komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Gwen: Ghost-Spider #4

Spider-Gwen: Ghost-Spider #4Numer: Spider-Gwen: Ghost-Spider #4
Tytuł: Spider-Geddon, Part 4: Like Stars from the Sky
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Marzec 2019
Scenariusz: Seanan McGuire
Rysunki: Rosi Kämpe
Tusz: Takeshi Miyazawa
Kolory: Ian Herring
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Bengal
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski & Lauren Amaro
Redaktor: Devin Lewis
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Kontynuacja wydarzeń z Spider-Geddon #5.

Gwen, płacząc, gra na perkusji i przypomina sobie zmarłą matkę, której de facto nigdy nie poznała, wspomina również śmierć Petera Parkera oraz Spider-UK. Nie może się pogodzić z tym, że jako bohaterowie ponoszą straty. Zdaje sobie sprawę, że powinna być jakaś cena zwycięstwa, ale utrata bliskich osób to dla niej zbyt wiele. Po chwili rozmyślań wstaje i symbiont “ubiera” ją w kostium Spider-Woman.

Loomworld. Zebrane Pająki oddają hołd zmarłemu Karnowi. Wspominają go, oplatając jego mechaniczny odwłok pajęczyną. Gwen nie może pogodzić się ze śmiercią Billy’ego i chciałaby, aby on i jej Peter wciąż żyli. Po ceremonii wszyscy udają się do domu. Przed wkroczeniem w portal Spider-Punk pyta Gwen, czy da sobie radę. Ona odpowiada, że da sobie radę ze wszystkim, lecz wyraz jej twarzy sugeruje coś zupełnie innego.

Gwen udaje się na Earth-90214, ojczysty wymiar Spider-Mana Noir. Nie chce tu być, ale czuje, że ktoś musi powiedzieć bliskim Parkera, że nie wróci. Korzystając z symbionta, “ubiera” się w bardziej pasujący do realiów wymiaru strój. Odnajduje ciotkę May oraz MJ i opowiada im o Peterze. Starsza kobieta jest zszokowana jej słowami i uderza ją w twarz. Gwen ucieka, lecz Mary Jane ją dogania i mówi, że zawsze uważała Petera za kogoś wyjątkowego, po czym dodaje, że powinna o tym powiedzieć jeszcze komuś.

Gwen udaje się do Felicii Hardy i ku jej wzruszeniu mówi jej o wszystkim. Kolejnym przystankiem w podróży Gwen jest Earth-803, rodzinne strony Lady Spider. Opowiada May o wszystkim i jakiś czas później tuż obok rezydencji Reilly odbywa się pogrzeb Spider-UK. W czasie stypy, Gwen wychodzi na dwór i rozmawia z Billym przy jego grobie. Dołącza do niej Peter Parker z Earth-616 i podnosi ją na duchu.

Earth-65. Ranek. Spider-Woman spogląda na miasto z dachu jednego z budynków. Skacze i szybuje na pajęczynie, rozmyślając o tym, że powinniśmy się zaprzyjaźnić z duchami które nas nawiedzają, bo legendy nigdy nie umierają.

Recenzja

Niestety jestem bardzo rozczarowany tym komiksem. Jakoś pod względem wizualnym nie przypadł mi do gustu, chociaż niektóre kadry wpadły mi w oko. Jednak mimo to duet Kämpe i Miyazawa mógł się lepiej postarać. Tragedii nie ma, ale mogło być oczywiście lepiej.

Fabularnie… no właśnie, ciężko mi używać w stosunku do tego zeszytu słowa “fabuła”. Nie porwała mnie ta historia. Rozumiem, że Gwen ma problem z pogodzeniem się ze śmiercią niektórych Pająków. Ale… no niestety, nie porwał mnie ten zeszyt ani trochę.

Chyba pierwszy raz w życiu to piszę, że lektura komiksu sprawiła, że się nudziłem! Myślałem, że jako epilog Spider-Geddonu przeczytam coś znacznie ciekawszego. No, ale się przeliczyłem. Słabe: 1.

Ocena:

Autor: Dengar

Spider-Gwen: Ghost-Spider #4 Spider-Gwen: Ghost-Spider #4 Spider-Gwen: Ghost-Spider #4

Spider-Gwen: Ghost-Spider #4 Spider-Gwen: Ghost-Spider #4 Spider-Gwen: Ghost-Spider #4

<Spider-Gwen: Ghost-Spider #4 Spider-Gwen: Ghost-Spider #4 Spider-Gwen: Ghost-Spider #4/p>


Related Articles

About Author

Dawidos