komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Daredevil / Spider-Man #3

Daredevil / Spider-Man #3Numer: Daredevil / Spider-Man #3
Tytuł: Bad Boys Don’t Cry
Wydawnictwo: Marvel Comics 2001
Data wydania: Marzec 2001
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Phil Winslade
Tusz: Tom Palmer
Kolory: Matt Milla
Litery: Richard Starkings
Okładka: Alex Ross
Redaktor: Nanci Dakesian, Stuart Moore
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

StiltMan opowiada Spider-Manowi o tym jak spotkał w więzieniu Sowę oraz Gladiatora. Nagle Daredevil, zrywa się i rzuca błotem w StillMana, który niszczy część sufitu. Walka przenosi się na ulicę. Sowa rzuca się na Diabła… i zauważa Fiska oraz jego ludzi. Po chwili Kingpin decyduje aby zabić wszystkich, łącznie z bohaterami. Sowa rzuca się na przeciwnika, lecz pada pod gradem kul, ale nie umiera.

Walka toczy się w najlepsze, a Daredevil zauważa na dachu jakąś postać. Jest to Copperhead, który tak naprawdę odpowiada za cały chaos w mieście, kontrolując nawet Owla. Daredevil dostaje się na dach i zauważa, że Copperhead przypomina żywego trupa…

Recenzja

Trzeci komiks tej bardzo dobrej serii to głównie solidna dawka akcji okraszona znakomitymi i dynamicznymi pojedynkami niepozbawionymi niespodziewanych zwrotów fabularnych. Już na samym początku Spider-Man puszcza w maliny grupę Owla, zmuszając Stiltmana do pogawędki, tym samym zyskując na czasie. Potem ma miejsce nieustająca walka przerywana sekwencjami z udziałem Foggy’ego Nelsona i jego nowej partnerki Nataszy Romanov, którzy infiltrują jedną z agentur Wilsona Fiska. Gdy na scenie pojawia się Kingpin, a potem policja dochodzi do walki niczym z Bitwy na Geneosis z “Gwiezdnych Wojen” (czytaj totalna nawalanka).

Czy jednak komiks niczym innym się już nie wyróżnia? Otóż nie, bo wyróżnia się samym zakończeniem. Dość zaskakującym i narazie niejasnym jak dla mnie. Dowiecie się kto tak naprawdę odpowiada za całą wojnę bossów podziemia, a także poznacie ogromny sekret tej osoby (dość przerażający, uwierzcie mi). Znakomicie Jenkins odpowiedział na pytanie, w jaki sposób Daredevil doszedł do wniosku, że coś tutaj nie gra. Pełen akcji komiks z niezwykłym zakończeniem. 5 pajączków.

Ocena:

Autor: Dengar (streszczenie), Dawidos (recenzja)

Daredevil / Spider-Man #3 Daredevil / Spider-Man #3 Daredevil / Spider-Man #3


Related Articles

About Author

Majk