komiksy: 1886 komiksy polskie: 155 seriale animowane: 112 biografie: 59

Marvel's Spider-Man – 1×13 – Venom

Marvel's Spider-Man – 1x13 – VenomSerial: Marvel’s Spider-Man
Sezon: 1
Odcinek: 13
Tytuł: Venom
Produkcja: Marvel Animation
Data emisji USA: 21 październik 2017
Data emisji PL: 11 grudnia 2017
Czas trwania: 22 minuty
Stacja TV: Disney XD
Scenariusz: Kevin Shinick & Paul Giacoppo
Główny producent: Kevin Shinick
Redaktor serialu: Dan Slott
Producent: Eric Radomski
Reżyseria: Dan Duncan

Streszczenie

Marvel's Spider-Man – 1x13 – VenomMax Modell pozwala Peterowi wyjść wcześniej z pracy. Przemieszczając się między budynkami na pajęczynie, chłopak w kostiumie Spider-Mana zostaje przez coś potrącony, szybko okazuje się że to nie coś, a ktoś. Oczom bohatera ukazuje się tajemnicza postać w czarnym stroju, co potwierdza, że V-252 wpadło w niepowołane ręce. Pajęczy zmysł nie działa podczas potyczki z nowym wrogiem, który nazwał się Venom.

Nowy super-złoczyńca czerpie w pełni z mocy danej mu przez symbiont, tym razem Spidey doświadcza tego, jak niebezpieczny był on sam, gdy nosił ten kostium. Venom przerasta go siłą oraz zwinnością, jednak Pająk zręcznie unika niebezpiecznych sytuacji w czasie walki. Wiedząc, z czym się bije, zna słabe punkty swojego przeciwnika (hałas i wysokie dźwięki), więc nie zwlekając długo uderza swoją siecią kilka znajdujących się w pobliżu samochodów, włączając ich alarmy. Venom nie jest w stanie wytrzymać tego natężenia hałasu i ucieka z pola walki. Po powrocie do domu Peter, wiedząc że V-252 powinno być w rękach Avengers, postanawia skontaktować się z Tonym Starkiem, jednak ten nie odbiera telefonu, więc Parker zostawia mu wiadomość na nagraniu.

Marvel's Spider-Man – 1x13 – VenomNazajutrz chłopak, pracując w swoim laboratorium w Horizon High, próbuje rozgryźć zagadkę Venoma. Ponieważ Stark nie odpowiada na jego wiadomość, zaczyna podejrzewać, że to właśnie Tony jest nową ofiarą symbiontu i to on kryje się pod postacią Venoma. Do pomieszczenia wchodzi Max. Peter informuje go nad czym pracuje oraz przekazuje mu swoje przypuszczenia co do V-252. Jednak Modell zapewnia go, że Tony nie może być Venomem, ponieważ obecnie jest na misji kosmicznej z pozostałą częścią grupy Avengers. Dyrektor szkoły prosi Petera, by nie mieszał się w te sprawy i problem symbiontu zostawił superbohaterom.

Peter konstruuje urządzenie, które potrafi namierzyć V-252, i postanawia ruszyć w wskazanym przez przyrząd kierunku. Tym razem Spidey jest przygotowany na spotkanie z Venomem, mając do dyspozycji urządzenie emitujące wysokie dźwięki. Gdy bohater namierza swojego wroga, chce go wziąć z zaskoczenia, jednak nie udaje mu się to, i dochodzi do walki pomiędzy nimi na środku ulicy. Spidey używa swoich nowych gadżetów, jednak Venom osłania się przed falami dźwiękowymi i atakuje Pająka, niszcząc przy tym urządzenia na jego nadgarstku. W chwili nieuwagi wroga Spidey rzuca nim o ścianę, po czym Venom przebija się przez nią i ponownie znika. Po tej potyczce Spider-Man zaczyna zastanawiać się, kim jest Venom, i na myśl nasuwa mu się Max, ponieważ ze wszystkich osób, które pracowały przy V-252, tylko on pasuje do budowy ciała Venoma.

Marvel's Spider-Man – 1x13 – VenomPeter pomaga Flashowi Thompsonowi w przygotowaniu do jego egzaminu. Gdy wraca do swojego starego liceum sprawdzić, jak Flash sobie radzi, ku wielkiemu zdziwieniu jego oraz samego Thompsona, egzamin u pana Salerno został zaliczony, co oznacza, że gwiazda szkolnej drużyny może zagrać w dzisiejszym meczu. Chłopak zaprasza Petera na swój mecz, który ma odbyć się tego wieczora.

Pete pojawia się na meczu. Gdy Flash dostrzega Parkera, zamienia z nim parę słów. Podczas rozmowy wychodzi na jaw, że rywal Flasha, Kevin Wyatt z Truman High, nie gra przeciwko niemu w dzisiejszym meczu, ponieważ został zaatakowany przez tajemniczego potwora. Mecz się rozpoczyna, a Peter zaczyna układać wszystko w całość w swojej głowie. Gdy łączy już wszystkie elementy układanki, rozwiązanie samo ukazuje mu się przed oczami. Flash, zatrzymany podczas gry przez członków drużyny przeciwnej, przemienia się w Venoma. Okazuje się, że Thompson i Venom to jedna i ta sama osoba.

Marvel's Spider-Man – 1x13 – VenomPeter, korzystając z zamieszania, przebiera się w strój superbohatera i jako Spider-Man wkracza do gry. Przez hałasy na stadionie symbiont jest niestabilny, co pozwala Pająkowi nawiązać kontakt z Flashem, aby pomóc mu w zwalczeniu kostiumu. Jednak V-252 okazuje się silniejsze i przejmuje kontrolę nad sportowcem. Venom atakuje Spider-Mana i tak rozpoczyna się kolejne starcie między nimi. Pająk używa trąbki kibica, by powstrzymać Venoma. Widząc, że odnosi to skutek, zwraca się o pomoc do wszystkich widzów na trybunach, by użyli trąbek oraz robili hałas. Dzięki pomocy kibiców symbiont opuszcza ciało Flasha, jednak smak zwycięstwa nie trwa długo, bo V-252 łączy się z trzema obrońcami z drużyny futbolowej.

Spider-Man wraz z Flashem szybko wymyślają wspólnie plan, który polega na tym, że Spidey odwraca uwagę przeciwników, a Thompson przynosi ze szkoły gaśnice, które mogą wejść w reakcje z V-252, uwalniając zawodników i powstrzymując symbiont. Plan działa doskonale – symbiont zostaje pokonany, a pozostałe szczątki zebrane i umieszczone przez Maxa w pojemnikach od pana Salerno, by przetransportować je w bezpieczne miejsce tak, aby V-252 już nie stwarzało zagrożenia. Nazajutrz Flash staje w obronie Petera przed swoim kumplami, gdy chłopak odnosi do szkoły pożyczony przez nauczyciela sprzęt.

Recenzja

Marvel's Spider-Man – 1x13 – VenomOdcinek trzynasty był zdecydowanie lepszy niż parę poprzednich epizodów, na szczęście autorzy odwrócili tą tendencję spadkową dotyczącą ostatnich odcinków. Wielkim plusem tego odcinka było rozwinięcie relacji pomiędzy Parkerem a Thompsonem. Uważam to za ciekawe posunięcie, gdy postacie drugoplanowe zaczynają coś znaczyć w historii i z czasem może będą odgrywać główne role.

Autorzy również postanowili „puścić oko” do widza, wprowadzając postać MJ jako maskotkę drużyny Midtown High School. Brakowało mi w tym odcinku czegoś, co było nierozłączną częścią każdego epizodu. Mam na myśli rozmowy telefonicznej lub spotkania Harry’ego z Peterem.

Marvel's Spider-Man – 1x13 – VenomTwórcy kreskówki są niekonsekwentni, ponieważ choć wprowadzili drugiego superbohatera (Ultimate Spider-Mana), ten ponownie nie przybył z pomocą, gdy nasz Pająk mierzył się z dużo silniejszym wrogiem.

Oczywiście wydarzyło się parę scen, które można było pominąć lub zastąpić je lepszymi, ale ukłon do autorów za to, że uratowali lecący w dół poziom, dzięki czemu ten odcinek oglądało się naprawdę przyjemnie.

Ocena:

Autor: Ychandam

Marvel's Spider-Man – 1x13 – Venom Marvel's Spider-Man – 1x13 – Venom Marvel's Spider-Man – 1x13 – Venom

Marvel's Spider-Man – 1x13 – Venom Marvel's Spider-Man – 1x13 – Venom


Related Articles

About Author

Dawidos