komiksy: 1886 komiksy polskie: 155 seriale animowane: 112 biografie: 59

Marvel's Spider-Man – 1×14 – Screwball Live

Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball LiveSerial: Marvel’s Spider-Man
Sezon: 1
Odcinek: 14
Tytuł: Screwball Live
Produkcja: Marvel Animation
Data emisji USA: 28 października 2017
Data emisji PL: 1 grudnia 2017
Czas trwania: 22 minuty
Stacja TV: Disney XD
Scenariusz: Ben Joseph
Główny producent: Kevin Shinick
Redaktor serialu: Dan Slott
Producent: Eric Radomski
Reżyseria: Sol Choi

Streszczenie

Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball LiveSpider-Man podąża za dźwiękiem alarmu. Gdy dociera do celu, jego oczom ukazuje się wielka dziura w ścianie. Pająk wpada do środka, licząc na element zaskoczenia, jednak tylko on jest zaskoczony, ponieważ był pewien, że to robota zorganizowanej grupy, a okazuje się, że za te całe zamieszanie jest odpowiedzialna tylko jedna osoba. Włamywacz nazywa się Absorbing Man. Uzbrojony w kule do wyburzania budynków oraz moc wchłaniania otaczającej go dowolnej materii, okazuje się niełatwym przeciwnikiem.

Dzięki nadludzkiej sile i odporności na ciosy, którą zyskuje po absorbowaniu metalu, a następnie diamentów, złoczyńca staje się coraz groźniejszy i robi coraz to większe zamieszanie, ponieważ walka przenosi się na ulice Nowego Yorku. Jednak jak zwykle Spidey znajduje sposób na zatrzymanie złoczyńcy – podwiesza go na lampie, by ten nie był w stanie niczego dotknąć (nie ma kontaktu – nie ma absorpcji). Jednak nieoczekiwanie na horyzoncie pojawia się ktoś nowy – Screwball robiąca kolejny psikus niemoralnym firmom, by przygotować materiał filmowy, który umieści w sieci. Nieumyślnie dziewczyna pomaga Absorbing Manowi w ucieczce, gdy ten dotyka elementu z jej kostiumu, a sama wpada na Spider-Mana, krzyżując mu szyki.

Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball LivePeter próbuje na swoim laptopie rozszyfrować informacje w plikach, które przez przypadek uzyskał od złoczyńcy, gdy Harry pokazuje, jak Screwball załatwiła dziś Spider-Mana. Okazuje się, że dziewczyna jest popularna w internecie dzięki swoim filmikom. Osborn mówi, że to nowy superbohater, na co Peter odpowiada, że nie jest ona żadnym bohaterem, bo przez nią złoczyńca uciekł, a poza tym nie bierze żadnej odpowiedzialności za swoje czyny. Harry jest jednak zafascynowany nową postacią, która pojawiła się w mieście – może nie ma supermocy, ale ma moc przyciągania ludzi do siebie dzięki filmikom, które robi, i w niedługim czasie uzyskała mnóstwo wyświetleń oraz like’ów. Gdy Parker rozgląda się dookoła siebie, każda osoba w restauracji ogląda filmiki Screwball na swoich smartfonach. Do chłopców dołącza nagle Liz, przewodnicząca klasy z Midtown High School. Harry, pierwsze co robi, to pyta, czy widziała nowy filmik, gdzie Screwball upokarza Spider-Mana. Harry dodaje, że ten filmik jest hitem i zdobył kilkukrotną przewagę w wyświetleniach niż pozostałe filmy, co oznacza, że to właśnie Spider-Man przyciągnął do niego uwagę internautów.

Okazuje się, że pod postacią Screwball kryje się nie kto inny jak Liz – po rozmowie z Peterem i Harrym dziewczyna zdała sobie sprawę, że Spider-Man jest jej kluczem do prawdziwej kariery. Screwball postanawia, że musi zdobyć więcej materiałów z Pająkiem, by być popularniejsza. Informuje swoich fanów, że filmów z superbohaterem pojawi się więcej, jednak znalezienie Spider-Mana nie jest takie łatwe.

Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball LivePeter i Harry pojawiają się na otwarciu budowy, gdzie spotykają swojego kolegę, Randy’ego Robertsona. Chłopak jest synem cenionego dziennikarza, który na konferencji ogłasza powstanie New Media Building. Randy cieszy się, że jego przyjaciele przybyli na uroczystość. Na ceremonii otwarcia pojawia się również Screwball (jako Liz usłyszała o tym wydarzeniu w szkole od Randy’ego, kolegi z klasy), która przejęła kontrolę nad wielkim robotem budowlanym zaprojektowanym w Osborn Academy. Peter szybko opuszcza kolegów, by powstrzymać internetową gwiazdę jako Spider-Man, jednak to wszystko okazuje się starannie zaplanowane przez Screwball i ponownie superbohater pada ofiarą głupiego żartu.

Absorbing Man pracuje dla Hammerheada. Gangster jest wściekły, ponieważ ten nie przyniósł całego łupu. Okazuje się, że dane ukryte na flash disku były ważniejsze niż wszystkie diamenty, które zabrał Absorbing Man z sejfu Owla, rywala Hammerheada. Złoczyńca mówi, że próbował ponownie obrabować bank, by zaaranżować spotkanie z Spider-Manem, jednak miał mniej szczęścia, ponieważ członkowie Avengers również czuwają nad miastem. Hammerhead, widząc, że Spider-Man pojawia się częściej w filmikach Screwball, każe Absorbing Manowi złapać dziewczynę, co może pomóc w pojmaniu Spider-Mana i odzyskaniu niezwykle ważnych danych. Tropem do odnalezienia dziewczyny jest jej deska z widocznym logo Midtown High School.

Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball LivePeter wciąż pracuje nad odblokowaniem danych z flash disku zdobytym od złoczyńcy dziś rano, gdy pojawia się Gwen. Dziewczyna oferuje mu swoją pomoc, jak się okazuje Gwen zna się na rzeczy i bardzo szybko pomaga Peterowi. Anya wysyła wiadomość do Gwen, by ta obejrzała najnowszy film Screwball. Dziewczyna nie jest fanką internetowej gwiazdy i jej przyjaciółka o tym wie, więc wydaje się to godne obejrzenia. W nowym filmiku Screwball prosi o pomoc Spider-Mana. Parker, widząc ten filmik, podejrzewa że to kolejny żart.

Stara szkoła Petera jest atakowana przez Absorbing Mana. Ponieważ Spider-Man nie odpowiada na wezwania Screwball, ta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, jednak bez efektów. Na całe szczęście dziewczyny Spider-Man się pojawia i pomaga jej w opałach. Złoczyńca bierze dwoje zakładników – Screwball oraz Randy’ego. Absorbing Man każe przynieść Pająkowi flash disk w wyznaczone miejsce, by ci mogli dokonać wymiany. W furgonetce porywacza Screwball ujawnia swoją tożsamość koledze z klasy, żałując, że zaślepiona sławą odeszła od roli bohaterki.

Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball LiveSpider-Man pojawia się w miejscu umówionego spotkania – jest to ten sam plac budowy, gdzie wcześniej został wciągnięty w żart Screwball. Widzi, że Absobing Man podwiesił swoich zakładników na dźwigu w oczekiwaniu na jego przybycie. Zadaje pytanie przestępcy, czy ma oddać te dane jemu, czy jego szefowi Hammerheadowi. Hammerhead wychodzi wtedy z ukrycia i informuje Pająka, by ten nic nie kombinował i dokonał wymiany, a nikomu nic sie nie stanie. Spider-Man rzuca dysk do gangstera, po czym ten każe Absorbing Manowi zabić zakładników. Pająk łapie uczniów i informuje gangstera, że dokładnie takiej reakcji się spodziewał i właśnie dlatego przekazał wszystkie już rozszyfrowane informacje policji.

Na wieść o tym Hammerhead wpada w szał i każe swoim ludziom zaatakować Pająka, jednak widząc, że ci sobie nie radzą, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i przejmuje kontrolę nad wielką maszyną budowlaną. Walka pomiędzy złoczyńcami a Spider-Manem robi się niebezpieczna dla wszystkich dookoła, jednak i tym razem Pająk znajduje sposób na powstrzymanie Absorbing Mana, który przegrywa, gdy wchłania lit i wystawia się na kontakt z wodą. Screwball ponownie przejmuje zdalną kontrolę nad maszyną, w której siedzi Hammerhead, więc wspólnie z Pająkiem powstrzymuje również gangstera.

Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball LivePo schwytaniu złoczyńców przychodzi czas na oddanie ich w ręce policji – Spider-Man zostawia to lokalnej gwieździe internetowej, która zdradza przed nim swoją tożsamość. Później Peter wraz z Harrym spędza czas w ich ulubionej restauracji, gdzie obaj oglądają kolejny filmik Screwball. Dziewczyna informuje, że to był jej ostatni filmik, jaki umieściła w sieci.

Recenzja

Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball LiveW odcinku czternastym autorzy po raz kolejny przedstawili nam mniej znanego super-złoczyńcę, jakim jest Absorbing Man. Twórcy również wprowadzili postać Liz, która tak naprawdę była bohaterką tego odcinka. Pod postacią Screwball skradła ponad połowę jego treści, jednak to nie było wcale takie złe.

Osobiście jestem fanem małych smaczków takich jak spotkania Petera z Harrym, czy jak w tym odcinku rozmowa pomiędzy Gwen a Peterem. Jak już wcześniej było to podkreślane, że znajomość tych dwojga się rozwija, było też tak i w tym przypadku – parę miłych słów i wymiana spojrzeń. Nie zawsze historie Spider-Mana są najważniejsze, Peter Parker jest również ciekawy jako osoba.

Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball LiveW tym odcinku wykorzystano również bardzo stary motyw, który ma nauczyć najmłodszych widzów, by nie żartować z niebezpiecznych sytuacji, bo jak w końcu do takich dojdzie, to nikt nie weźmie ich na poważnie, myśląc, że to kolejny żart. Jak zwykle w tej serii, budowa odcinka jest bardzo dobra, a akcja jest przeplatana z wyciszeniem, by widz mógł doświadczać różnych emocji – myślę że to jest najmocniejsza strona tej serii. Odcinek był jak najbardziej przyjemny w oglądaniu.

Ocena:

Autor: Ychandam

Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball LiveMarvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball Live Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball Live

Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball Live Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball Live Marvel's Spider-Man – 1x14 – Screwball Live


Related Articles

About Author

Dawidos