komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man Unlimited #9

Spider-Man Unlimited #9Numer: Spider-Man Unlimited #9
Tytuł 1: You’re rubber, I’m glue
Tytuł 2: Amnesiac
Wydawnictwo: Marvel Comics 2005
Data wydania: Lipiec 2005
Scenariusz: Christopher Yost, Petar Bridges
Rysunki: Drew Johnson, Cully Hamner
Tusz: Ray Snyder, Cully Hamner
Kolory: John Rauch, Rob Schwager
Litery: Dave Sharpe
Okładka: Salvador Larroca, Liquid!
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Redaktor: Tom Brevoort
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

You’re Rubber, I’m Glue

Spider-Man je właśnie obiad, rozmawiając z dwójką dzieci. Rozmowę przerywa pojawienie się Electro. Spider szybko radzi sobie z przeciwnikiem, wyposażonym w urządzenie zwiększające jego moce. Niestety urządzenie to eksploduje, a Peter w dziwny sposób traci kontrole nad swoją przyczepnością, przez co wszystko się do niego klei! Przeżywając drobne kłopoty (m.in. chodzenie z każdą dotkniętą rzeczą na swoim ciele) Peter trafia w sam środek walki Fantastic Four z Electro. Łącząc z nimi siły pokonuje przeciwnika, a Dr Richards obiecuje mu, że jego syn Franklin zaraz pomoże mu w jego kłopotach z mocą.

Amnesiac

Na jednej z ulic leży pobity i zakrwawiony mężczyzna. Nie wie kim jest, ani jak się tu znalazł. Znajduje przy sobie portfel z nazwiskiem Michael Holt. Jedną z rzeczy, jakie pamięta jest Spider-Man. Zakrwawiony idzie przez ulice, szukając Pająka i wzbudzając zdziwienie ludzi. W końcu pojawia się przy nim Spider-Man, pytając co tu robi. Mężczyzna nie wie. Nagle zjawia się policja, która znalazła zwłoki należące do… Michaela Holta. Okazuje się, że pobity mężczyzna zabił Holta za parę nędznych dolarów. Człowiek zostaje zatrzymany, Spider odchodzi, a siedzący w radiowozie człowiek dalej nie wie co zrobił, ale dochodzi do niego świadomość, że było to coś bardzo złego.

Recenzja

You’re Rubber, I’m Glue”. Jedna z tych historii, które są wymyślane tylko dla pieniędzy. Głównym motywem przewodnim opowieści jest przemiana Parkera, do którego teraz wszystko się przykleja. Fabuła jest bardzo naciągana, ale niestety takie rzeczy czasem się zdarzają. Tyle, że treści historii nie poprawia strona graficzna tej części komiksu. Rysunki Drew Johnsona są kiepskie według mnie przede wszystkim dlatego, że są mało szczegółowe. Pozytywny aspekt tej historyjki znalazłem na jej samym początku. Rozmowa Spidera z dzieciakami zapowiada nawet niezłą historię, co oczywiście okazuje się mylną teorią.

“Amnesiac”. Druga część komiksu jest trochę dziwna, a przynajmniej dziwnym wydaje mi się to, aby morderca zapomniał, że kogoś zabił. Rysunki prezentują się według mnie słabo: mało żywe kolory i brzydkie postaci. Dużo o tej historii nie ma co pisać, jeżeli nudzisz się bardzo to możesz oczywiście do niej zajrzeć, ale jednak odradzam lekturę SMU #9. 1,5 pajączka.

Ocena:

Autor: Dengar (streszczenie), Rządło (recenzja)

Spider-Man Unlimited #9 Spider-Man Unlimited #9 Spider-Man Unlimited #9


Related Articles

About Author

Majk