komiksy: 1909 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

Spider-Man Unlimited – 1×03 – Where Evil Nests

Spider-Man Unlimited - 1x03 - Where Evil NestsSerial: Spider-Man Unlimited
Sezon: 1
Odcinek: 03
Tytuł: Where Evil Nests
Produkcja: Saban Entertainment
Data emisji USA: 16 październik 1999
Data emisji PL: 2001-2002
Czas trwania: 22 minuty
Stacja TV: Fox Kids
Stacja TV (PL): Polsat
Scenariusz: Steve Perry, Brynne Chandler Reaves
Producent: Will Meugniot
Reżyseria: Patrick Archibald

Streszczenie

Spider-Man Unlimited - 1x03 - Where Evil NestsSlumsy. Bezdomnego człowieka wciągają tajemnicze, zielone macki do kanałów. Klinika Naoko. Naoko mówi Peterowi, że jeżeli nie zapłaci za czynsz, to będzie go musiała wyrzucić. Peter zapewnia ją, iż zdobędzie pieniądze, fotografując Spider-Mana. Shane, widząc kłótnię między nimi, ucieka z domu. Naoko postanawia go odnaleźć za pomocą nadajnika. Peter, nie chcąc być gorszym, również idzie go poszukać. Slumsy. Naoko, szukając syna, zostaje złapana i porwana przez zielone macki na oczach Shane’a, który ucieka. Peter natyka się na rozpłakanego chłopca, który mu mówi, że „coś” porwało jego mamę. Peter odprowadza małego do domu i każe mu zostać. Obiecuje mu, że ją znajdzie. Peter już jako Spider-Man rusza na poszukiwania. Szybując nad miastem spotyka tutejszą wersję Green Goblina, który go atakuje dyniowymi bombami. Spidey twierdzi, że to on porwał dziewczynę, lecz Goblin oświadcza, że jest tutejszym herosem i że znajdzie ją bez jego pomocy. Nagle z ciemnego zakamarka pojawiają się Strażnicy, którzy chcą aresztować zamaskowanych bohaterów. Green Goblin i Spider-Man postanawiają połączyć siły w walce z nimi. Tymczasem Shane, siedząc w domu, postanawia znaleźć matkę przy pomocy nadajnika.

Spider-Man Unlimited - 1x03 - Where Evil NestsKanały. Naoko budzi się w objęciach zielonych macek i wyrywa się z uścisków potwora. Jednak zostaję złapana przez Bestiala zamienionego w symbionta. Tymczasem Spider-Man i Goblin walczą ze Strażnikami. Spidey tworzy tarczę przy pomocy sieci, po czym zauważa Shane’a wchodzącego do kanałów. Goblin rzuca w kierunku strażników bombę błyskową, co oślepia roboty, dzięki czemu udaje się herosom uciec. Razem schodzą do kanałów w poszukiwaniu Shane’a i Naoko. W czasie poszukiwań w kanałach Spider-Man i Goblin zostają zaatakowani przez zielone macki. Goblin chwyta Pająka i lecąc obydwoje na jego skrzydłach starają się uciec, lecz Goblin zostaję złapany i wciągnięty w dół. Natomiast Spider-Man spada do innej części ścieku.

Spider-Man Unlimited - 1x03 - Where Evil NestsKomnata Synoptica pod Miastem. Naoko zostaje przyprowadzona przed oblicze Venoma i Carnage’a. Mówią jej, iż przy pomocy Synoptica, który przetrwał i żył w tych podziemiach przez wiele tysięcy lat, zamienią wszystkich ludzi i Bestiale w posłuszne im symbionty, po czym Venom zamierza ją przeistoczyć w jednego z symbiontów. W kanałach Shane budzi nieprzytomnego Spider-Mana i mówi mu, iż przy pomocy nadajnika odnajdzie Naoko. Spider, nie chcąc zostawić chłopca, każe mu trzymać się blisko niego. Tymczasem Green Goblin uwalnia się od macek Synoptica i rusza na pomoc Naoko. Spider-Man odnajduje komnatę i ratuje Naoko, po czym używa fal dźwiękowych przeciw symbiontom i przybyłemu znikąd Synopticowi, lecz broń nie neutralizuje przeciwnika. Parker zabiera Naoko i Shane’a w bezpieczne miejsce i postanawia walczyć w tradycyjny sposób z Synopticiem. Pomaga mu w tym Goblin, rzucając bomby dyniowe w potwora i unieszkodliwia go. Spider mówi mu, iż ma plan. Każe mu zaprowadzić wszystkie porwane osoby w bezpieczne miejsce, a on sam postanawia zniszczyć komnatę poprzez kolumny podtrzymujące jaskinię, co mu się udaje. Goblin łapie spadającego Spidera i lecą na powierzchnię. Synoptic zostaje zasypany gruzem skał, a Venom i Carnage uciekają. Na powierzchni Naoko i Shane dziękują Goblinowi za uratowanie i odchodzą, Goblin myśli o swojej ukochanej, która nie wie, iż jest jej mężem. Wszystkiemu przygląda się z góry Spider-Man. Spidey zaczyna robić zdjęcia samemu sobie, by dać pieniądze Naoko za czynsz, przy czym omal nie niszczy swojego aparatu.

Później w redakcji Daily Byte, Peter przedstawia naczelnemu zdjęcia Spider-Mana, a ten daje mu 100 dolców za każde zdjęcie. Peter pyta się naczelnego, czy może go nazywać J.J. W domu Naoko, Peter daje jej pieniądze za czynsz, a ona dziękuje mu, że wysłał za nią Spider-Mana.

Recenzja

Po dwóch wstępnych, niezbyt udanych odcinkach, otrzymaliśmy w końcu jeden z lepszych odcinków serialu w którym swój debiut ma Green Goblin!

Spider-Man Unlimited - 1x03 - Where Evil NestsZapomnijcie o szalonym i podstępnym Goblinie, którego znamy z komiksów, tutaj otrzymujemy zamaskowanego bohatera na wzór Bena Uricha, który walczył z przestępczością w stroju Green Goblina. Pomysł dobry, ponieważ odświeża nieco tego bohatera. Fabuła ogólnie niczym nie zaskakuje i jedynie nasuwa kolejne pytania. A więc Naoko zostaje porwana przez tajemniczego zielonego potwora i Spider-Man postanawia ją znaleźć. Przypadkowo trafia na Goblina, którego oskarża o jej porwanie. Potem razem współpracują, by ją odnaleźć. A więc jak pisałem wcześniej, fabuła jest raczej prosta i niezbyt skomplikowana. Przy okazji dowiadujemy się czym jest ten wielki Synoptic, o którym Venom i Carnage ciągle wspominali, ale tego wam nie będę mówić. Lepiej byście się sami dowiedzieli, ponieważ raczej będziecie w takim samym szoku jak ja, gdy go zobaczycie. Co do dialogów, są raczej drętwe. Jedynie duet Pająka i Goblina brzmi dobrze poprzez dobre teksty humorystyczne, reszta nie popisała się niczym. Jeżeli chodzi o akcje, to największy plus tego odcinka. Mieści jej się dużo, a sceny walk są dobrze wykonane przez twórców w przeciwieństwie do poprzednich odcinków, gdzie były one krótkie i nadmiar złego, chaotyczne.

Dzięki takim zabiegom jak nowy Green Goblin, więcej akcji i nawet ciekawa fabuła, w której dowiadujemy się kim jest tajemniczy Synoptic otrzymujemy odcinek o wiele lepszy od dwóch poprzednich i oby autorzy serialu trzymali tak dalej. 4.5 Pajączka

Ocena:

Autor: Zig89

Spider-Man Unlimited - 1x03 - Where Evil Nests Spider-Man Unlimited - 1x03 - Where Evil Nests Spider-Man Unlimited - 1x03 - Where Evil Nests


Related Articles

About Author

Majk