komiksy: 1366 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #9

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #9Numer: Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #9
Tytuł: …Like a Tiger in the Night!
Wydawnictwo: Marvel Comics 1977
Data wydania: Sierpień 1977
Scenariusz: Bill Mantlo
Rysunki: Sal Buscema
Tusz: Mike Esposito
Kolory: Phil Rachelson
Litery: John Costanza
Okładka: George Perez
Redaktor: Archie Goodwin
Cena: $0.30
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Przed budynkiem Uniwersytetu Empire State trwa protest przeciwko decyzji dyrektora Dwy’era, który chce zamknąć szkołę wieczorową. Nie podoba się to również Peterowi. Dyrektor mówi, że decyzja jest ostateczna i nic jej nie zmieni. Odchodzi. Później, w jakimś zacienionym pomieszczeniu pewna człowiek myśli o cierpieniu swoich ludzi, których nazywa “ludźmi ulicy”, patrzy na zdjęcie White Tigera w Daily Globe i jest przekonany, że najwyższy czas by powrócił.

Peter wchodzi do biblioteki nie wie, że zaraz za nim zamierzają wejść uzbrojeni bandyci. Nie widzą oni stojącego za murem Hektora Ayala, który za pomocą swojego amuletu zmienia się w White Tigera. Chwile później Peter trafia na Hectora w swoim kostiumie stojącego nad znokautowanym strażnikiem i trzymającym w ręce rękopis Erskinego. Przyznaje się, że stara się go ukraść i radzi Parkerowi by nie starał mu się przeszkadzać. Peter atakuje Tigera, jednak walka kończy się w chwili, gdy Petey zostaje przygnieciony regałem z książkami. Przeciwnik ucieka. Tymczasem czwórka przestępców pokonuje strażnika. Pojawia się White Tiger, który rozprawia się z nimi. Zajście widzi Peter, jednak myli bandytów z ochraniarzami uczelni. Ponownie atakuje Tigera, ten odrzuca go jednym ciosem. Bandyci korzystając z okazji uciekają, a gdy zjawia się strażnik to nogi za pas bierze również Hector.

Później. Spider-Man włamuje się do Daily Globe by poszukać informacji na temat White Tigera. Znajduje o nim kilka zdjęć oraz informacje o detektywie Nathanielu Alexandrze Byrdzie zwanym także Black-Byrd, który był widziany w towarzystwie Białego Tygrysa. Pająk odnajduje go bez problemu i przekonuje by opowiedział mu o White Tigerze. Byrd mówi, że wszystko zaczęło się od trójki synów oraz jednej córki Tygrysa (Bob Diamond, Abe Brown, Lin Sun, Lotus Shinchuko). Mężczyźni pokłócili się o kobietę, poczym rozdzielili się, a swoje amulety dające im siłę wyrzucili przez okno. Odnalazł je młody Hector Ayala. Już jako White Tiger został niesłusznie oskarżony przez jednego z policjantów o spowodowanie śmierci pewnego chłopca. Później został oczyszczony z zarzutów i wspólnie z Jack of Hearts, Iron Fist i Shang Chi starali się zatrzymać międzynarodową grupę zajmującą się handlem narkotykami nazywającą się Korporacją.

Okazało się, że na czele tej organizacji stał brat Ayala’y, Flippo. Przestępca zginął. Wtedy Byrd zorientował się, że Hector potrzebuje akcji by móc nie myśleć o stracie brata. Skontaktował go z synami Tygrysa, którzy zgodzili się, aby Hector zatrzymał amulet. Zdecydował się pójść do nocnej szkoły, która teraz ma być zamknięta. Spider-Man po wysłuchaniu opowieści pożegnał Byrda i ruszył odszukać White Tigera oraz rękopisy, które ukradł.

Tymczasem profesor Ramon Vasquez zostaje zaatakowany w swoim biurze na terenie campusu przez White Tigera, który żąda paru odpowiedzi. Pojawia się wściekły i gotowy do walki Spider-Man.

 

Recenzja

W tym numerze otrzymujemy bardzo dużo odniesień do innych komiksów uniwersum Marvela dotyczących White Tigera, jest to duży plus, ponieważ osoba, którą zainteresuje ta postać wie teraz do jakich komiksów powinna zerknąć, by przeczytać o nim więcej. Fabuła skupia się głównie na przedstawieniu nam postaci Ayala Hectora, a wątek główny zdaje się być chwilowo pobocznym. W komiksie nie zabrakło akcji. Ten numer bardziej mi się podobał niż poprzedni, a duża ilość odniesień do innych komiksów, jak już wspomniałem jest dodatkowym, dużym plusem.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #9 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #9 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #9

 


Related Articles

About Author

Majk