komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man Unlimited #10

Spider-Man Unlimited #10Numer: Spider-Man Unlimited #10
Tytuł 1: Banner Weblines
Tytuł 2: Love Cycle (Obsess, Distress, Repeat)
Wydawnictwo: Marvel Comics 2005
Data wydania: Wrzesień 2005
Scenariusz: Marc Sumerak, Maria-Emiko Macuaga
Rysunki: Greg Tocchini, Pia Guerra
Tusz: Karl Kesel, Cam Smith
Kolory: Gotham Studios, Rob Schwager
Litery: Dave Sharpe
Okładka: Salvador Larroca, Liquid!
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Redaktor: Tom Brevoort
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Banner Weblines

Jameson jak to leży w jego naturze lubi ochrzaniać pracowników. Tym razem pada na nowego, Tylera Crane’a. Następnie wysłuchuje, lub raczej kłóci się z Robbiem, na temat swojego znienawidzonego bohatera miasta, Człowieka-Pająka. Stara się przekonać czarnoskórego przyjaciela, że to Pająk dokonał napadu na bank, a nie jak twierdzi Robbie, Chameleon. Crane oczywiście potwierdza słowa Jonaha, że Pająk jest zagrożeniem dla miasta.

Wieczorem Parker przynosi do gabinetu Jamesona zdjęcia bohatera, które przyjmuje Tyler, który zdążył już zaskarbić sobie przychylność Jonaha. Wracający z pracy Tyler jest świadkiem nocnych wybryków Rhina na ulicy miasta. Złoczyńca szarżuje na Crane’a, jednak zostaje powstrzymany przez sieć Pająka, który unieszkodliwia Nosorożca i zostawia go policji. Po tym niespodziewanym wydarzeniu Tyler zmienia zdanie co do Spider-Mana.

Love Cycle

Młoda kobieta, siedząc w domu, przygotowuje bombe. Wysłuchuje przy tym audycji w radiu, w której poruszony zostaje temat Człowieka-Pająka. Idąc przez miasto, zostaje okradziona z torby, w której znajdują się ładunki wybuchowe. Na szczęście na miejscu znajduje się Peter. Udaje mu się powstrzymać złodzieja i przejąć torbę. Odnajduje kobietę, którą rozpoznaje jako byłą uczennicę i oddaje jej zgubę. Po powrocie do domu dziewczyna zmienia zdanie i rozbraja bombe. Jej nowym bohaterem staje się Parker.

Recenzja

“Banner Weblines”. W pierwszej części SMU #10 widzimy przemianę człowieka. Młody mężczyzna imieniem Tyler dostaję pracę jako asystent Jamesona w Daily Bugle. Tym co zaważyło na jego przyjęciu do pracy była niechęć do Spider-Mana. Jednak o ile Jameson zawsze sobie wmawia różne rzeczy i ciągle nie pozostawia w swojej gazecie suchej nitki na Spider-Manie, to Tyler w końcu przekonuje się, że Spider-Man jest bohaterem, a nie przestępcą. Oprócz tego dane nam jest zobaczyć w komiksie bardzo krótki występ Rhino i średniej jakości rysunki. Wydaje mi się, że tej historii czegoś brakuje. Sama fabuła nie jest najgorsza, ale jednak niedosyt po przeczytaniu pozostaje.

“Love Cycle”. Kolejna przemiana człowieka pod wpływem Spider-Mana, a raczej dzięki Peterowi Parkerowi. No właśnie, w tej historii Parker nie musiał uciekać się do swoich pajęczych zdolności tylko pomógł dziewczynie, dzięki swojej mądrości. Tylko trochę naiwne wydaje mi się być to, że nową sympatią dziewczyny od razu stał się Parker. Wydaje mi się, że bardzo trafnie oddaje ducha tej historii cytat z jej zakończenia: “Jak długo czas jest odliczany, ciągle jest czas, by mieć nadzieję, że jest czas na zmianę twojego życia ze szczęśliwym zakończeniem.” Komiks jako całość prezentuje się nienajgorzej + ciekawa okładka = 3 pajączki.

Ocena:

Autor: Dengar (streszczenie), Rządło (recenzja)

Spider-Man Unlimited #10 Spider-Man Unlimited #10 Spider-Man Unlimited #10


Related Articles

About Author

Majk