komiksy: 1404 komiksy polskie: 53 seriale animowane: 111 biografie: 59

Venom #18

Venom #18Numer: Venom #18
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Listopad 2019
Scenariusz: Donny Cates
Rysunki: Iban Coello
Tusz: Iban Coello
Kolory: Rain Beredo
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Kyle Hotz & Dan Brown
Asystent redaktora: Danny Khazem
Redaktor: Devin Lewis
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Sleeper, siódmy potomek symbiontu Venoma, opowiada Dylanowi o swoich kosmicznych podróżach i wizycie na planecie Klyntar, gdzie wyczuł obecność zapowiadającego swój powrót Knulla. Chłopak pyta wybawiciela, kto jest jego nosicielem. Ku przerażeniu Dylana i Normiego są nim wysuszone zwłoki Tel-Kara, żołnierza Kree, którymi Sleeper kieruje jak marionetką.

Kiedy Sleeper, myśląc nad zmianą nosiciela, zmierza do połączenia się z młodym Brockiem, zostaje ustrzelony z broni dźwiękowej Makera, który, jak się okazuje, dał radę pokonać symbionty Life Foundation. Oddzielony od zwłok kostium Richards chowa do jednego z pojemników i stawia obok tych, w których są już zamknięci Riot, Agony, Phage i Lasher. W kapsułach leżą zaś ich byli nosiciele.

Maker włącza maszynę, by usunąć z z czteroosobowej rodziny kodeksy. Zabieg okazuje się bardzo bolesny. Następny w kolejności ma być Normie. Dylan protestuje, ale naukowiec ignoruje go. Brock wraca do Osborna, który boi się trafić do maszyny Makera. Brock obiecuje mu, że na to nie pozwoli. Gdy podsłuchuje rozmowę telefoniczną Makera z Eddiem (Absolute Carnage #2), postanawia zorganizować ucieczkę.

Po wymyśleniu planu Dylan zabiera broń ze zbrojowni i informuje Makera o zamiarze ucieczki. Richards drwi z jego postawy twardziela. Dylan strzela jednak nie w niego, a w pojemniki z symbiontami Life Foundation. Uwolnione kostiumy rzucają się na Makera i scalone przejmują nad nim kontrolę jako Hybrid. Ścigani przez stwora Dylan i Normie wybiegają z ośrodka na miasto.

Kiedy Hybrid dogania zbiegów, jest bardziej zainteresowany dorwaniem Dylana, żywego wcielenia kodeksu, niż Normiego, który jest jednym z wielu nosicieli, co symbionty odkryły dzięki wiedzy Makera. W reakcji na zbliżające się macki oczy młodego Brocka stają się czarne. Cieszący się z tego widoku Hybrid nagle otrzymuje serie ciosów. Do walki z nim stają Captain America, Spider-Man, Thing i Wolverine.

Autor: Dawidos

Venom #18 Venom #18 Venom #18

Venom #18 Venom #18 Venom #18

Venom #18 Venom #18 Venom #18


Related Articles

About Author

Dawidos