komiksy: 1401 komiksy polskie: 53 seriale animowane: 111 biografie: 59

Venom #17

Venom #17Numer: Venom #17
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Październik 2019
Scenariusz: Donny Cates
Rysunki: Iban Coello
Tusz: Iban Coello
Kolory: Rain Beredo
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Kyle Hotz & Dan Brown
Asystent redaktora: Danny Khazem
Redaktor: Devin Lewis
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

W Instytucie Ravencroft trwa bitwa między Dark Carnagem i jego hordą sobowtórów a Spider-Manem i Venomem, który w ferworze walki myśli o swoim synu. Tymczasem w magazynie Rexa ów potomek, Dylan Brock, czeka na powrót Eddiego, którego uważa za swego brata. Towarzyszą mu Normie Osborn i Maker, który kończy konstrukcję maszyny do usuwania kodeksów symbiontów z DNA ludzi bez zabijania nosicieli. Dylan nadaje wynalazkowi nazwę: S.C.I.T.H.E.

Kiedy Maker zaprasza młodego Osborna na “zabieg”, Dylan przypomina, że Spider-Man i Eddie kazali najpierw przetestować maszynę. Alternatywny Reed Richards argumentuje, że ci mogą nie wrócić, a Carnage może wkrótce zaatakować. Podczas tej kłótni rozlega się alarm. Do ośrodka wdzierają się Riot, Agony, Phage i Lasher – ludzie zniewoleni przez posłuszne Carnage’owi symbionty z Life Foundation. Intruzi domagają się wydania dziecka Goblina – Normiego Osborna.

Przeciwko napastnikom Maker uruchamia system bezpieczeństwa, któremu rozkazuje pozabijać wszystkie symbionty. Chłopcom radzi się zaś ukryć w zbrojowni i zamknąć za sobą drzwi. Dylan i Normie wykonują polecenie Richardsa. Na miejscu syn Brocka na wszelki wypadek zaczyna się zbroić. Tymczasem Lasher chwyta Makera. Ten sięga po broń dźwiękową i ustawia ją na maksimum, po czym strzela napastnikowi w twarz, zrywając symbiont z… dziewczynki, która nie ma pojęcia, gdzie jest, i pyta o swoją rodzinę.

Kiedy Maker zamierza dobić dziecko, reszta symbiontów desperacko rzuca się na niego i obezwładnia go. Phage zostaje wysłany przez Riota i Agony, by dokończył misję. Żółty symbiont rozrywa drzwi zbrojowni i niszczy trzymaną przez Dylana broń. Wyczuwając w nim pokrewieństwo z Venomem, postanawia zabić go dla przyjemności, a Normiemu wyrwać kręgosłup dla Carnage’a. Nagle niewidzialny osobnik skręca mu kark. Po zdjęciu kamuflażu ów wybawiciel przedstawia się jako Sleeper, członek “rodziny” Brocka.

Autor: Dawidos

Venom #17 Venom #17 Venom #17

Venom #17 Venom #17 Venom #17

Venom #17 Venom #17 Venom #17


Related Articles

About Author

Dawidos