komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Gwen: Ghost-Spider #1

Spider-Gwen: Ghost-Spider #1Numer: Spider-Gwen: Ghost-Spider #1
Tytuł: Spider-Geddon, Part 1: Uncharted
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Grudzień 2018
Scenariusz: Seanan McGuire
Rysunki: Rosi Kämpe
Tusz: Rosi Kämpe
Kolory: Ian Herring
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Bengal
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski & Lauren Amaro
Redaktor: Devin Lewis
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Gwen huśta się nad ulicami miasta, gdy nagle jej pajęczy zmysł daje o sobie znać. Zauważa, że w jednej z alejek trzech zbirów próbuje obrabować samotną kobietę. Mało myśląc, rzuca się na ratunek. Jeden z napastników zastanawia się na głos, że powinna przecież być w więzieniu. Ona odpowiada, że odsiedziała swoje i proponuje im złożenie broni. Widząc, że nie mają na to ochoty, rzuca się na nich i dwóch z nich przykleja do ściany. Trzeci złodziejaszek ucieka. Uratowana dziewczyna rzuca się na Gwen, chcąc jej podziękować, mówi, że jest ich bohaterką i wciąż pamiętają, co zrobiła, aby pozbyć się The Hand.

Spider-Gwen odlatuje i po chwili zauważa idącego chodnikiem Harry’ego. Przebiera się w normalne ciuchy i dołącza do niego. Harry zaprasza ją na obiad, podczas którego rozmawiają o jej pobycie w więzieniu. Pyta dziewczyny, czy nadal zamierza być superbohaterką. Gwen odpowiada, że owszem, ale musi nauczyć się, gdzie kończy się życie Spider-Woman, a zaczyna Gwen. Po chwili oznajmia, że musi lecieć i wybiega z knajpy. Okazuje się, że czekał na nią Spider-Ham. Prosiak informuje ją, że coś się dzieje i ma to związek z Inheritors. Wchodząc przez portal, Ham oznajmia, że to pewnie fałszywy alarm.

Gwen nagle spada, przypomina sobie ostatnie wydarzenia: powrót Inheritors i śmierć Spider-UK oraz Spider-Man Noira. Chce do nich wrócić, lecz orientuje się, że nie ma swojego zegarka. Spada w dół, próbuje zamortyzować upadek, lecz i tak boleśnie upada na ziemię. Zauważając butelkę po napoju, dochodzi do wniosku, że znalazła się w świecie, którego nie zna. Zauważa plakat Oscorpu i modli się w duchu, aby to nie był świat, w którym Osbornowie są źli. Udaje się na miejsce i zauważa, że budynek Oscorp jest ruiną.

Wewnątrz Spider-Woman zostaje zaatakowana przez postać na gliderze, która rzuca w nią dyniowymi bombami. Zachowanie Goblinki denerwuje symbionta Gwen. Dziewczyna atakuje przeciwniczkę, gdy nagle słyszy głos każący jej się zatrzymać. Goblinka ucieka, a Spider-Gwen zauważa postać, której głos rozpoznaje… to Peter Parker. Zdejmuje maskę i przedstawia się, prosząc Petera o pomoc. Chłopak patrzy na nią, a po twarzy spływają mu łzy.

Recenzja

Muszę przyznać, że pierwszy zeszyt nowej serii o przygodach Spider-Ghost, znaczy się Spider-Gwen, bardzo mnie zaskoczył. Jego akcja dzieje się jakiś nieokreślony czas później po tym, jak zakończyła się poprzednia seria. Gwen odsiedziała swoje w więzieniu i wyszła na wolność, gdzie wciąż walczy z przestępczością. Ciekawy jestem, jak to możliwe, że będąc w zamknięciu cały czas połączona była z symbiontem. Nikt go w żaden sposób nie wykrył?

Tak czy siak dowiadujemy się, co się działo z Gwen przed rozpoczęciem Spider-Geddonu oraz gdzie się podziała po tym, jak zniknęła w drugim zeszycie. Ciekawe do jakiego świata trafiła, czy tutaj też jest jakiś Pająk? Wiadomo, że jest Goblin, a właściwie to Goblinka, tylko pytanie brzmi, czy jest dobra, czy zła? Co w budynku Oscorpu robił Peter? I co się stało z Gwen w tym świecie?

Pytania, pytania… ale trzeba przyznać, że Seanan McGuire dość dobrze poradził sobie z tym zeszytem. Zobaczymy, jaki ma pomysł na dalsze przygody tej blond pajęczycy.

Ocena:

Autor: Dengar

Spider-Gwen: Ghost-Spider #1 Spider-Gwen: Ghost-Spider #1 Spider-Gwen: Ghost-Spider #1

Spider-Gwen: Ghost-Spider #1 Spider-Gwen: Ghost-Spider #1 Spider-Gwen: Ghost-Spider #1

Spider-Gwen: Ghost-Spider #1 Spider-Gwen: Ghost-Spider #1 Spider-Gwen: Ghost-Spider #1

Spider-Gwen: Ghost-Spider #1 Spider-Gwen: Ghost-Spider #1 Spider-Gwen: Ghost-Spider #1

Spider-Gwen: Ghost-Spider #1 Spider-Gwen: Ghost-Spider #1 Spider-Gwen: Ghost-Spider #1


Related Articles

About Author

Dawidos