komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #14

Friendly-Neighborhood-Spdier-Man-#14Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #14
Tytuł: Taking Wing, Part One
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Styczeń 2007
Scenariusz: Peter David
Rysunki: Scot Eaton
Tusz: John Dell
Kolory: Matt Milla
Litery: Cory Petit
Okładka: Scot Eaton
Redaktor: Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Deborah Whitman nie jest zadowolona z wyglądu okładki jej książki opowiadającej o tym jak Spider-Man zrujnował jej życie. Nie podobają jej się też zmiany w treści dokonane przez wydawcę. Trzech zamaskowanych osobników chce wziąć uczniów szkoły, w której nauczał Peter, za zakładników, żeby schwytać Spider-Mana dla nagrody. Na ich drodze staje Wolverine. Kilkoma niezwykle zręcznymi ruchami pokonuje dwóch z nich, a trzeci ucieka.

Po chwili oprych staje przed Punisherem, który puszcza go pod warunkiem przekazania innym szumowinom, że ta szkoła jest pilnowana przez superherosów 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Po chwili przestępca ucieka, a Frank pojawia się na dachu, gdzie wciska jakiś przycisk i zmienia się najpierw w Wolverine’a, a następnie w Spider-Mana.

Peter przypomina sobie jak zaraz po aferze z Mysterio pielęgniarka Arrow przekonała go, aby ten nie pozostawiał szkoły dla bezpieczeństwa uczniów. W więzieniu Vulture otrzymuje propozycję, która polega na możliwości ponownego wzbicia się w powietrze w zamian za złapanie Spider-Mana. W szkole pojawia się kandydat na nauczyciela – Ben Reilly. Wcześniej. Spider-Man spotyka się z Beastem z grupy X-Men, który daje mu urządzenie nazywane projektorem obrazu, dzięki czemu Peter będzie mógł zmieniać wygląd. Chwilę później, gdy obaj się żegnają Pająk widzi zniszczony ogromny kokon pod dachem kościoła.

Parker w tożsamości Bena Reilly’ego przyjmuje posadę nauczyciela. Idąc ulicą Peter zauważa na pierwszych stronach gazet informacje o książce Deb Whitman. Dowiaduje się z nich, że jego była przyjaciółka będzie podpisywać książki w księgarni, co jest dla niego okazją, aby spotkać ją i wszystko wyjaśnić. Vulture też zamierza się tam pojawić.

Recenzja

Kolejny “Friendly Neighborhood Spider-Man” przedstawia pierwszą część historii dotyczącej kłopotliwej dla naszego Pająka książki. W tym komiksie Peter ma już na sobie stary, dobry, czerwono-niebieski kostium. Kolejnym plusem jest nowa tożsamość ściganego Petera, a mianowicie podał się za swojego klona Bena Reilly’ego. Czytając komiks widzimy, że Peter zauważa zniszczony kokon, który stworzyła sobie dziwna postać podczas “The Other”, można przypuszczać, że ten kokon pozostawiła po sobie panna Arrow. Na Spidera zostaje nasłany Vulture, ponieważ ktoś uważa, że na przestępcę najlepiej nasłać innego przestępcę. Widać tu działania jakie podejmowane są w czasie Civil War. Co będzie dalej? Czas pokaże.

Rysunkami zajął się tym razem Scot Eaton znany z rysunków do “Sins Remembered” (Spectacular Spider-Man #23-26). Nawet mi się jego rysunki podobają. Vulture w jego wykonaniu wygląda świetnie.

Przechodząc do podsumowania, stwierdzam że numer całkiem przyzwoity. Ma swoje plusy, jednak historia nie prezentuje się szczególnie ciekawie. Moja ocena to 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Friendly-Neighborhood-Spdier-Man-#14 Friendly-Neighborhood-Spdier-Man-#14 Friendly-Neighborhood-Spdier-Man-#14


Related Articles

About Author

Majk