komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man #48

Spider-Man #48Numer: Spider-Man #48
Tytuł: Beware The Rage Of A Desperate Man, Part 3: Demons Of Our Past
Wydawnictwo: Marvel Comics 1994
Data wydania: Lipiec 1994
Scenariusz: Howard Mackie
Rysunki: Tom Lyle
Tusz: Scott Hanna
Kolory: Kevin Tinsley
Litery: Richard Starkings, Comicraft
Okładka: Tom Lyle
Redaktor: Danny Fingeroth
Redaktor naczelny: Tom DeFalco
Cena: $1.95
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Góry Ural, Rosja. Jason Philip Macendale, przeczuwając zdradę, przyzywa swoją lotnię i wyrywa się naukowcom prowadzącym eksperyment z jego udziałem. Gregor prosi Vladimira Kravinoffa, który kazał zabić Macendale’a po zakończonym eksperymencie, by opuścił to miejsce. Tymczasem Jason, wykorzystując nadludzką siłę i zręczność uzyskaną dzięki wzmacniającej formule Kravena Łowcy, rozprawia się ze strażnikami, po czym zakłada kostium Hobgoblina i wylatuje z laboratorium, oświadczając, że otrzymał to, po co przybył. Gregor tłumaczy swojemu protegowanemu, że anomalia wykryta we krwi Macendale’a weszła w kontakt z serum jego ojca, dając nieprzewidziane rezultaty.

Trzy dni później. Nowy York. Spider-Man widzi, jak policja zabiera zwłoki kilku dzieciaków z ulicznych gangów, którzy padli ofiarą “świętej krucjaty” Demogoblina. Pająk postanawia raz na zawsze zakończyć obłędną działalność demona.

Gdzie indziej. Przedstawiciele nowojorskich rodzin mafijnych przybywają na spotkanie biznesowe zaaranżowane przez anonimowego osobnika. Okazuje się nim Hobgoblin, na widok którego niejaki Garrison odwraca się plecami. Dla demonstracji swojej nowej siły Macendale skręca mu kark i uśmierca jego ochroniarzy. Oznajmia zszokowanym gangsterom, że od tej pory będzie najemnikiem, którego ci będą darzyć szacunkiem, po czym proponuje im za odpowiednią cenę usunąć Demogoblina, który przeszkadza w ich przestępczej działalności. Niejaki Lynch przystaje na tę propozycję.

Spider-Man przesłuchuje dwóch dilerów narkotyków, ostrzegając ich przed Demogoblinem, który czyści ulicę z takich grzeszników, jak oni. Pająk zostawia ich na dachu, radząc im, by się ukryli, dopóki szaleństwo rozpętane przez demona nie dobiegnie końca. Po jego odejściu dilerów atakuje Demogoblin.

Później. Macendale, siedząc spokojnie na wieży kościoła, oczekuje na przybycie Demogoblina. Demon przylatuje i oba gobliny stają do ostatecznej walki na śmierć i życie.

Queens, dom May Parker. Mary Jane odbiera telefon od kogoś, kto dzwoni z budki na stacji benzynowej położonej mile na zachód. Kobieta pyta, czy to Peter i rzuca słuchawką, gdy nikt nie odpowiada. Tajemniczy mężczyzna z sygnetem na palcu rozpoznaje jej głos. Tymczasem Spider-Man dociera pod kościół, gdzie jeden z policjantów mówi mu o walce goblinów. Z ust lokalnego księdza dowiaduje się, że w kościole uwięzieni zostali matka z dzieckiem. Pająk wkracza do środka i zastaje duszącego Demogoblina Macendale’a , oraz dziewczynkę krzyczącą, że jej matka umiera. Parker rzuca w stronę walczących kawał gruzu, który trafia Demogoblina w brzuch. Hobgoblin pokonuje Spider-Mana w walce wręcz, po czym znowu zwraca swoją uwagę na demona.

Rosja. Gregor próbuje przekonać Vladimira, że jeszcze nie czas na zemstę. Vlad beszta sługę za te słowa i każe mu przygotować serum, nie mogąc doczekać się przejęcia dziedzictwa ojca i stania się prawdziwym synem łowcy.

Nowy York. Spider-Man jest zaskoczony niezwykłą siłą, jaką posiadł Macendale. Dostrzega, że podczas szamotaniny naruszona została konstrukcja jednego z filarów podtrzymujących strop. Demogoblin, chcąc uratować życie niewinnej dziewczynki, podtrzymuje kolumnę. Macendale próbuje mu w tym przeszkodzić, ale zostaje uderzony przez Spider-Mana, który zabiera dziewczynkę i jej matke w bezpieczne miejsca. Osłabiony Demogoblin dziękuje i mówiąc, że jego czas dobiegł tutaj końca, puszcza filar, który miażdży go. Spider-Man stwierdza jego zgon i zauważa, że Hobgoblin zniknął. Mimo ostrzeżeń księdza przed gniewem, postanawia dorwać zbrodniarza za wszelką cenę.

Autor: Dawidos

Spider-Man #48 Spider-Man #48 Spider-Man #48


Related Articles

About Author

Majk