komiksy: 1358 komiksy polskie: 48 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Spider-Man #19

The Amazing Spider-Man #19 (#820)Numer: The Amazing Spider-Man #19 (#820)
Tytuł: Hunted, Part 3
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Czerwiec 2019
Scenariusz: Nick Spencer
Rysunki: Gerardo Sandoval
Tusz: Gerardo Sandoval
Kolory: Edgar Delgado & Erick Arciniega
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Black Cat i Billy Connors są zamknięci w celi. Felicia obmyśla plan ucieczki. Tymczasem “syn” Kravena oburza się, że ojciec oddał tak wielkie polowanie w ręce głupców i pseudołowców. Błaga, by obaj dołączyli do safari. Kraven odmawia, ale zapewnia, że wkrótce tak się stanie.

Central Park. Spider-Man przemierza usiane trupami pobojowisko, trzymając w ramionach zamordowanego Gibbona. Nagle zostaje odrzucony wybuchem granatu. Udając nieprzytomnego, podsłuchuje rozmowę trzech Hunters i odkrywa, że robotami sterują z pomocą Arcade’a ludzie z zewnątrz. Znienacka atakuje ich siecią, po czym ukrywa się pod mostkiem. Kiedy dostrzega jedną ze strzałek rozsianych po parku, postanawia podążyć we wskazywanym przez nie kierunku.

W końcu Spider-Man trafia na zebranie superłotrów, które zorganizował Vulture. Aby zyskać w oczach reszty, Toomes zmyśla historyjkę o heroicznym akcie Gibbona, który zobaczył w nim lidera. Ukrywa jednak fakt, że poświęcił go, by móc samemu uciec. Spider-Man ujawnia się, aby zdemaskować łgarza. Vulture na dowód pokazuje zdobytą głowę robota. Kiedy Pająk przekonuje, że i tak nie mogą mu ufać, pomny zdrady Rhino rzuca się na superbohatera. Życie Spider-Manowi ratuje Toomes, mówiąc, że muszą trzymać się razem. Po tych słowach staje się przywódcą grupy.

Central Park Zoo. Black Cat zagaduje strażnika, którego po chwili atakuje leopard uwolniony z klatki za sprawą jej przynoszących pecha mocy. Billy nie chce się ruszyć z celi, wierząc, że ojciec po niego przyjdzie. Felicia przekonuje chłopca, że ratunek nie nadejdzie i muszą teraz uciekać. Tymczasem Taskmaster sprowadza do Arcade’a schwytanego Lizarda, ojca Billy’ego.

Spider-Man przemierza samotnie park, martwiąc się o Black Cat, Billy’ego Connorsa i Mary Jane, której krzywdę ujrzał w wizji. Jeden z mechanicznych łowców wpada na Pająka. Ten powala robota. Przed zniszczeniem androida powstrzymuje go Black Ant. Stojący na ramieniu Pająka rozmówca twierdzi, że żałowałby tego czynu, i dodaje, że nadszedł czas, by poznał prawdę o tym miejscu.

Recenzja

Rodzi się ruch oporu! Wprawdzie pod kierownictwem, które nie wróży niczego dobrego i sygnalizuje, że najprawdopodobniej i tak Spider-Man będzie musiał na sam koniec ratować wszystkim skórę, ale grunt, że “zwierzyna” walcząca o życie w miejskich krwawych łowach Kravena zaczyna w końcu organizować samoobronę, a może i przechodzi do kontrofensywy.

Trzeci rozdział Hunted nie dodaje – może poza końcówką – jakiegoś zaskakującego elementu do układanki, jaką scenarzysta tworzy dla akcji rozgrywającej w odizolowanym od świata nowojorskim parku. Mimo że jest już kilka ofiar śmiertelnych tej rozgrywki, autor zapuszcza się w inne rejony, pozwalając sobie na humorystyczne wstawki, czego najlepszym dowodem pogawędki robotów-łowców, bardzo bujna wyobraźnia Vulture’a czy nawet rewanż Rhino na Spider-Manie.

Niezbyt udanie wypadł pomysł ze strzałkami, dzięki którym Spider-Man trafił na zebranie superzłoczyńców. Oczywiście świetnie, że dotarł na to zakonspirowane spotkanie, tylko co to za konspiracja, skoro równie dobrze za tymi znakami mogli podążyć klienci Kravena i za jednym zamachem dopaść wszystkie swoje ofiary. Być może ci gracze inteligencją nie grzeszą, ale wystarczyłoby, żeby zapytali Arcade’a, co robią tu te symbole, i byłoby już pozamiatane.

Wyborna z uwagi na ponury nastrój i barwne dialogi była scena z Taskmasterem zaciągającym do Arcade’a schwytanego Lizarda. Jak doszło do tego porwania? Kto ciekawy, musi sięgnąć po specjalny numer, też 19., ale z dopiskiem HU po kropce. Nie wypada kończyć tej recenzji bez oceny finału, który sugeruje, że prawda o tym polowaniu nie jest taka oczywista, jak się wszystkim wydaje. Czyżby chodziło o los burżujów, którzy sterują elektronicznymi łowcami? 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Dawidos

The Amazing Spider-Man #19 (#820) The Amazing Spider-Man #19 (#820) The Amazing Spider-Man #19 (#820)

The Amazing Spider-Man #19 (#820) The Amazing Spider-Man #19 (#820) The Amazing Spider-Man #19 (#820)

The Amazing Spider-Man #19 (#820) The Amazing Spider-Man #19 (#820) The Amazing Spider-Man #19 (#820)

 


Related Articles

About Author

Dawidos