komiksy: 1366 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Spider-Man #41

The Amazing Spider-Man #41Numer: The Amazing Spider-Man #41
Tytuł: The Horns of the Rhino!
Wydawnictwo: Marvel Comics 1966
Data wydania: Październik 1966
Scenariusz: Stan Lee
Rysunki: John Romita
Tusz: Mike Esposito
Kolory: Mike Esposito
Litery: Art Simek
Okładka: John Romita
Redaktor: Stan Lee
Cena: $0.12
Przedruk PL: Essential: Amazing Spider-Man #2

Streszczenie

Anna Watson składa May Parker propozycję wspólnego zamieszkania w jej domu. Peter bierze kredyt w banku za poręczeniem Jonaha Jamesona i kupuje motocykl. Do Nowego Yorku przyjeżdża John Jameson, syn Jonaha. Astronauta zwierza się ojcu, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy przechodził testy medyczne związane z obecnością nieznanych zarodników, które pojawiły się w kabinie jego statku kosmicznego. Tymczasem, po oddalonej o mile od Nowego Yorku pustyni wędruje bardzo agresywny człowiek ubrany w strój nosorożca i nazywający siebie Rhino.

Spacerując po mieście, Peter spotyka Betty Brant, która właśnie wróciła do NY. Ich spotkanie przerywa pojawienie się Neda Leedsa. Peter decyduje się opuścić znajomych, by dać im czas na omówienie własnych spraw. Kilka metrów dalej chłopak zauważa Jonaha ze swoim synem w obstawie agentów federalnych. Peter dziękuje wydawcy “Daily Bugle” za pomoc przy braniu kredytu z banku.

Parker wraca do domu i zauważa, że ciocia May nad czymś głęboko się zastanawia. Wieczorem słyszy w radiu, że Rhino zaatakował Nowy York. Szybko przebiera się za Spider-Mana i rusza na poszukiwania przestępcy.
Z nieznanych powodów Rhino porywa Johna Jamesona na oczach jego ojca. Młodzieńca ratuje Spider-Man, który wdaje się w walkę z gigantem. W czasie pojedynku Spidey dowiaduje się, że pewne supermocarstwo zleciło Rhinowi porwanie Johna. Ostatecznie superbohater pokonuje Nosorożca, uderzając z całej siły jego głową w beton. Przestępca trafia w ręce agentów rządowych. Syn Jamesona decyduje się wyjechać z NY.

Następnego dnia Peter odbiera zakupiony motor i po drodze do domu wstępuje na ESU, gdzie dostrzegają go Harry, Flash i Gwen. Dziewczyna zauważa, że Peter przestał być obojętny wobec jej osoby. Po powrocie do domu Parker obiecuje cioci May, że tym razem dotrzyma obietnicy i spotka się z Mary Jane, siostrzenicą Anny Watson.

Recenzja

Ostatnie dwa numery serii dostarczyły solidnych emocji i odpowiedziały na wiele pytań, które zaprzątały czytelnikom myśli. Czas więc trochę na rozładowanie napięcia i powrót do typowego, zwykłego życia Petera Parkera. I naturalnie na wprowadzenie nowego super-łotra! W tym komiksie jest nim Rhino, o którym na początku nie wiemy praktycznie nic.

Kolejny “twór” Stana Lee jest bardzo nietypowy i zabawny: uosabia, jak w przypadku pozostałych super-łotrów, zwierzę (konkretnie nosorożca), dysponuje ogromną siłą w rodzaju Hulka oraz nosi fajowy strój, przy czym jest niesamowicie tępy i łatwo wdaje się w niepotrzebne dyskusje. Dla sprawnego, zręcznego i sprytnego Spider-Mana taki przeciwnik daje możliwość do wygłaszania cynicznych i szyderczych tekstów, których tutaj nie brakuje.

41 zeszyt to “komiks powrotów” – do Nowego Yorku wraca Betty Brant oraz niewidziany przez 40 numerów astronauta John Jameson, syn Jonaha. Według scenariusza Stana Lee z tym drugim coś jest nie w porządku, ale na razie nie dowiadujemy się, co konkretnie.

Pod koniec komiksu pada obietnica, że w następnym numerze zobaczymy wreszcie twarz Mary Jane Watson! Długo na to czekaliśmy, więc warto na niego zerknąć. 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Dawidos

The Amazing Spider-Man #41 The Amazing Spider-Man #41 The Amazing Spider-Man #41


Related Articles

About Author

Dawidos