komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #22

Friendly Neighborhood Spider-Man #22Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #22
Tytuł: Predator/Prey
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Wrzesień 2007
Scenariusz: Peter David
Rysunki: Todd Nauck
Tusz: Robert Campanella
Kolory: John Kalisz
Litery: Cory Petit
Okładka: Todd Nauck, Rob Stull
Redaktor: Stephen Wacker
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Robertson wraca do domu. Informuje żonę o zwolnieniu z pracy. Ta nie ukrywa zadowolenia. Zawsze dziwiła się mężowi, jak mógł wytrzymać z Jamesonem. Syn, Randy o utratę pracy oskarża Spider-Mana i jego decyzję o zdemaskowaniu się.

Tymczasem w opuszczonym kościele Ero próbuje nakłonić sparaliżowanego jadem Petera do wchłonięcia jej potomków. Nagle jej kokon zostaje zniszczony, a ona sama otrzymuje serię strzałów z shotguna. Okazuje się, że to Betty Brant. Arrow ucieka i poprzysięga kobiecie zemstę. Peter, dochodząc do siebie, pyta koleżankę o to, jak zwykłą bronią udało jej się przepędzić potwora. Ta pokazuje Spiderowi srebrne kule z wyrytymi na nich krzyżami. Zaraz po tym jak jad przestał działać, Pająk rusza w pościg za Ero.

Tymczasem ta na dachu budynku buduje ze swoich sieci lotnię, dzięki której wzbija się w powietrze i szybuje. Spider-Man uczepia się jej pajęczyną. Arrow tłumaczy, że stawia on czoło swojemu naturalnemu drapieżnikowi, mimo, iż chciała dać mu spokój na pewien czas, by sama mogła się w pełni zregenerować. Peter wskakuje jej na plecy i używając swoich żądeł odcina ją od lotni. Uderzają o ziemię w Zoo w Central Parku. Peter mówi jej, że przegrała, ponieważ podsunęła mu pewien pomysł, mówiąc o drapieżnikach. Nagle zlatuje się stado ptaków, które zaczynają zjadać Ero. Spidey każe, by przekazała swoim zwierzchnikom, że jeśli spróbują wejść mu w drogę jeszcze raz to po nich przyjdzie.

Ostatniego pająka z ciała Arrow, Spider-Man rozdeptuje nogą. Później opowiada Flashowi siedzącemu z Betty, jak pokonał Ero. Kobieta sprawdza w tym czasie pocztę głosową. Nagle zaskoczona mówi, że przez nagranie ze Spider-Manem i policjantem, które pojawiło się w Internecie, Robertson został wyrzucony z pracy. Rozzłoszczony Peter mówi, że musi udać się do Jamesona na rozmowę, którą powinien odbyć z nim już dawno.

Recenzja

Kolejny numer Friendly Neighborhood jest dość przyzwoity i pokazuje nam, jak kończy istota, którą pierwszy raz zobaczyliśmy podczas trwania The Other (Friendly Neighborhood Spider-Man #4). Owe zakończenie jest całkiem racjonalne i fajne. Ciekawie wygląda Betty z shotgunem. Dziwna była reakcja żony Robertsona na wieść o utratę pracy – cieszy się z tego. Są różni ludzie i różne potrzeby. Właściwie to zapomniałbym, że to są przecież Stany Zjednoczone, a nie Polska, tam można powiedzieć “Nie ta praca, to inna”. Zresztą i tak nie widać, żeby Robertson się tą całą sytuacją przejmował.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Friendly Neighborhood Spider-Man #22 Friendly Neighborhood Spider-Man #22 Friendly Neighborhood Spider-Man #22


Related Articles

About Author

Majk