komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #15

Friendly Neighborhood Spider-Man #15Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #15
Tytuł: Taking Wing, Part Two
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Luty 2007
Scenariusz: Peter David
Rysunki: Scot Eaton
Tusz: John Dell
Kolory: Matt Milla
Litery: Cory Petit
Okładka: Scot Eaton
Redaktor: Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Siedzący na budynku księgarni, gdzie trwa promocja książki “Two-Faced” Deb Whitman, Vulture przypomina sobie czasy, gdy opiekował się swoim starszym sparaliżowanym bratem. Pamięta jak ten powiedział mu, aby zamiast być słabym był jak zwierzę. Adrian wypatruje Spider-Mana, kontaktuje się z nim jakiś człowiek przez radio.

Tymczasem Peter rozmawia z Mary Jane przez telefon na temat pójścia na promocję książki, którą wydała jego była. W księgarni do Deb podchodzi reporterka Bugle’a Betty Brant. Kobieta ma pretensje do pisarki o to, że zdradziła Petera. Tłumaczy jej, że wszystko co ją spotkało ze strony Spider-Mana jest niczym innym jak wyrazem miłości, troski i współczucia ze strony tego, który kryje się pod maską bohatera.

W szkole. Flash próbuje zaprosić na kolacje Arrow, jednak gdy ta tłumaczy, że ma dużo zajęć, Thompson postanawia iść na promocję książki. Kobieta zjada pająka, gdy ten wychodzi. Peter w swojej nowej tożsamości zjawia się w księgarni, gdzie widzi człowieka, który kogoś mu przypomina. Spytany o podobieństwo mężczyzna szybko zaprzecza, by był osobą, za którą jest brany. Po chwili przychodzi Flash z pretensjami do Deb. Betty rzuca się mu na szyję i całuje go, ten nie pamięta, że był z nią związany.

Sekundę później do księgarni wpada Vulture, który żąda, aby pojawił się Spider-Man. W chwili, gdy Toomes zbliża się do Deb Betty strzela z pistoletu w jego kierunku. Rozzłoszczony Sęp rzuca się na nią, niszczy jej broń, po czym zostaje zaatakowany przez Spider-Mana. Walka przenosi się w powietrze poza księgarnię. Vulture cieszy się, że teraz on jest herosem, bo został wynajęty przez rząd, żeby pojmać Pająka. Po chwili Peter zostaje draśnięty przez szpony Sępa. Halucynogen w nich zawarty zaczyna działać i Spider-Man spada. Vulture cieszy się, jednak wie, że środek nie będzie działał długo na Pająka. Nagle coś nie tak zaczyna się z nim dziać i również bezwładnie spada.

Recenzja

Druga część “Taking Wing” nie jest nadzwyczajna. W komiksie powrót znanej osobistości z przeszłości Petera, a mianowicie Betty Brant. Jak się okazuje jej stosunek do Petera po zdemaskowaniu jest inny niż sobie wyobrażałem, broni ona Petera przed oskarżeniami Whitman. W komiksie jest również jakiś tajemniczy gość, którego rozpoznaje Peter (ja tego kolesia nie poznaje). Kim on jest? Może dowiemy się tego w następnym numerze.

Autor nie daje nam zapomnieć o pannie Arrow, która coraz bardziej pasuje do “The Other”. Został jeszcze wątek Vulture’a, który przyznał się, że pracuje dla rządu. Nie wiemy kto kontaktuje się z nim, oraz co tak naprawdę stało się, że nagle zaczął spadać?

Za rysunki odpowiada ponownie Scot Eaton, który narysował tym razem kilka bardzo fajnie wyglądających kadrów z walką Vulture’a i Spider-Mana.

Podsumowując. Komiks ponownie nie zachwycił. Zaliczył powrót Betty Brant i to mogę oddać na plus, ale wciąż jest to numer przeciętny, który zasługuje na maksymalnie 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Friendly Neighborhood Spider-Man #15 Friendly Neighborhood Spider-Man #15 Friendly Neighborhood Spider-Man #15


Related Articles

About Author

Majk