komiksy: 1642 komiksy polskie: 114 seriale animowane: 111 biografie: 59

Marvel Adventures: Spider-Man #8

Marvel Adventures: Spider-Man #8Numer: Marvel Adventures: Spider-Man #8
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2011
Data wydania: Styczeń 2011
Scenariusz: Paul Tobin
Rysunki: Roberto DiSalva
Tusz: Terry Pallot
Kolory: Sotocolor
Litery: Dave Sharpe
Okładka: Patrick Scherberger i Edgar Delgado
Asystent Redaktora: Michael Horwitz
Redaktor: Nathan Cosby i Jordan D. White, Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Marvel Komiks #4

Streszczenie

Spider-Man łapie bandytów, gdy ku jego zdziwieniu chcą dobrowolnie iść do więzienia. Jak się okazuje to zasługa Emmy Frost („Silencer”). Peter usłyszał od niej o siostrze swojej dziewczyny. Co cały dzień nie dawało mu spokoju. Dlaczego Chat ukrywa przed nim swoją siostrę.

Następnego dnia Peter szykuje się do akcji wkładając nowy kostium i nadając sobie nową ksywkę: Mace. Chce zacząć od nowa. Po pierwszej akcji zostaje dostrzeżony przez publiczność. Każdy kogo spotyka wspomina, że powinien nosić maczugę ze sobą (Mace – z ang. maczuga). Na swojej drodze spotyka również Silencer i wspólnie z Chat jadą do kafejki.

Na chwile przed wejściem do kafejki dochodzi do wybuchu. Cała trójka wchodzi do środka w poszukiwaniu rannych, jednak znajdują podpalaczkę.

W kolejnych dniach Peter wypytuje swoją dziewczynę o jej siostrę, jednak bez skutku. Dowiaduje się od Blonde Phantom, że podpalaczka to Cinder oraz gdzie uderzy. Całą trójką Emma, Chat i Spider-Man, już w swoim tradycyjnym kostiumie trafiają na przystań, gdzie znajdują Cinder. Dochodzi do walki. Dziewczyny obserwują i rozmawiają, podczas gdy walka Pająka z podpalaczką przenosi się pod powierzchnię wody. Chat martwi się, że Peter wciąż wypytuje o jej siostrę, na co Emma zna rozwiązanie. Modyfikuje mu pamięć. Chat się nie zgadza. Walka pod wodą kończy się wygraną Spider-Mana. Gdy ten wychodzi z nieprzytomną przeciwniczką z wody, nie pamięta o co chciał spytać Chat.

Recenzja

Kolejny mało interesujący scenariusz. Marvel Adventures to jednak zupełnie inna para kaloszy. Inny poziom treści.

Całkiem sporo dzieje się w życiu Petera. Próbuje bezskutecznie dowiedzieć się jaki sekret ukrywa jego dziewczyna związany z jej siostrą. Ponadto zjawia się Silencer – Emma Fost i Spider-Man testuje nową tożsamość – Mace. Szybko z niej rezygnuje z bliżej niewyjaśnionych przyczyn. A w dodatku Emma robi pranie mózgu naszemu bohaterowi i ten zapomina o siostrze Chat. Czy zapomniałem o głównym antagoniście numeru? Nie, celowo o niej nie wspomniałem, bo ewidentnie została użyta w komiksie jako zapchaj dziura, czy też obowiązkowy czarny charakter tego numeru. Nie ma za bardzo co o niej się rozpisywać. W końcu w komiksie ze Spider-Manem musi być jakaś walka z obdarzonym super-mocami przeciwnikiem.

Strona graficzna prezentuje się nieco lepiej niż fabuła. Wszystko jest wyraźne i ma kreskówkowy wydźwięk. Ogólnie, Roberto DiSalvo wykonał dobrą robotę.

Podsumujmy. Komiks ujdzie w tłoku. Jest lepiej niż poprzednio, ale to wciąż komiks dla młodszego czytelnika, zatem żadnych zawiłych fabuł nie należy się spodziewać. 3 pajączki.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Marvel Adventures: Spider-Man #8 Marvel Adventures: Spider-Man #8 Marvel Adventures: Spider-Man #8

Marvel Adventures: Spider-Man #8 Marvel Adventures: Spider-Man #8 Marvel Adventures: Spider-Man #8


Related Articles

About Author