komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #21

Friendly Neighborhood Spider-Man #21Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #21
Tytuł: Consuming Passions
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Sierpień 2007
Scenariusz: Peter David
Rysunki: Todd Nauck
Tusz: Robert Campanella
Kolory: John Kalisz
Litery: Cory Petit
Okładka: Todd Nauck, Rob Stull
Redaktor: Stephen Wacker
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Man za pomocą pajęczego zmysłu stara się zlokalizować Ero, która porwała Flasha. Ignoruje mierzącego z broni do niego policjanta, żądającego, by się poddał. Nagle, komórka, którą zgubił Flash zaczyna dzwonić. Peter odbiera i rozmawia z Betty, o tym co się stało. Wpada na pomysł, że Ero może być tam, gdzie widział kokon (Friendly Neighborhood Spider-Man #14) czyli w kościele, blisko szkoły, w której uczy. Rozłącza się, po czym ponownie słyszy od funkcjonariusza, by się poddał. Zdenerwowany Spider-Man bierze, a następnie łamie jego broń w pół, po czym zaczyna wyrzucać policjantowi, że mógł już dawno się poddać, to może jego ciocia nie walczyłaby teraz o życie, a żona nie żyłaby w strachu. Przypomina też funkcjonariuszowi, że Kapitan Ameryka się poddał, a teraz nie żyje. Po sekundzie odlatuje na sieciach, nie wiedząc, że całe zajście było filmowane.

Flash budzi się spętany pajęczyną naprzeciw wiszącej na sieci Ero. Arrow mówi mu, co się z nim stanie, po czym upada na ziemie i wyjmuje z brzucha kokon i usiłuje umieścić go w ciele Thompsona przez usta, ten jednak nie daje za wygraną. Pojawia się Spider-Man. Zarówno Ero jak i Peter wysuwają z nadgarstków żądła i rozpoczynają walkę.

Daily Bugle. Jeden z pracowników pokazuje Jamesonowi i Robbiemu film znaleziony w Internecie przedstawiający Spider-Mana niszczącego broń policjanta. JJJ chce odnaleźć człowieka, co to nakręcił i mieć z tego ekskluzywny materiał. Robertson sprzeciwia się i mówi, że uważa go za współwinnego śmierci Kapitana Ameryki. Wyrzuca mu lata prześladowań herosów oraz sobie, że nie był w stanie tego zatrzymać. Ostatecznie mówi mu, że on tu jest szefem i zrobi co uważa. Po tych słowach wychodzi.

Tymczasem Peter próbuje pokonać Ero, jednak jej żądło wbija się w jego bark. Trucizna w nim zawarta osłabia Spidera, przez co pada na podłogę. Arrow znalazła nowego nosiciela. Podchodzi do Petera, unosi mu maskę i zaczyna wpychać w jego usta kokon. W Daily Bugle, Robbie wchodzi do biura Jamesona, by przeprosić za swoje zachowanie. Wydawca zwalnia go.

Recenzja

Tego nie widzi się codziennie – JJJ zwalnia Robbiego. Zdecydowanie właśnie to wydarzenie jest numerem jeden 21. numeru Friendly Neighborhood Spider-Man. Nie ma to jak sprzeciwić się szefowi, trochę na niego nakrzyczeć przy wszystkich jego podwładnych i liczyć na to, że po przeprosinach wszystko będzie dobrze. Oprócz tego w numerze kontynuowana jest historia z poprzedniego numeru. Rozwój wydarzeń zaprowadził nas do miejsca, gdzie Peter ma stać się ojcem dzieci Arrow.

Jedno mnie trochę dziwi. Jak Ero chce wsadzić tak wielki kokon do czyichś ust? Może zobaczymy tą scenę w następnym numerze.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Friendly Neighborhood Spider-Man #21 Friendly Neighborhood Spider-Man #21 Friendly Neighborhood Spider-Man #21


Related Articles

About Author

Majk