komiksy: 1199 komiksy polskie: 28 seriale animowane: 110 biografie: 59

Pierwsze wieści o filmowym uniwersum Spider-Verse

04 stycznia 2019

Sukces artystyczny i finansowy filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse przypieczętował decyzję o zbudowaniu na jego fundamencie kolejnego uniwersum filmowego. Poniżej zbiór najważniejszych informacji, jakie podano na temat tego rozwijającego się projektu.

• Sequel został już oficjalnie zapowiedziany. Ma wyreżyserować go Joaquin Dos Santos, reżyser telewizyjnych seriali animowanych m.in. ze świata DC. Scenariusz napisze David Callaham, który niedawno zakończył pracę nad tekstem do filmu Wonder Woman 1984 (2020). Data premiery na razie nie jest znana.
• Drugi film animowany ma skupić się na relacjach Milesa Moralesa i Gwen Stacy, których międzywymiarowa przyjaźń przerodzi się w miłość. Wątek ten miał pojawić się już w pierwszym filmie, ale ostatecznie wycięto go, uznając, że zasługuje na coś więcej, a nie potraktowanie po macoszemu.
• Spider-Gwen doczeka się też własnego filmu, który wprowadzi do uniwersum również Spider-Woman (Jessica Drew) i Silk (Cindy Moon). Roboczy tytuł tego projektu to Spider-Women. Scenariusz ma napisać Bek Smith. W sprawie reżyserii trwają rozmowy z Lauren Montgomery, która pracowała przy różnych animacjach DC m.in. Batman: Year One.
• W dalszych planach nie wykluczona jest produkcja solowych filmów o innych pajęczych superbohaterach takich jak Spider-Ham czy Spider-Man Noir.


Related Articles

About Author

Dawidos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *