komiksy: 1366 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Spider-Man #15

The Amazing Spider-Man #15 (#816)Numer: The Amazing Spider-Man #15 (#816)
Tytuł: Family Matters, Part Two
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Kwiecień 2019
Scenariusz: Nick Spencer
Rysunki: Chris Bachalo
Tusz: John Livesay, Al Vey, Wayne Faucher, Victor Olazaba & Tim Townsend
Kolory: Chris Bachalo & Jim Campbell
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Paolo Rivera
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Kanały. Billy Connors odbiera SMS-a od kogoś, kto chcąc się wreszcie z nim spotkać, namawia go, aby wpadł na urodziny. Curt puka do pokoju syna, ale ten nie ma ochoty z nim rozmawiać. Martha tłumaczy mężowi, że musi dać chłopcu czas, a złość i tak pewnie minie mu do rana.

Restauracja. Spider-Man przeczesuje gruzy w poszukiwaniu May. Taskmaster zamierza go wykończyć, ale dostaje taki łomot, że rezygnuje z dalszej walki. Razem z Black Antem porywa więc zamkniętego w kuli Rhino, który błaga Spider-Mana o pomoc, a gdy ten nie reaguje, zapewnia, że mu tego nie wybaczy. Pająk rozumie jego żal, ale martwi się teraz o życie swojej ciotki.

W końcu Spider-Man odnajduje pod rumowiskiem całą i zdrową May, która pomaga innym gościom restauracji. Używając siły, superbohater usuwa przeszkodę i otwiera ludziom drogę ewakuacji. May i bezdomny klon Neda Leedsa zauważają nieprzytomnego Bretta Alstettlera. Kiedy zabierają mężczyznę, strop się zawala. Ned ratuje May i zostaje przygnieciony gruzem. Spider-Man odstawia na powierzchnię ciotkę i jej prawnika, po czym wraca po ciężko rannego mężczyznę.

Na ulicy Spider-Man rozpoznaje w bezdomnym Leedsa. Ten prosi go, by chronił Betty, ale zanim dokańcza przed kim lub czym, umiera. Parker postanawia nie mówić Brant o tej tragedii, jako że nie wiedziała ona o istnieniu klona męża i znów przeżyłaby bardzo jego śmierć. May opłaca pogrzeb Neda pochowanego jako N.N. i decyduje się odbudować schronisko F.E.A.S.T.. Do pomocy wciąga Randy’ego Robertsona.

W tajemnicy przed rodzicami Billy wymyka się z kanałów, aby odwiedzić internetową przyjaciółkę. Tymczasem Taskmaster i Black Ant sprowadzają Rhino do celi w siedzibie Arcade’a. Na miejscu obecny jest Kraven, który szykuje wielkie łowy. Arcade zapewnia go, że dysponuje planami tarczy obronnej Red Ghosta, która odcięła Ziemię, gdy Hydra przejęła władzę w USA. Chcąc zadbać o komfort polowania, Kraven planuje uruchomić tarczę w… Central Parku w Nowym Yorku.

Recenzja

Czytelnicy poprzedniego numeru kończyli lekturę widokiem Spider-Mana przerażonego przypadkowym strzałem oddanym wprost na bliską mu osobę. Cóż, w tym komiksie lepiej zapomnieć o prawach fizyki takich jak trajektoria, chociaż emocje i przemyślenia obawiającego się najgorszego Parkera scenarzysta oddał bezbłędnie, wplatając do nich przezabawną scenę łomotu spuszczonemu Taskmasterowi.

Ciocia May otwiera znów schronisko dla potrzebujących? Super! Tylko skąd weźmie fundusze na remont i rozwój tego przedsięwzięcia, skoro raptem w poprzednim numerze spadła na nią wiadomość o bankructwie? Może na logiczne wyjaśnienie w stylu “znalazł się sponsor” trzeba jeszcze poczekać.

Większym zaskoczeniem okazał się los znanej skądinąd postaci, którą Nick Spencer niedawno wyciągnął z niebytu, jak się okazuje, po to, by ją uśmiercić, a nie jak wydawało się na początku, pociągnąć dalej jej historię. Czyli scenarzysta wciąż czyści po poprzedniku, choć ostatnimi słowami zmarłego nieszczęśnika rekompensuje ową stratę nową intrygującą zagadką i to z Betty Brant w roli głównej.

A kto chce się założyć, że nieposłuszny rodzicom Billy Connors wpakuje się w nie lada kłopoty? Zwłaszcza gdy trwa właśnie polowanie na osobników spokrewnionych ze światem fauny i znaleziono nawet już miejsce na to medialne safari. Patent z Secret Empire? Świetny pomysł. 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Dawidos

The Amazing Spider-Man #15 (#816) The Amazing Spider-Man #15 (#816) The Amazing Spider-Man #15 (#816)

The Amazing Spider-Man #15 (#816) The Amazing Spider-Man #15 (#816) The Amazing Spider-Man #15 (#816)

The Amazing Spider-Man #15 (#816) The Amazing Spider-Man #15 (#816) The Amazing Spider-Man #15 (#816)


Related Articles

About Author

Dawidos