komiksy: 1831 komiksy polskie: 148 seriale animowane: 112 biografie: 59

Marvel Adventures The Avengers #5

Marvel Adventures The Avengers #5Numer: Marvel Adventures The Avengers #5
Tytuł: The Trickster and the Wrecker
Wydawnictwo: Marvel Comics 2006
Data wydania: Listopad 2006
Scenariusz: Tony Bedard
Rysunki: Shannon Gallant
Tusz: John Stanisci
Kolory: Gotham Studios
Litery: Dave Sharpe
Okładka: Mike Chen
Asystent redaktora: Nathan Cosby
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.99
Przedruk PL: Marvel Komiks #5

Streszczenie

Avengers walczą z Lokim, który im jednak ucieka. Gdzie indziej Wrecker włamuje się do jednego z hotelowych pokoi – jak się okazuje kryjówki Lokiego, który przekazuje włamywaczowi niesamowitą siłę. Tymczasem Avengers rozdzielają się i w parach rozpoczynają poszukiwania Lokiego.

Spider-Man, któremu przypadły samotne działania, trafia na Wreckera, po tym, jak ten obrabował sklep. Spidey zaczyna z nim walczyć, ale Wrecker niszczy hydrant i woda powstrzymuje Parkera. Wrecker chce go wykończyć, ale w porę przybywają pozostali Avengers i Captain America tarczą osłania Parkera.

Rozpoczyna się walka, podczas której Wrecker trafia Wolverinem i Spider-Manem w Doktora Bannera. Bruce zmienia się w Hulka i w krótkim czasie powstrzymuje Wreckera. Obserwujący wszystko Loki zapowiada, że następnym razem bohaterom nie pójdzie już tak łatwo.

Recenzja

Przed przystąpieniem do czytania MAA #5 byłem ciekaw jego jakości ze względu na nowych autorów, a mianowicie rysownika Shannona Gallanta i pisarza Tony’ego Bedarda. Ten drugi napisał wcześniej m.in. miniserię Spider-Man: Breakout.

Interesowało mnie to, jak Bedard poradzi sobie z komiksem dla młodszych czytelników. Po lekturze komiksu muszę przyznać, że nie najgorzej, ale w zasadzie brakowało mi trochę poczucia humoru Parkera.

W tym numerze MAA młodsi czytelnicy mogą poznać narodziny Wreckera, który dał się mocno we znaki Avengers, a zwłaszcza Spider-Manowi. Standardowo w MAA dużo akcji z ładnymi rysunkami, chociaż według mnie trochę gorszymi niż te, które wyszły spod ołówka Garcii.

Dla tych co lubią kolorową jatkę komiks nawet przystępny, dla reszty kiepski. 2 i pół pajączka.

Ocena:

Autor: Rządło

Marvel Adventures The Avengers #5 Marvel Adventures The Avengers #5 Marvel Adventures The Avengers #5

Marvel Adventures The Avengers #5 Marvel Adventures The Avengers #5 Marvel Adventures The Avengers #5


Related Articles

About Author

Dawidos