komiksy: 1404 komiksy polskie: 53 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ultimate Spider-Man #12

Ultimate Spider-Man #12Numer: Ultimate Spider-Man #12
Tytuł: Battle Royal
Wydawnictwo: Marvel Comics 2001
Data wydania: Październik 2001
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Art Thibert
Kolory: Jung Choi
Litery: Richard Starkings & Albert Deschesne
Okładka: Mark Bagley
Asystent redaktora: Brian Smith
Redaktor: Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $2.25
Przedruk PL: Ultimate Spider-Man, Tom 1

Streszczenie

Rozpoczyna się walka między sługami Kingpina, a Spider-Manem. Ostatecznie bohaterowi udaje się pokonać wszystkich, nawet Electro, który zostaje oblany dużą ilością wody.

Peter wraz z zabranymi dyskami udaje się w kierunku wyjścia, jednak spotyka na swojej drodze Fiska. Udaje mu się pokonać przestępcę, przylepiając go do ściany, a następnie wydostać się z jego budynku.

W domu Peter przegląda dyski i niszczy ten, na którym nagrano jego zdemaskowanie przez Kingpina. Na innym dysku odkrywa, że to Kingpin zabił Mr. Biga i założył mu jego maskę na głowę, po czym wyrzucił ciało do rzeki. Chcąc oczyścić dobre imię Spider-Mana, Peter podrzuca nagranie koledze z redakcji, Benowi Urichowi. Ten po obejrzeniu materiału od razu udaje się do Jamesona.

Peter dzwoni do MJ i prosi ją o jutrzejsze spotkanie, bo ma coś ważnego jej do powiedzenia. Następnego dnia przebywający tymczasowo w tropikach Fisk czyta w gazecie “Daily Bugle” artykuł o sobie. Jego prawnik mówi, że potrzeba czasu, aby “oczyścić” go z zarzutów o morderstwo.

Recenzja

Battle royale? Battle royale w rzeczy samej! Takiej zadymy w USM jeszcze nie było – okładający się Electro, Enforcers i Pajączek kradną ponad pół numeru! I to w jakim stylu!

Spidey na przestrzeni ostatnich numerów nauczył się w pełni wykorzystywać swoje moce – rusza się i reaguje na otoczenie jak Spider-Man, którego znamy z mainstreamu. A do tego jest dowcipny. I nie są to jakieś prymitywne żarty w stylu tych z serialu animowanego z lat 90. A późniejsza konfrontacja z Kingpinem? Cud, miód i orzeszki – pokładałem się ze śmiechu. I na deser zapowiedź czegoś naprawdę poważnego w relacji Peter-Mary Jane.

Warto zauważyć, że Ox wydaje się być nie do końca złym facetem – nie znamy jego historii, ale z pokonanych Enforcers jako jedyny wzbudza sympatię. Jest też ewidentna zapowiedź powrotu Kingpina… I bardzo, bardzo dobrze. Słowem: fantastyczny numer! Dlaczego nie 6 pajączków? Bo następny jest JESZCZE lepszy…

PS. Właśnie zakończyliśmy pierwszych 12 numerów Ultimate Spider-Man. Obliczamy średnią ocenę i wychodzi nam 5,21 pajączków… czy potrzeba większej rekomendacji?

Ocena:

Autor: Dengar (streszczenie), Roach (recenzja)

Ultimate Spider-Man #12 Ultimate Spider-Man #12 Ultimate Spider-Man #12

Ultimate Spider-Man #12 Ultimate Spider-Man #12 Ultimate Spider-Man #12


Related Articles

About Author

Dawidos