komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Mosaic #5

Mosaic #5Numer: Mosaic #5
Tytuł: Episode Five: Invisible Man
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Kwiecień 2017
Scenariusz: Geoffrey Thorne
Rysunki: Khary Randolph & Thony Silas
Tusz: Khary Randolph & Thony Silas
Kolory: Emilio Lopez & Andres Mossa
Litery: Joe Sabino
Okładka: Michael Del Mundo
Asystent redaktora: Allison Stock
Pomocnik redaktora: Darren Shan
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Rezydując w ciele Spider-Mana, Morris wspomina karierę pod okiem ojca, który wiedząc o jego supergenach, sprzedał go Brand Corporation. Żądny zemsty infiltruje siedzibę firmy i ogłusza strażników w pomieszczeniu, gdzie w celach trzymani są Cap, CC i Fife, którymi ciałami niegdyś zawładnął. Nagle dostaje tak silnego ataku pajęczego zmysłu, że wyfruwa z ciała Pająka, który mdleje z bólu.

W pobliskim laboratorium Busey na potrzeby projektu Upsweep rozkazuje naukowcowi poddawać oryginalne ciało Sacketta elektrowstrząsom, co wywołało atak u Spider-Mana. Morris, wracając do swojego ciała, ożywia je. Busey, mówiąc mu, że dzięki ojcu jest teraz własnością ich firmy, traktuje go wszczepionym paralizatorem i nasyła na niego strażnicze roboty. Nie wie jednak, że Mosaic przejął już ciało naukowca.

Sterując laborantem, Morris wraca do cel, gdzie cuci Spider-Mana i prosi go, aby uwolnił więźniów. Następnie rusza na dach, gdzie Busey finalizuje transakcję z Masonem dotyczącą sprzedaży ciała Morrisa. Mosaic staje do konfrontacji z ojcem, oskarżając go, że przez 12 manipulował jego życiem. Zniecierpliwiony Busey daje sygnał do ataku, ale Morris ”przeskakuje” między ochroniarzami, aż wchodzi w ciało Busey’a.

W nowym wcieleniu Mosaic chwyta przestraszonego ojca i deklarując, że teraz może być, kim chce, wysadza zdalnym detonatorem laboratoria Brandu. Po tym, jak skacze z dachu, opuszcza ciało Garrisona Busey’a i wyrusza na dalszą krucjatę przeciwko korporacji, aby położyć kres projektowi Upsweep.

Autor: Dawidos

Mosaic #5 Mosaic #5 Mosaic #5

Mosaic #5 Mosaic #5 Mosaic #5


Related Articles

About Author

Dawidos