komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man #50

Spider-Man #50Numer: Spider-Man #50
Tytuł 1: Son of the Hunter
Tytuł 2: Rite of Passage
Wydawnictwo: Marvel Comics 1994
Data wydania: Wrzesień 1994
Scenariusz: Howard Mackie
Rysunki 1: Tom Lyle
Rysunki 2: Ron Randall
Tusz 1: Scott Hanna
Tusz 2: Bob McLeod
Kolory 1, 2: Kevin Tinsley
Litery 1: Richard Starkings, Comicraft
Litery 2: Jim Novak
Okładka: Tom Lyle
Redaktor: Danny Fingeroth
Redaktor naczelny: Tom DeFalco
Cena: $3.95
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Son Of The Hunter

Stany Zjednoczone. Vladimir Kravinoff, studiując dziennik łowca i prowadząc intensywne ćwiczenia fizyczne, przygotowuje się do walki ze Spider-Manem w posiadłości, gdzie Kraven Łowca popełnił samobójstwo. Przysięga na honor ojca, że zabije Spider-Mana i zmyje plamę z nazwiska swojej rodziny.

Spider-Man, który postanowił “przestać być” Peterem Parkerem, ignoruje telefony od żony i opuszcza ich mieszkanie. Pół godziny później napotyka na swojej drodze poszukiwanego przez policję seryjnego zabójcę zwanego Pale Riderem, który strzela do ludzi, by wyzwolić ich od życia w cierpieniu. Spider zatrzymuje go. Cały czas próbuje przestać myśleć o chorobie May Parker, która jest ważna w życiu Parkera, a nie “pająka”, jakim się stał. W międzyczasie Gregor, mentor i służący Vlada, przynosi synowi Kravena przybory myśliwskie. Vlad ogłasza, że czas rozpocząć łowy.

Dom May Parker, Queens. Tajemniczy mężczyzna z sygnetem ogląda rodzinne zdjęcia i pamiątki Parkerów. Gdy przez okno wchodzi Spider-Man nieznajomy wybiega z domu, przerażony, że ktoś go zobaczy. Pająk zaczyna go dogonić, lecz nieproszony gość wyprzedza go i gubi jego pościg, skacząc po dachach.

Vladimir i Gregor szukają Spider-Mana, latając helikopterem. Syn Kravena schodzi na ziemię i znajduje strzęp kostiumu Spider-Mana. W ten sposób natrafia na jego zapach.

Queens. Spider-Man robi obchód po domu, chcąc sprawdzić czy intruz niczego nie ukradł. Na strychu znajduje otwartą skrzynię z najważniejszymi rzeczami należącymi do Petera Parkera, a pośród nich dziennik profesora Milesa Warrena, który przywołuje u niego niemiłe wspomnienia, po których wyskakuje z domu, krzycząc, że jest Spider-Manem.

Szczyt mostu Queensboro. Vlad wyczuwa zbliżającego się Spider-Mana, który przelatuje nad cmentarzem, gdzie pochowano wujka Bena. Pająk zauważa, jak dwójka oprychów atakuje starszego mężczyznę. Po chwili bandyci giną z rąk Vladimira. Łowca poraża Spider-Mana lekkim prądem i wbija mu w szyję strzałkę z narkotykiem niwelującym jego pajęczy zmysł. Przedstawia się jako syn Sergei’a Kravinoffa (Kraven Łowca) i oznajmia, że jego nowym imieniem jest Grim Hunter. Spider-Man, zdając sobie sprawę z nadludzkich mocy Huntera i osłabiającego efektu podanego narkotyku, wpada w popłoch i zaczyna uciekać. Vlad, który poznał umiejętności Spider-Mana z lektury dziennika swojego ojca, bawi się ze swoją ofiarą. Korzystając z naelektryzowanej włóczni przecina jego sieć i Pająk spada do wody. Spider-Man, tonąc, wspomina swoich bliskich i stwierdza, że jednak jest człowiekiem, ze zdolnościami pająka. Ta myśl dodaje mu sił i po wyjściu na brzeg stacza z Vladem pojedynek zakończony nokautem łowcy. Gdy stoi nad nieprzytomnym przeciwnikiem, zjawia się Gregor w helikopterze, który grozi, że otworzy ogień. W odpowiedzi Spidey wskakuje na maszynę i siłą wyciąga z niej nauczyciela Grim Huntera. Gregor oznajmia, że walka się zakończyła, lecz łowy nie dobiegły jeszcze końca, ponieważ dziedzictwo Kravena żyje nadal w jego synu. Spider-Man zabiera ich obu na policję, uznając, że muszą odpowiedzieć za śmierć młodocianych przestępców. Podejmuje się tego, uzasadniając, że, on również musi żyć w zgodzie z dziedzictwem, którym jest przysięga, jaką składał Spider-Man.>

Rite Of Passage

Kilka lat temu w lasach północnego Maine. Nastoletni Vlad wraz ze swoim nauczycielem, Gregorem wylatują helikopterem. Chłopak ma wziąć udział w nietypowym polowaniu, które sprawdzi wszystkie jego umiejętności łowieckie, jakie nabył podczas szkolenia. Po wylądowaniu Gregor wykopuje z helikoptera młodego Kravinoffa, pozostawiając go bez żadnej broni. Po chwili za jego plecami pojawia się zamaskowany łowca, który prosi go o rozmowę. Gdy Vlad odmawia ten zaczyna strzelać do niego z łuku i każe mu uciekać, jeśli nie chce stać się kolejną ofiarą Grim Huntera. Chłopak rzuca się do ucieczki, przypominając sobie legendę o Grim Hunterze, najodważniejszym łowcy i wojowniku, którego bali się sami bogowie. Hunter dopada go i wrzuca w siedlisko pająków, których Vlad panicznie się boi. Podczas dalszej ucieczki chłopak uświadamia sobie jednak, że nie jest już dłużej dzieckiem, które boi się robaków i bajek. Kilka minut później zasadza się na Huntera z dzidą, lecz ten zatrzymuje go i oznajmia, że przeszedł pomyślnie próbę. Ściąga maskę i okazuje się, że za Grim Huntera przebrał się ojciec Vlada, Sergei Kravinoff. Kraven radzi synowi, by nigdy niczego się nie bał.

Autor: Dawidos

Spider-Man #50 Spider-Man #50 Spider-Man #50

Spider-Man #50 Spider-Man #50 Spider-Man #50


Related Articles

About Author

Majk