komiksy: 1831 komiksy polskie: 150 seriale animowane: 112 biografie: 59

Ultimate Spider-Man #92

Ultimate Spider-Man #92Numer: Ultimate Spider-Man #92
Tytuł: Deadpool, Part 2
Wydawnictwo: Marvel Comics 2006
Data wydania: Maj 2006
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: John Dell & Mark McKenna
Kolory: Laura Martin & Richard Isanove
Litery: Cory Petit
Okładka: Mark Bagley
Asystent redaktora: Nicole Boose
Pomocnik redaktora: John Barber
Redaktor: Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.50
Przedruk PL: Ultimate Spider-Man, Tom 8

Streszczenie

Spider-Man budzi się i widzi nieprzytomnych i skrępowanych X-Men. Deadpool zabrania ściągnąć maskę Spider-Manowi, ale wydaje rozkaz wyrzucenia porwanych z helikoptera. Wszyscy oni trafiają na nieznaną wyspę. Spider-Man zostaje zaatakowany przez wielkiego cyborga. Ze skrępowanymi rękoma Pająk oplata siecią napastnika, po czym ucieka. Biegnąc, wpada na Colossusa. Rosjanin pomaga Spiderowi, który mówi mu o dziwnym zachowaniu Kitty w szkole. Colossus dochodzi do wniosku, że mają do czynienia z kimś, kto potrafi zmieniać wygląd, bo on też został zaatakowany, ale przez Storm.

Chwilę później z krzaków wystrzeliwuje promień. Colossus wie, że wystrzelił go Cyclops. Obydwaj ruszają na pomoc broniącemu się przed kilkoma cyborgami Scottowi. Po pokonaniu przeciwników Scott wyznaje, że zaatakował go Wolverine. Colossus uważa, że to na pewno ktoś zmiennokształtny. Cyclops tłumaczy Pająkowi, że ktoś na nich poluje i muszą być ostrożni. Z krzaków wychodzi wielki człowiek o cybernetycznym ciele, nazywający siebie Bonebreaker. Rozpoczyna się walka. Nagle napastnika uderza piorun.

Z nieba zlatuje Storm, tworząc trąbę powietrzną, która wynosi Spider-Mana, Colossusa i Cyclopsa w powietrze. Scott już wie, gdzie są. Porwano ich na wyspę Krakoa. Całą czwórkę atakują dwa helikoptery, które roztrzaskują się o drzewa. Z ognia wychodzi Kitty. Spider i Shadowcat rozmawiają o tym, co wydarzyło się wcześniej. Po chwili pojawia się Nightcrawler, a zaraz potem z nieba zlatują Rogue oraz Angel z nieprzytomną Jean. Chwilę później dziewczyna budzi się, a Scott mówi jej, że znowu są na wyspie Krakoa.

Kitty wyjaśnia Peterowi, że wyspa to więzienie dla mutantów, gdzie poluje się na nich i zabija dla sportu, a wszystko jest transmitowane w telewizji. Spider-Man jest oburzony tym niehumanitarnym sportem w państwie Genosha. Z krzaków wyskakują Deadpool i zgraja cyborgów. Deadpool wyjaśnia, że mutanty są genetycznymi dziwadłami, zwierzętami i terrorystami. Zabijając ich, Deadpool chce zrobić światu przysługę, dodaje także, że powinni się uśmiechnąć, bo tworzą telewizyjną historię.

Recenzja

Przed nami druga część historii zatytułowanej Deadpool. Ten numer powinni mieć nie tylko czytelnicy lubiący Ultimate Spider-Mana, ale także Ultimate X-Men, ponieważ mamy tutaj całą gromadę mutantów: Colossus, Cyclops, Storm, Shadowcat, Nightcrawler, Angel, Rogue oraz Marvel Girl.

Tematem głównym numeru stało się polowanie na mutantów i przypadkowy udział w tym Spider-Mana na wyspie Krakoa w państwie Genosha. Czytając ten komiks, przez chwilę miałem wrażenie, jakbym czytał Ultimata X-Men z Pająkiem w roli gościa specjalnego. Na szczęście trwało to bardzo krótką chwilę, bo w komiksie rola Spider-Mana nie została ograniczona. Bendis nie dał zapomnieć, że czyta się Ultimate Spider-Mana. W komiksie jest dużo akcji, ale ostatnia strona tego numeru zapowiada jeszcze więcej walk.

Po przeczytaniu komiksu sięgnąłem po komiksy z serii Ultimate X-Men, a dokładniej numery od #54 do #57 z historią The Most Dangerous Game. To są właśnie numery, w których X-Men po raz pierwszy pojawili się na tej niebezpiecznej wyspie. Zdziwiłem się, widząc mutantów, na których polują ludzie, nie było tam żadnych cyborgów. Wyszło na to, że cyborgi to pomysł Bendisa i sądzę, że udany, bo walka między nimi a Spider-Manem i X-Men jest bardziej kolorowa.

Było o fabule, teraz przyszedł czas na rysunki. Zarówno Deadpool, jak i jego „wesoła kompania” oraz członkowie X-Men wyglądają świetnie. I to chyba tyle co do rysunków, bo nie potrafię w nich wyszukać błędów. W końcu Bagley to jeden z moich ulubionych rysowników.

Czas na zebranie wszystkiego w jedną całość. Komiks wciąż utrzymuje poziom. Fabuła jest oparta na temacie z X-Men. Na pewno na plus zasługuje pojawienie się tej zmutowanej grupy. Ten numer jest lepszy od poprzedniego, dlatego oceniam go na 5 pajączków i jak zwykle polecam waszej uwadze.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Ultimate Spider-Man #92 Ultimate Spider-Man #92 Ultimate Spider-Man #92

Ultimate Spider-Man #92 Ultimate Spider-Man #92 Ultimate Spider-Man #92


Related Articles

About Author

Dawidos