komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Daredevil / Spider-Man #2

Daredevil / Spider-Man #2Numer: Daredevil / Spider-Man #2
Tytuł: The Sting
Wydawnictwo: Marvel Comics 2001
Data wydania: Luty 2001
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Phil Winslade
Tusz: Tom Palmer
Kolory: Matt Milla
Litery: Richard Starkings
Okładka: Alex Ross
Redaktor: Nanci Dakesian, Stuart Moore
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Fisk uchodzi z życiem w zamachu i przebywa w szpitalu. Jednak pewien mężczyzna jest bardzo niezadowolony z owego faktu. Daredevil i Spider-Man rozmawiają o ostatnim wydarzeniu, mającym na celu zabicie Kingpina.

Następnie Matt udaje się do szpitala, gdzie rozmawia z Fiskiem. Dowiaduje się od niego iż sprawcą wszystkiego może być Sowa (The Owl). Gdy wychodzi z budynku spotyka Foggy’ego oraz Nataszę Romanov. Wieczorem Daredevil i Spider-Man udają się do ścieków. Spider uważa to za całkiem niezły żart. Nagle zauważają światło i dochodzi do wybuchu. Daredevil traci przytomność. Spider zauważa Gladiatora, Copperheada, StiltMana oraz Sowę…

Recenzja

Druga część przepięknie szkicowanej miniserii o wspólnych przygodach Spider-mana i Daredevila. Poprzedni numer zakończył się bardzo wybuchowo i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Po ataku na wieżę Kingpina, Wilson Fisk trafia do szpitala. Gdy odwiedza go Matt Murdock, Kingpin wyjawia mu kto stał za zamachem na jego życie. Dość szybko poznajemy tożsamość zagadkowego mocodawcy. Jest nim Sowa (z ang. Owl), odwieczny rywal Kingpina w walce o dominacje w świecie przestępczym.

Mamy kilka dobrze napisanych dialogów Kingpina z Murdockiem oraz przewrotne rozmowy Spider-Mana z Daredevilem. To jednak wszystko. Zadziwiająco szybko bohaterowie trafiają na ślad Sowy. Okazuje się, że wystarczy zejść tylko do kanałów i już czeka tam na nas doborowy oddział poszukiwanego przestępcy.

Rysunki wynagradzają braki w warstwie fabularnej. Szczegółowo i dokładnie tuszowane kadry są wyróżnikiem tej miniserii. Przepięknie wygląda lot Daredevila nad miastem, równie zacnie swoje podniebne loty wykonuje Spider-Man. Apogeum talentu rysownika widzimy w scenie podziemnego wybuchu, który odrzuca na dużą odłegłość Spider-Mana oraz Daredevila. Byłbym zapomniał o zapierającej dech w piersiach okładce. 5 pajączków.

Ocena:

Autor: Dengar (streszczenie), Dawidos (recenzja)

Daredevil / Spider-Man #2 Daredevil / Spider-Man #2 Daredevil / Spider-Man #2


Related Articles

About Author

Majk