komiksy: 1909 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

Marvel's Spider-Man – 1×15 – The Rise of Doc Ock: Part 1

Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1Serial: Marvel’s Spider-Man
Sezon: 1
Odcinek: 15
Tytuł: The Rise of Doc Ock: Part 1
Produkcja: Marvel Animation
Data emisji USA: 21 stycznia 2018
Data emisji PL: 12 marca 2018
Czas trwania: 22 minuty
Stacja TV: Disney XD
Scenariusz: Kevin Burke & Chris „Doc” Wyatt
Główny producent: Kevin Shinick
Redaktor serialu: Dan Slott
Producent: Eric Radomski
Reżyseria: Sol Choi

Streszczenie

Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1Peter siedzi w ławce na zajęciach u Otto, gdzie spotyka go niemiła niespodzianka, jednak tym razem nie ma to nic wspólnego z żadnym złoczyńcą, bowiem studenci zostali zaatakowani przez swojego wykładowcę niezapowiedzianym egzaminem. Kiedy zdaje się, że nic gorszego nie może się już przydarzyć, los okazuje się okrutny. Horizon High zostaje zaatakowane przez tajemniczego robota. Wszyscy uczniowie zostają ewakuowani, jednak dla Petera oznacza to tylko jedno – Spider-Man musi powstrzymać przyczynę tego alarmu.

Crimson Dynamo, jak nazywa się robot, a raczej pilotka, która nim steruje, usiłuje włamać się do Horizon High, jednak zabezpieczenia okazują się zbyt dobre. Spidey próbuje powstrzymać napastniczkę, jednak robot w końcu dostaje się do środka. Pająk rusza w pościg, lecz nie mogąc znaleźć Dynamo w budynku, postanawia użyć wynalazku Milesa, aby namierzyć wroga, jednak nieświadomie wskazuje jej cel jej wizyty. Dynamo przedziera się do źródła energii, którego szukała.

Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1W tajnym laboratorium rozpoczyna się walka pomiędzy Spider-Manem a Dynamo, Spidey gra na czas, co pozwala wyładować energię robota i powstrzymać wroga. Gdy jest już po wszystkim, ochrona wraz z Maxem Modellem i resztą pojawia się w pomieszczeniu, gdzie toczyła się walka. Max nigdy nie widział na oczy maszyny, po którą przybył złoczyńca. Otto tłumaczy, że to jego wynalazek, dzięki któremu może zmienić przyszłość energetyczną świata. Jednak Max nie jest zadowolony, uważa, że jest to zbyt niebezpieczne i zakazuje Otto pracy nad tym projektem na terenie szkoły.

W czasie tej konwersacji Dynamo zyskuje czas na restart systemów i znowu jest gotowa do działania. Kobieta robi niemałe zamieszanie, Spider-Man każe wszystkim się ukryć, jednak sam nie jest w stanie powstrzymać przeciwniczki, która właśnie zdobyła to, czego chciała. Otto postanawia przeciążyć system, aby Dynamo nie mogła ukraść energii z jego wynalazku, jednak ta przerywa przesył mocy i ucieka, zostawiając wszystkich z problemem przeciążonego systemu generatora, który może eksplodować.

Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1Spidey musi zapobiec katastrofie, jednak gdy Otto widzi, jak on się za to zabiera, postanawia zrobić to sam. Gdy Octavius rozbraja wynalazek, dochodzi do wybuchu, na szczęście dla pozostałych Otto włączył osłonę, co uratowało wszystkich znajdujących się w pomieszczeniu, jednak sam naraził swoje życie. Gdy karetka wywozi Otto z miejsca wypadku, Spidey stwierdza, że musi ruszyć w pościg za Dynamo, jednak mimo przyczepionej pluskwy, nie jest w stanie namierzyć złoczyńcy.

Peter odwiedza Otta w szpitalu, gdzie rozmawia z Gwen o charakterze nauczyciela i dowiaduje się, że lekarze nie mogą rozdzielić wykładowcy od jego mechanicznych ramion, ponieważ w wyniku wypadku połączyły się one z jego systemem nerwowym. Peter jednak stara się podtrzymać Otta na duchu, mówiąc, że to wcale nie musi oznaczać końca jego kariery a wręcz przeciwnie, cytując słowa wujka Bena „Wypadek może być końcem lub początkiem”, więc wszystko jest w jego rękach.

Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1Spider-Man powraca do poszukiwania Dynamo, jednak to ona znajduje go pierwsza. Między nimi wywiązuje się walka na dachu magazynu, gdzie Spidey próbuje wyciągnąć z niej jak najwięcej informacji (pilotka to Rosjanka, której mafia zabrała rodzinne ziemie, co uświadomiło jej, że jeśli chce budzić respekt, musi posłużyć się siłą) i skłonić ją do zaprzestania tych ataków. Dynamo zdobywa kolejny zasób energii, który aplikuje swojej zbroi i w tym momencie robi się naprawdę niebezpiecznie. Gdy Pająk zostaje zapędzony pod ścianę, znikąd pojawia się Otto z odsieczą. Złoczyńca zostawia dwa drony, by zajęły się bohaterami, a sama ucieka.

Po tym, jak Octopus, jak nazwał siebie Otto, wraz ze Spider-Manem rozprawiają się z dronami, udają się do laboratorium Octaviusa, gdzie ten postanawia ulepszyć system namierzający Spider-Mana, aby mogli wspólnie złapać Crimson Dynamo. Podczas pracy nad systemem Spider-Man zaczyna szukać informacji dotyczących Crimson Dynamo i dowiaduje się, że pancerz rządowej produkcji wykradła niejaka Galina Nemirovsky. Gdy Otto ulepsza technologię, obaj udają się za złoczyńcą.

Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1Dochodzi do kolejnej potyczki między Dynamo a bohaterami, walka przenosi się na ulice, gdzie jest pełno cywili. Spider-Man wraz z Ottem muszą podzielić się obowiązkami, Spidey musi zająć się przeciwniczką, natomiast Otto ratowaniem cywili. Pająk próbuje przekonać Dynamo, że wcale nie musi być zła, jednak ta nie chce słuchać i dalej atakuje naszego bohatera. Superbohater używa zamocowanego nadajnika na pancerzu robota do wywołania zwarcia, co wreszcie powstrzymuje złoczyńcę. Chwilę później zjawia się policja i zajmuje się całą sprawą.

Otto powraca do Horizon High i ponownie „atakuje” studentów egzaminem, jednak zanim do niego dochodzi, bierze Petera na stronę, by zamienić z nim słowo. Wykładowca informuje Parkera, że zna jego tajemnice związaną ze Spider-Manem. Peter jest wystraszony że prawda wyjdzie na jaw, jednak koniec końców okazuje się, że Otto „wie”, iż Parker buduje technologie dla Spider-Mana. Tajemnica o podwójnym życiu Petera pozostaje zatem wciąż bezpieczna.

Recenzja

Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1W tym odcinku, mimo ciągle nakręcającej się akcji związanej z Crimson Dynamo, ważniejszą częścią okazały się sceny poświęcone budowaniu relacji pomiędzy Peterem a Otto, oraz ich „drugiej twarzy”, czyli Spider-Manem i Octopusem. Osobiście jestem większym fanem takich smaczków jak rozwój postaci oraz relacji między nimi niż wybuchów i ciągłej akcji. Ten odcinek nawet mi się podobał, mimo że miał zdecydowanie więcej akcji, jednak zawarta w nim część fabularna mogła wyrównać szalę.

Ponownie Miles Morales nie pomógł w walce z super-złoczyńcą (mimo że był na początku, jak i na końcu odcinka). Podobała mi się również rozmowa Petera z Gwen przed pokojem Otto w szpitalu.
Podsumowując, odcinek był dobry. Możemy mieć nadzieję że druga część tego sezonu będzie lepsza niż poprzednia.

Ocena:

Autor: Ychandam

Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1 Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1 Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1

Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1 Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1 Marvel's Spider-Man – 1x14 – The Rise of Doc Ock: Part 1


Related Articles

About Author

Dawidos