bullseyem. Cóż, może nie jest to konfrontacja w “siłowym” tego słowa znaczeniu, raczej kurtuazyjne spotkanie przed pojedynkiem na “śmierć i życie”, ale dobre i to! Prawdę powiedziawszy, jest to chyba jedyna scena godna uwagi w tym komiksie.

Fabuła tego numeru jest raczej czymś w rodzaju pretekstu, by Spidey, Chat i Blonde Phantom zaczęli razem pracować, a co za tym idzie, by ich wzajemne kontakty pogłębiły się. Występ Wolverine’a to, nie powiem, zawsze dobra wiadomość dla fanów najbardziej popularnego mutanta, ale śledzenie go w tak błahej sprawie jak potencjalny angaż w reklamie, wydaje się być mało poważne, nawet jak na standardy panujące w kategorii wiekowej, do której zaklasyfikowana jest owa seria komiksowa. 2,5 pajączka.

Ocena:

Autor: Dawidos

Marvel Adventures: Spider-Man #3 Marvel Adventures: Spider-Man #3 Marvel Adventures: Spider-Man #3

Marvel Adventures: Spider-Man #3 Marvel Adventures: Spider-Man #3 Marvel Adventures: Spider-Man #3


Related Articles

About Author