komiksy: 1449 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #13

Friendly Neighborhood Spider-Man #13Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #13
Tytuł: I Hate A Mystery, Part Three
Wydawnictwo: Marvel Comics 2006
Data wydania: Grudzień 2006
Scenariusz: Peter David
Rysunki: Todd Nauck
Tusz: Robert Campanella
Kolory: Lee Loughridge
Litery: Cory Petit
Okładka: Mike Wieringo, Mike Manley, Paul Mounts
Redaktor: Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Flash znajduje wyjście z budynku. Wypuszcza dzieci, a sam wraca po pannę Arrow i Spider-Mana. Tymczasem Pająk stoi między dwoma wrogo nastawionymi do siebie Mysterio i jedyne co robi, to umieszcza dyrektora w bezpiecznym miejscu. Między Klumem i Berkhartem wywiązuje się walka. Podczas niej Pająk dowiaduje się, że jeden z walczących to Francis.

W innym miejscu Quentin Beck tłumaczy Arrow, że żyje, bo jest komuś potrzebny i odgrywa dla tego kogoś ważną rolę. Sugeruje przez to, że kobieta też jest czyimś pionkiem. Ona stanowczo twierdzi, że nie wie, o co mu chodzi. Rozzłoszczony Mysterio wytwarza płomienie wokół Arrow i kontynuuje swoją wypowiedź o „grze”. Spider-Man czeka na odpowiedni moment do interwencji. Atakuje Berkharta i po chwili Mysterio pada nieprzytomny z rozbitą kulą. Klum rzuca pod nogi Spider-Manowi nóż i używając swoich mocy, każe Pająkowi popełnić samobójstwo. Peter trzyma nóż tuż przy gardle, gdy nieoczekiwanie ratuje go z opresji Flash, który wyrywa mu broń z ręki i rzuca w bark Mysterio. Francis informuje obydwu o bombie w piwnicy, którą właśnie uruchomił. Spider-Man i Flash pozostawiają przeciwnika i biegną w stronę bomby. Beck prosi, aby Arrow zatrzymała w szkole Petera na jakiś czas, ponieważ tego oczekują jego zwierzchnicy i przypuszcza, że również i jej. Znika mówiąc, że jest to konieczne, aby każdy mógł grać swoją rolę w tej grze. Spider-Man i Flash dochodzą do piwnicy, gdzie mimo utrudnień stwarzanych przez Kluma Pająk bez problemu rozbraja bombę.

Tymczasem Francis wchodzi do biblioteki, gdzie ukrywa się Arrow. Kiedy ten żąda od kobiety pomocy, ta wkuwa mu w sam środek klatki piersiowej ostrą kość, która wychodzi z jej nadgarstka. Arrow atakuje Mysterio żądłami z nadgarstków, jednak ten przerażony znika z krzykiem. Do biblioteki wpadają Spider-Man i Flash, obaj nie widzieli zajścia. Kobieta tłumaczy, że Mysterio pojawił się, a ona krzyknęła, po czym ten zniknął.

Przed szkołą. Wszystko wraca do normy, uczniowie i reszta ludzi budzą się, a czarny dym znika. Arrow całuje Flasha i informuje go o zamiarze przekonania Petera, aby pozostał w szkole, ponieważ jest im wszystkim potrzebny.

Recenzja

Ta część „Friedly Neighborhood Spider-Man” z Mysterio jest najlepszą ze wszystkich trzech. Tajemnicze gry ciągnące się numerami – to lubię. A taka właśnie rozpoczęła się w tym numerze. Nasuwa się kilka pytań takich jak: Kim jest Arrow? Czy Klum przeżył (tu raczej odpowiedź jest oczywista – tak)? Kim są zwierzchnicy Becka? Jedno pytanie nurtuje mnie najbardziej: Po co Spider-Man ma zostać w szkole? Co ma się takiego wydarzyć, że Pająk musi tam być? Jak na razie nie widać sensownych powodów ku temu. Co do panny Arrow, czy jest ona tytułowym „The Other”, który jest wszystkim tym, czym nie jest Peter? Może imię tej kobiety wskazuje na jej prawdziwe pochodzenie. Myślę tu o Marrow – mutantka, która potrafi wyrzucać z ciała kości, tylko właściwie jaki miałaby związek z naszym Pająkiem? Te pytania sprawiają, że ten numer jest zdecydowanie lepszy od poprzedniego.

Jedyne w czym ten komiks nie różni się od swojego poprzednika to rysunki. Tak samo dobre jak ostatnio.

Podsumowując, jak już wspominałem, komiks lepszy od Friendly Neighborhood Spider-Man #12. Sprawia, że nie mogę doczekać się przyszłych numerów. Pozostaje mieć nadzieję, że gra, która zapoczątkowana została w serii z trzema Mysterio będzie w niedługim czasie kontynuowana. Obecny numer oceniam na 5 pajączków i zapraszam do lektury.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Friendly Neighborhood Spider-Man #13 Friendly Neighborhood Spider-Man #13 Friendly Neighborhood Spider-Man #13


Related Articles

About Author

Majk