komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3Numer: Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3
Tytuł: The Evil That Men Do, Part 3: Hate Crimes
Wydawnictwo: Marvel Comics 2002
Data wydania: Październik 2002
Scenariusz: Kevin Smith
Rysunki: Terry Dodson
Tusz: Rachel Dodson
Kolory: Lee Loughridge
Litery: Richard Starkings & Comicraft
Okładka: Terry Dodson & Rachel Dodson
Asystent redaktora: John Miesegaes
Redaktor: Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $2.99
Przedruk PL: Spider-Man i Czarna Kotka: Zło, które ludzie czynią

Streszczenie

Cele w Midtown North Precinct. Pogrążona w lekturze Scorpia zostaje odwiedzona przez Spider-Mana, który wraz z Black Cat chce odkryć, czemu zaatakowała Kluma. Po krótkiej rozmowie i kilku niekonwencjonalnych metodach przekonywania Scorpia mówi, że zatrudnił ją kartel Ortega.

Hiszpański Harlem. Alberto Ortega, szef kartelu, zostaje odwiedzony przez Garrisona Kluma. Nagle wszyscy ludzie w pokoju prócz Kluma i Francisa mdleją, a z ich ust płynie krew. Alberto, jego żona Pilar i ochroniarze giną. Przeżyło tylko dziecko Ortegi, które odnajdują Spider-Man i Black Cat.

Okolica Klum Tower. Spider-Man uważa, że powinni mieć jakiś dowód, by móc zacząć działać, jednak Cat uważa, że działają poza prawem, i przekonuje, że to co zdarzyło się u Ortegi, jest już wystarczającym dowodem. Po krótkiej kłótni Felicia nokautuje Petera i więzi go, używając jego własnej pajęczyny, po czym idzie sama dorwać Garrisona “Brownstone’a” Kluma.

Kiedy udaje jej się wejść do sypialni Kluma, zostaje przez niego przyłapana. Po krótkiej rozmowie z Black Cat dzieje się coś dziwnego i pada na łóżko. Okazuje się, że Brownstone zaaplikował jej dawkę heroiny dzięki temu, że jest mutantem o niewielkiej zdolności teleportacji i może teleportować niewielkie dawki cieczy, co odkrył w wieku 16 lat, zabijając przez przypadek swoją matkę płynem do płukania ust. Tak właśnie się dorobił, sprzedając narkotyki sławnym i bogatym.

Kontynuując opowieść, pochodzący z Niemiec mężczyzna wyznaje, że dał Tricii, dziewczynie, której szukała Black Cat, za dużą dawkę i ta umarła. Zdejmuje szlafrok i zaczyna rozcinać ubranie Cat, mówiąc, że da jej nauczkę w najefektywniejszy sposób. Na koniec dodaje, że niektóre ćpuny mówią, że heroina jest lepsza od seksu, i sugeruje, żeby Cat dała mu znać, czy rzeczywiście mają rację.

Recenzja

Spider-Man i Black Cat odwiedzają Scorpię w więzieniu, by dowiedzieć się dla kogo pracuje, tymczasem pan Brownstone nie próżnuje i załatwia sprawy ze swoimi wrogami.

Podobała mi się scena, gdy Spider-Man rozmawiał ze Scorpią, a Black Cat czekała na dachu. Jako że obie panie się nie lubią (Black Cat urwała ogon Scorpii), to więźniarka nie chce puścić pary z ust, więc Spidey musi się posunąć do dosyć niekonwencjonalnych metod przekonywania.

Cóż mogę powiedzieć, ponownie rysunki bardzo mi się podobają, choć niektórym może przeszkadzać “piersiasta” Black Cat (chyba zwłaszcza paniom).

Najzabawniejszy jest początek, a potem robi się już trochę mroczniej. Historia trwa dalej, poznajemy głównego przeciwnika, który tym razem nie chodzi w obcisłym stroju, wręcz wydaje się być nowszą, trzeba dodać mniejszą i raczej podlejszą wersją Willsona Fiska/Kingpina. Wreszcie wyjaśnia się też, w jaki sposób giną ludzie i kim tak naprawdę jest Klum.

Komiks kończy się tak mrocznie, że tylko czekać na następną część.

Ocena:

Autor: Crov

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #3


Related Articles

About Author

Dawidos