komiksy: 1831 komiksy polskie: 150 seriale animowane: 112 biografie: 59

Ultimate Spider-Man #93

Ultimate Spider-Man #93Numer: Ultimate Spider-Man #93
Tytuł: Deadpool, Part 3
Wydawnictwo: Marvel Comics 2006
Data wydania: Czerwiec 2006
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Danny Miki
Kolory: Richard Isanove
Litery: Cory Petit
Okładka: Mark Bagley
Asystent redaktora: Nicole Boose
Pomocnik redaktora: John Barber
Redaktor: Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.99
Przedruk PL: Ultimate Spider-Man, Tom 8

Streszczenie

Augustus Beezer, prowadzący program telewizyjny, krótko tłumaczy, na czym on polega, a następnie zdaje relacje z walki pomiędzy cyborgami a mutantami i Spider-Manem. Beezer wyjaśnia, kim są cyborgi zwane Reavers oraz Deadpool: wszyscy to ochotnicy, którzy poddali się rozmaitym operacjom, zmieniając się w cyborgi, a ich przywódca w masce to Wadey Wilson. Puszczona zostaje wypowiedź sprzed walki, w której Deadpool otwarcie pokazuje swoją nienawiść do mutantów, tłumaczy także na czym polega całe show.

Augustus łączy się na żywo z Wadey’em, który wciąż walczy z mutantami. Prezenter pyta o Spider-Mana i słyszy odpowiedź, że jest to „bonus”, który również zostanie zabity. Po chwili prezenter przerywa wypowiedź, aby poinformować wszystkich, że Pająk wraz z młodą mutantką, Kitty (po tym jak uciekli z pola walki), są teraz w zasięgu kamer. Młodzi zakochani nie wiedzą, że są obserwowani. Shadowcat niemal wypowiada prawdziwe imię Spider-Mana, jednak ten powstrzymuje ją.

Chwilę później pajęczy zmysł uruchamia się i oboje unikają pocisku jednego z cyborgów. Trwa walka. Cyclops zostaje porządnie uderzony przez Deadpoola i traci przytomność, Angela ściga helikopter, którego pilot zostaje zaatakowany przez Nightcrawlera. Kamery ponownie pokazują Kitty i Spider-Mana samych. Pająk zauważa jedną z nich. Mając nadzieje, że ktoś go usłyszy, Peter prosi o pomoc do kamery.

Parę obserwują cyborgi przygotowujące się do ataku. Kitty chwyta Pająka, dzięki czemu nie odnoszą żadnych obrażeń podczas ataku cyborgów. Storm rozpętuje burzę. Kamery nic nie widzą. Z dymu wyłania się Spider-Man. Wilson obrywa. Spidey zdejmuje mu maskę i ku zdziwieniu wszystkich okazuje się, że to Profesor Charles Xavier. Prosi on wszystkich swoich uczniów, aby uciekali.

Recenzja

To już trzecia część historii z Deadpoolem. Fabułę można opisać w kilku słowach: jedna wielka walka między drużyną X-Men i Spider-Manem a Deadpoolem i jego drużyną cyborgów. Nie ma co tutaj filozofować, bo w numerze nie ma praktycznie nic ciekawego poza walką. No, można jeszcze dodać to, że dowiedzieliśmy się, jak naprawdę nazywa się Deadpool, to Wadey Wilson. To chyba jedyna ciekawostka w tym numerze.

Co do rysunków, zauważyć można na pierwszych stronach kilka kadrów Stuarta Immonena prosto z komiksów Ultimate X-Men. Rysunki Bagley’a są jak zwykle wysokiej jakości. Walki wyglądają bardzo fajnie. Co jeszcze mogę powiedzieć o jego rysunkach w tym numerze? Chyba nic.

Podsumowując USM #93, mogę śmiało powiedzieć, że nie jest on tak dobry, jakby się chciało. Przeważająca ilość walki nad treścią, której jest bardzo mało w tym numerze. Mimo iż lubię sceny walki, to jednak jest jej tutaj za dużo. Przydałaby się jakaś porządniejsza fabuła.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Ultimate Spider-Man #93 Ultimate Spider-Man #93

Ultimate Spider-Man #93 Ultimate Spider-Man #93

Ultimate Spider-Man #93 Ultimate Spider-Man #93


Related Articles

About Author

Dawidos