komiksy: 1642 komiksy polskie: 114 seriale animowane: 111 biografie: 59

Green Goblin IV

Green GoblinWzrost: 170 cm
Waga: 64 kg
Oczy: Zielone
Włosy: Brązowe
Znaki szczególne: Niezdarny
Prawdziwe imię: Phillip Urich
Obecny pseudonim: Brak
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Nieznana
Obecny zawód: Dziennikarz w Daily Bugle
Poprzedni zawód: Student liceum
Obywatelstwo: Amerykanin
Status prawny: Nieznany
Miejsce urodzenia: Nieznane
Stan cywilny: Kawaler
Znani krewni: Ben Urich (wujek, reporter Bugle’a), Arnold i Mindy Urich (rodzice), Kenneth Urich (starszy brat), Doris Urich (ciotka).
Znani powiernicy: Brak
Znani sojusznicy: Scarlet Spider, Daredevil
Główni wrogowie: Hobgoblin, Angel Face, Steel Slammer, Netshape, Rhino
Stałe miejsce pobytu: Poddasze jego apartamentu
Poprzednie miejsce pobytu: Brak
Obecna przynależność do grup: Brak
Poprzednia przynależność do grup: Chciał dołączyć do New Warriors
Wykształcenie: Student
Poziom siły: Nieznany. Dzięki kostiumowi Goblina jego poziom siły został podwyższony.
Moce: Jako normalny człowiek, Phil nie posiada żadnych nadludzkich mocy. Wszystkie pochodzą od kostiumu Goblina.
Umiejętności: Brak
Wyposażenie: Kiedy Phil zakłada maskę Goblina zyskuje super siłę i szybkość. Kostium zapewnia mu ochronę przed obrażeniami. Zainstalowany w masce aparat pozwala mu na „śmiech wariata” , który pozwala okaleczać ludzi mocą dźwięku. Na rękawicy ma zamontowane działko elektryczne (znajdujące się w palcu). Maska Goblina posiada zamontowane wewnątrz kamery, skanery, kamerę z gildera oraz urządzenia poprawiające jego wzrok. W butach ma zamontowane mini silniki, których może używać kiedy jego gilder nie nadaje się do akcji.
Bronie: „Znakiem firmowym” Zielonych Goblinów są dyniowe bomby. Małe pomarańczowe kule posiadają ładunki wybuchowe, dymne, wstrząsowe oraz błyskowe. Na końcu palca każdy Zielony Goblin ma zamontowane mini działko elektryczne o dużej mocy. Dysponuje też małą żelatyną o kształcie ducha, która powoduje nudności i kaszel oraz długimi nietoperzo-podobnymi ostrzami.
Ograniczenia: Jedynym ograniczeniem Phila jest chęć zostania prawdziwym bohaterem.

Phil Urich był zwykłym niezdarnym reporterem Daily Bugle. Kiedy jego wujek Ben Urich przeszukiwał stare magazyny Osborn Industries wraz z bratankiem obaj zostali zaatakowani znienacka przez zakapturzonych osobników. Phil ukrył się i przypadkiem natrafił na sekretną kryjówkę Harry’ego Osborna -Zielonego Goblina II. Przewrócił kanister z nieprzyjemnym zielonym płynem i został pokryty niebezpieczną formułą Stromma. Wiedząc, że jego wujek jest w niebezpieczeństwie Phil szybko założył kostium i wystraszył złoczyńców. Kiedy wrócił do apartamentu postanowił, że świetnie będzie zatrzymać rynsztunek Goblina.

Na początku Phil został Zielonym Goblinem dla zabawy, jednak z czasem zrozumiał co powinien naprawdę robić. Współdziałał z Szkarłatnym Pająkiem podczas Wielkiej Gry, chcąc doprowadzić do jej końca, nawet wtedy gdy chciał związać się ze złośliwą najemniczką, Joyssicką. Nowy Goblin przeszkodził Hobgoblinowi w napadzie na pociąg z pieniędzmi. Phil został nawiedzony przez wszystkie wcielenia Goblinów z przeszłości od Normana Osborna po Jacka Macendale’a. „Śmierć przychodzi do wszystkich, którzy przyjmują obowiązki Goblina!” ostrzegali go, ale on wcale nie słuchał. Dalej prowadził krucjatę jako Zielony Goblin.

Kiedy skorumpowany Judge Tomb wydał wyrok na życie wujka Phila, ten postanowił uratować stryja, którego chronienie uważał za powołanie swego życia. Z pomocą Daredevila powstrzymał zamachowca Purge’a i ostrzegł Tomba przed kolejnymi próbami skrytobójstwa, wrzucając przez jego okno naramienne działko Purge’a. Od tej pory Phil rozpoczął życie bohatera. Jednakże popularność dawała mu więcej uwagi niż sam chciał. Wdowa po Harrym, Liz zatrudniła się w Daily Bugle, aby wydobyć archiwum Uricha i dowiedzieć się kim jest Zielony Goblin IV. Kiedy Phil uratował Liz i jej syna Normana przed Angel Face i jej bandą złodzieii, wdowa po Osbornie dała nowemu Goblinowi swoje błogosławieństwo.

Zielony Goblin IV stał się obiektem kultu wśród młodego pokolenia Nowego Yorku, które zaczęło traktować go jako samotnego bohatera z prawdziwymi zasadami. Phil stoczył też wiele pojedynków z Angel Face i uzbrojonym Steel Slamerem. Dobra passa trwała do momentu, gdy Urich stanął twarzą w twarz z Sentinelem. Jego zwycięstwo było „pyrrusowe”, ponieważ walka uszkodziła jego kombinezon Zielonego Goblina, którego naprawa nie była możliwa. Phil zdecydował się zrezygnować z bycia bohaterem i odszedł na „emeryturę”. Obecnie pracuje jako typowy dziennikarz Daily Bugle.

Autor: Dengar


Related Articles

About Author

Majk