komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Gwen #17

Spider-Gwen #17Numer: Spider-Gwen #17
Tytuł: Sitting In A Tree, Part 4
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Kwiecień 2017
Scenariusz: Jason Latour
Rysunki: Robbi Rodriguez
Kolory: Rico Renzi
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Robbi Rodriguez
Asystent redaktora: Allison Stock
Pomocnik redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Kontynuacja wydarzeń z Spider-Man #13.

Miles Morales i Gwen trafiają na Ziemię-616 w miejsce, gdzie chwilę wcześniej Spider-Man (Peter Parker) powstrzymał oprychów z S.I.L.K.. przed zrabowaniem ciężarówki pełnej baterii. Chłopak próbuje dowiedzieć się, na czym naprawdę zależało ludziom Scorpiona, jednak bezskutecznie. Nagle jego urządzenie do podróży między wymiarami daje znać, że w pobliżu otwarto inny portal. Sekundę później przestępców już nie ma – zostali przeniesieni portalem do kryjówki Scorpiona. Spider-Man i Spider-Woman udają się przemyśleć całą sytuację i ich kolejne ruchy.

Na dachu jednego z budynków młodzi bohaterowie omawiają dalszy plan działania. Miles nie chce nikogo informować o tym co robią, na co przystaje Gwen. Dochodzą do wniosku, że S.I.L.K. z pomocą Scorpiona dalej zamierzają kraść technologię z tej Ziemi i potrzebują baterii, by ją zasilić. Są trzy miejsca, gdzie produkowane są takie baterie. Nagle za dwójką pojawia się Ms. Marvel, która wraz z całą drużyną Champions zastanawiała się, co się działo z Milesem. Dziewczyna mimo sprzeciwu Pająka dołącza do dwójki w poszukiwaniu przestępców z drugiego wymiaru.

Korzystając z chwilowej nieobecności Milesa, Ms. Marvel informuje Gwen, że dostrzegła, iż coś się między nią a Milesem iskrzy. Prosi, by go nie skrzywdziła. Wraz z pojawieniem się Spider-Mana trójka przechodzi do obserwacji terenu. Nie muszą długo czekać, gdy trafiają na zbirów S.I.L.K.. Wywiązuje się walka. Jeden z przestępców otwiera portal, by zabrać towar i uciec. Tymczasem Morales wręcza Gwen swoje urządzenie i sam udaje się za przestępcami, aby odnaleźć swojego ojca.

Pozostawione same Gwen i Ms. Marvel próbują wyciągnąć od jednego z pozostawionych z tyłu przestępców, dokąd udała się reszta, jednak bezskutecznie. Gwen otwiera portal i decyduje się sama poszukać przyjaciela.

Kontynuacja wydarzeń w Spider-Man #14.

Autor: Spider-Nik

Spider-Gwen #17 Spider-Gwen #17 Spider-Gwen #17

Spider-Gwen #17 Spider-Gwen #17


Related Articles

About Author

Dawidos