komiksy: 1771 komiksy polskie: 134 seriale animowane: 111 biografie: 59

Venom #20

Venom #20Numer: Venom #20
Tytuł: Oversight, Part Two
Wydawnictwo: Marvel Comics 2020
Data wydania: Styczeń 2020
Scenariusz: Donny Cates
Rysunki: Iban Coello & José Carlos Silva
Tusz: Iban Coello & José Carlos Silva
Kolory: Rain Beredo
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Kyle Hotz & Dan Brown
Asystent redaktora: Danny Khazem
Redaktor: Devin Lewis
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Venom, Tom 3

Streszczenie

Carnage nie żyje. W swojej kryjówce zbiegły Maker martwi się stratą kodeksów symbiontów, które zgromadził do Projektu Oversight. Dzieli się ze swoimi rozmówcami odkryciem dotyczącym Dylana Brocka, który jest żywym kodeksem (urodzoną hybrydą kosmity i człowieka). Przedstawia hipotezę, że symbionty rozmnażają się w odpowiedzi na wyczuwane kataklizmy. Pyta więc, jakie zagrożenie skłoniło symbiont Venoma do stworzenia Dylana, który jest kolejnym ogniwem mechanizmu obronnego tej kosmicznej rasy.

Magazyn Stricklanda. Venom nie żałuje, że ocalił syna, choć wybór ten kosztował uwolnienie Knulla, który teraz zmierza na Ziemię. Dylan zaś mierzy się z odkryciem, że Eddie nie jest jego bratem, lecz ojcem. Brock tłumaczy, że nie wiedział o jego istnieniu, dlatego wcześniej wychowywał go dziadek. Chłopak wybacza ojcu, ten zaś obiecuje, że będzie go chronić. Proponuje, by nie było między nimi więcej sekretów. Dylan przysięga, choć zataja fakt o swoich supermocach, jakie niedawno odkrył. Prosi ojca, by opowiedział mu o matce.

Laboratorium Makera. Współpracownicy Makera, choć zaciekawieni Brockiem i jego potomkiem, pytają o postępy w sprawie Projektu Oversight. Richards z Earth-1610 wyjawia, że udało mu się sprowadzić ze swojego ojczystego uniwersum syntetyczny symbiont Venoma. Dodaje, że wszystkie symbionty w odróżnieniu od ludzi są w stanie przetrwać podróże przez szczeliny międzywymiarowe. Planuje naprawić zdobyty okaz, aby móc również tak bezpiecznie podróżować. Słuchacze zgadzają się na jego plan.

Okazuje się, że Maker rozmawia z radą złożoną z alternatywnych wcieleń Reeda Richardsa. Ci zgodzili się, by Maker do nich dołączył, ponieważ zależy im na przywróceniu uniwersum, z którego on pochodzi. Maker zapewnia, że gdy wróci do wymiaru Earth-1610, będzie w stanie naprawić swój świat.

Autor: Dawidos

Venom #20 Venom #20 Venom #20

Venom #20 Venom #20 Venom #20

Venom #20 Venom #20 Venom #20


Related Articles

About Author

Dawidos