komiksy: 1539 komiksy polskie: 98 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ultimate Spider-Man Annual #2

Ultimate Spider-Man Annual #2Numer: Ultimate Spider-Man Annual #2
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2006
Data wydania: Październik 2006
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Brooks
Tusz: Jaime Mendoza, Mark Morales, Victor Olazaba, Mark Brooks
Kolory: Laura Martin & Larry Molinar
Litery: Cory Petit
Okładka: Mark Brooks
Asystent redaktora: John Barber
Redaktor: Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $3.99
Przedruk PL: Ultimate Spider-Man, Tom 8

Streszczenie

Jeanne DeWolfe zostaje wezwana przez lekarzy do szpitala w sprawie Moon Knighta. Jak się okazuje, przebudził się on ze śpiączki i uciekł. Tymczasem Spider-Man po raz kolejny łapie Shockera. Pająk dziwi się, że Herman nie jest za kratkami. Podchodzi do niego Franklin Nelson, prawnik, który radzi mu, aby oddał przestępcę w ręce policji i złożył zeznanie, dzięki czemu nie zobaczy go szybko ponownie.

Na posterunku policji Jeanne DeWolfe tłumaczy koledze, że nie powinien mówić nic S.H.I.E.L.D. o pewnej sprawie, ponieważ to inny świat i oni nie zajmują się takimi rzeczami. Rozmowę przerywa wejście przez okno Spider-Mana ze związanym Shockerem. Peter składa krótkie zeznanie, po czym DeWolfe prosi Pająka o spotkanie na dachu.

Później. Policjantka oczekuje pomocy Spidera. Chce, aby pobił on Franka Olivera nazywanego Kangaroo. Spidey nie jest do końca pewien, jednak kobieta przekonuje go i daje kartkę z informacją o obecnym miejscu pobytu osobnika. Spidey oddala się na pajęczynie i kiedy zupełnie znika z oczu, Jeanne dzwoni do Kingpina i informuje go, że właśnie nasłała Spider-Mana na Kangaroo. Fisk wyraźnie zadowolony umawia się z nią.

Peter w swoim stroju obserwuje klub bilardowy i czeka, aż coś się wydarzy. Nagle z okna wylatuje człowiek i Pająk wkracza do akcji. Jak się okazuje, w klubie jest Daredevil, który rozprawia się z Kangaroo i resztą oprychów, po czym podbiega do Spider-Mana i przypomina mu, że nie powinien bawić się w bohatera, a następnie wyrzuca go za okno klubu.

Dzień wcześniej. W biurze Murdocka i Nelsona niejaki Arkadian proponuje prawnikom sprawę, która może zagrozić interesom Kingpina. Matt zgadza się, mimo iż gość reprezentuje Franka Olivera. Obecnie. Spider-Man stara się pomóc Daredevilowi i wiąże siecią oprychów. Obaj zauważają Punishera, który celuje, a następnie strzela w nich z bazuki. Rakieta leci prosto na nich.

Dzień wcześniej w więzieniu na wyspie Rykera. Trzej więźniowie śmieją się w twarz Frankowi Castle’owi, po czym brutalnie obrywają tacą od wyśmiewanego. Zjawiają się strażnicy, którzy obezwładniają prądem Punishera. Naczelnik więzienia wchodzi do sali, gdzie powinien leżeć nieprzytomny Castle, jednak kajdanki, którymi powinien być skuty, leżą luźno, a Punishera nie ma.

Teraz. Daredevil i Spider-Man zostają odepchnięci przez wybuch spowodowany rakietą. Punisher zaczyna strzelać do ocalałych bohaterów, nie trwa to długo, ponieważ zostaje zaatakowany przez Moon Knighta. Ten podczas walki przypomina sobie sen, jaki nawiedził go, gdy przebywał w śpiączce – stojące nad zasztyletowanym ciałem wojownika jego trzy osobowości: Steven Grant, Marc Spector i rudowłosa dziewczynka nakazały mu się obudzić. Knight, po tym śnie, wyszedł ze śpiączki, uciekł ze szpitala przed policją i znalazł schronienie u swojej dziewczyny, Marlene.

Teraz. Do walki między Moon Knightem a Punisherem dołącza Spider-Man. Podczas gdy cała trójka ze sobą walczy, Daredevil zajmuje się Kangaroo. Dzień wcześniej. W restauracji Friars Club pojawienie się Kingpina przerywa rozmowę Olivera i Arkadiana. Kingpin zaczyna sugerować Frankowi skończenie biznesu albo będzie miał problemy. Kangaroo nie daje się zastraszyć, a Kingpin odchodzi.

Obecnie. Daredevil rozprawia się z Kangaroo, pojawia się policja. Diabeł znika. Spider-Man związuje Moon Knighta i Punishera siecią i zlatuje do policjantów i Jeanne DeWolfe. Podczas gdy Peter rozmawia z policjantką, Moon Knight ucieka, a Frank rozwiązuje się z sieci na tyle, by wycelować w policjantkę i oddać celny strzał. Jeanne DeWolfe pada martwa.

Wściekły Spider-Man atakuje Punishera i pyta się, dlaczego to zrobił. Ten odpowiada, że była ona brudnym gliną pracującym dla Kingpina. Potwierdza to Daredevil, który pojawia się za plecami Pająka. Matt tłumaczy, że Spider-Man zrobił to, co chciał Fisk. Mówi też o plotce, która głosi, że Jeanne i Kingpin ze sobą spali. Na koniec dodaje, że teraz Pająk jest o jeden dzień starszy. Policjanci znajdują związanego Punishera.

Noc. Moon Knight wraca do swojego domu, gdzie czeka na niego Daredevil. Matt proponuje skompletowane ekipy i wspólne działanie przeciwko Kingpinowi. Wilson Fisk nie może spać, jego smutny wyraz twarzy sugeruje, że śmierć policjantki nie jest mu obojętna.

Recenzja

To już drugi Annual z serii Ultimate Spider-Man z gościnnym występem trzech herosów. Numer nie przypadł mi do gustu ze względu na klimat. Mamy tu zwykłych przestępców i gangsterów. Uważam, że przestępczy świat to nie temat dla Spider-Mana, a dla Punishera i Daredevila. Co do Moon Knighta, to się nie wypowiem, ponieważ praktycznie nic o nim nie wiem.

Tak jak w poprzednim roczniku, tu również mamy ważne wydarzenie, a mianowicie śmierć Jeanne DeWolfe, policjantki i przyjaciółki Spider-Mana. Winnym tego wydarzenia jest Punisher. Chwilę później Peter poznaje powód, dlaczego została zamordowana przez Franka, a mianowicie Jeanne DeWolfe była informatorem i kochanką Kingpina, potwierdza to jego smutna mina na końcu komiksu.

Dobrze, że rysunkami w Ultimate Spider-Man Annual #2 ponownie zajął się Mark Brooks. Jego styl mi odpowiada. Jest fajną odmianą od rysującego równie świetnie (a nawet lepiej) Bagley’a.

Podsumowując, komiks przyzwoity, niektórym spodoba się bardziej, innym mniej ze względu na klimat. Tak jak już wspomniałem, mnie komiks nie przypadł do gustu. Przynajmniej Spider-Man jest o jeden dzień starszy. Nie zapominając o wydarzeniu dość ważnym, wspomnę jeszcze raz śmierć przyjaciółki Spider-Mana, Jeanne DeWolfe. 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Ultimate Spider-Man Annual #2 Ultimate Spider-Man Annual #2 Ultimate Spider-Man Annual #2

Ultimate Spider-Man Annual #2 Ultimate Spider-Man Annual #2 Ultimate Spider-Man Annual #2

Ultimate Spider-Man Annual #2 Ultimate Spider-Man Annual #2 Ultimate Spider-Man Annual #2


Related Articles

About Author

Dawidos