komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4Numer: Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4
Tytuł: The Evil That Men Do, Part 4: A Study In Scarlet
Wydawnictwo: Marvel Comics 2006
Data wydania: Luty 2006
Scenariusz: Kevin Smith
Rysunki: Terry Dodson
Tusz: Rachel Dodson
Kolory: Lee Loughridge
Litery: Richard Starkings & Comicraft
Okładka: Terry Dodson & Rachel Dodson
Asystent redaktora: Warren Simons
Redaktor: Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.99
Przedruk PL: Spider-Man i Czarna Kotka: Zło, które ludzie czynią

Streszczenie

Felicia przebywa w celi na Ryker’s Island. Jest oskarżona o zamordowanie Garrisona Kluma. Odwiedza ją Matt Murdock, który chce, aby zeznawała, że to była samoobrona przed napaścią seksualną. Felicia mówi, że nie została zgwałcona i nie zabiła Kluma.

Peter Parker spotyka się z Murdockiem w jego biurze. Matt opowiada mu o wizycie na Ryker’s Island. W jego ocenie Felicia jest niewinna, ale coś ukrywa. Peter postanawia, że muszą wydostać Black Cat z więzienia i próbuje przekonać do tego Murdocka, co mu się w końcu udaje.

Kiedy Spider-Man i Daredevil pojawiają się na Ryker’s Island, zauważają pełno trupów strażników i Felicię, trzymaną przez Francisa, majordoma Garrisona. Spider-Man chce go zatrzymać, ale wtedy atakuje go Daredevil. Francis, który okazuje się być także telekinetykiem, teleportuje się wraz z Black Cat.

Recenzja

Po 4 latach wreszcie nadszedł ten czas, kiedy czytelnicy mogą przeczytać dalszą część historii o Spider-Manie, Black Cat i Garrisonie Klumie. W czwartym numerze dochodzą do tego grona Daredevil i Francis. Obecność Murdocka trochę mnie zaskoczyła, ale i ucieszyła ze względu na moją sympatię do tego bohatera.

Na początku komiksu ciężko jest się zorientować w historii, zwłaszcza gdy nie pamięta się poprzednich numerów, ale po chwili wszystko jest już tak jak być powinno. Black Cat w więzieniu, mężczyzna, który jest teleporterem i telekinetykiem, team-up Spider-Mana i Daredevila – jest ciekawie, choć dużej części osób może się to nie spodobać ze względu na zmianę stylu w porównaniu do poprzednich komiksów. Jest tu mniej na temat dwójki Spider-Man-Black Cat, tak jak było choćby w drugim numerze.

Rysunki, tak jak poprzednio, bardzo dobre. Nie wszystkim komiks musi się spodobać, ale mimo wszystko jest to bardzo udana pozycja, dla fanów Black Cat wręcz obowiązkowa. 5 pajączków.

Ocena:

Autor: Rządło

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #4


Related Articles

About Author

Dawidos