komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Marvel Adventures: The Avengers #2

Marvel Adventures: The Avengers #2Numer: Marvel Adventures: The Avengers #2
Tytuł: The Replacements
Wydawnictwo: Marvel Comics 2006
Data wydania: Sierpień 2006
Scenariusz: Jeff Parker
Rysunki: Manuel Garcia
Tusz: Scott Koblish
Kolory: Val Staples
Litery: Dave Sharpe
Okładka: Aaron Lopresti i Guru eFX
Asystent Redaktora: Nathan Cosby
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $2.99
Przedruk PL: Marvel Komiks #2

Streszczenie

Avengers walczą ze zmutowanymi potworami morskimi w oceanicznej stacji badawczej. Podczas walki Hulk zostaje wciągnięty do wody przez jednego z potworów. Spider-Man tworzy pajęczy kokon wokół głowy, aby zatrzymać tlen i wskakuje do wody po Hulka.

Po chwili wynurza się z nim, ale okazuje się, że trafili do jakiegoś statku podwodnego. Dużo czasu na rozmowę nie mają, bo pojawia się Leader z trzema żołnierzami. Spider-Man z Hulkiem zostają zaprowadzeni do pomieszczenia kontrolnego. Bohaterzy zostają zapięci w metalowe kajdany, lecz Hulk uwalnia swoje ręce. Spodziewając się tego, Leader pokazuje potwora – Abomination, który po chwili staje do walki z Hulkiem. Zostają oni jednak zatrzymani przez tarczę energii. Nie na długo, ponieważ Spider-Man niszczy sprzęt, który ją kontroluje.

Leader przekonuje Hulka, że ma maszynę, która sprawi, że będzie na zawsze Doktorem Bannerem. Ten jednak nie daje się nabrać i uszkadza łódź podwodną, która jednak po chwili wynurza się z wody. Abomination wyrzuca Hulka wysoko w powietrze. Kiedy ten upada na ziemię zostaje potraktowany działem. Abomination wyrzuca w powietrze teraz Spider-Mana, którego łapie Iron-Man podążający z Avengers za sygnałem Hulka.

Avengers jednak nie mogą dostać się na wyspę, gdzie walczy Hulk, ponieważ Leader uruchomił wokół niej tarczę ochronną. Wolverine tymczasem denerwuje Hulka, dzięki czemu ten daje mocno popalić Abominationowi, po czym rzuca nim w wieżę, tworzącą pole siłowe wokół wyspy. Avengers przystępują do akcji i po chwili wszyscy ludzie Leadera zostają powstrzymani, a on sam złapany przez Spider-Mana.

Recenzja

Drugi numer Marvel Adventures: Avengers to praktycznie to samo, co numer pierwszy tyle, że jest inny wróg (The Leader) i więcej czasu poświęcono dla Spider-Mana i Hulka. Czyli tak jak poprzednio, nie ma się co spodziewać czegoś wielkiego czy rewolucyjnego po tym komiksie, ale za to parę niezłych żartów potrafili wkręcić tutaj autorzy.

Oprawa graficzna ładna, kolorowa idealna dla młodszego czytelnika, ale nie tylko. Jeżeli nie spodziewasz się po tym komiksie wiele to na pewno się nie zawiedziesz. W innym wypadku może być różnie. Dwa i pół pajączka.

Ocena:

Autor: Rządło

Marvel Adventures: The Avengers #2 Marvel Adventures: The Avengers #2 Marvel Adventures: The Avengers #2

Marvel Adventures: The Avengers #2 Marvel Adventures: The Avengers #2 Marvel Adventures: The Avengers #2


Related Articles

About Author