komiksy: 1370 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man Unlimited – 1×04 – Deadly Choices

Spider-Man Unlimited - 1x04 - Deadly ChoicesSerial: Spider-Man Unlimited
Sezon: 1
Odcinek: 04
Tytuł: Deadly Choices
Produkcja: Saban Entertainment
Data emisji USA: 23 grudzień 2000
Data emisji PL: 2001-2002
Czas trwania: 22 minuty
Stacja TV: Fox Kids
Stacja TV (PL): Polsat
Scenariusz: Steve Perry
Producent: Will Meugniot
Reżyseria: Patrick Archibald

Streszczenie

Slumsy, 10 lat wcześniej. Trzech chłopców bawi się na ulicy. Później, jeden z nich ubiera choinkę na Boże Narodzenie. Wiatr zrywa gwiazdę z choinki i mały chłopiec bez wahania goni ją, gdy nagle napotyka Sir Rama, który porywa go do siedziby Ewolucjonisty. Czas teraźniejszy, laboratorium Sir Rama. Lady Vermin informuje Lorda Tygera o skradzionym Z-99 przez jednego z Rebeliantów, Gita Huskinsa. Slumsy. Git Huskins ucieka przed strzelającymi do niego Robotami-Strażnikami. Przewraca się i Roboty postanawiają go wyeliminować, lecz przerywa im Sir Ram i nakazuje mu oddać to, co ukradł z laboratorium. Git daje jednak radę uciec.

Spider-Man Unlimited - 1x04 - Deadly ChoicesDaily Byte. Peter daje zdjęcia Spider-Mana swojemu szefowi, lecz on ich nie przyjmuje i każe mu zrobić zdjęcia Pająka z swoją dziewczyną. Nagle widzą za oknem Gita walczącego z Robotami. Peter interweniuje jako Spider-Man i ratuje mu życie, lecz gdy postanawia wystrzelić pajęczynę okazuje się, iż skończyła mu się. Tym razem Git ratuje życie Pająkowi, urywając głowę Robotowi. Następnie zabiera ze sobą tajemniczy pojemik i ucieka. Natomiast Spidey staje naprzeciw trzech Rycerzy. Sir Ram pod przymusem tłumaczy mu, iż ten pojemnik, który skradł Git, jest bombą biologiczną, która wybuchnie za dwie godziny. Gdy Rycerze odlatują Spider-Man umieszcza w jednym z ich pojazdów nadajnik i wraca do domu, by napełnić zbiorniki z pajęczyną.

Klinika Naoko. Naoko kłóci się przez telefon z byłym mężem, gdy nagle przychodzi do niej osłabiony John Jameson oraz Peter. Naoko postanawia pomóc Johnowi, gdy tym czasem Parker uzupełnia zapasy pajęczyny i wyrusza do Rebeliantów, by dowiedzieć się więcej na temat Gita i bomby. Rebelianci tłumaczą Pająkowi, iż Git miał ukraść bombę i dostarczyć im ją, lecz nie zjawił się. Przy okazji mówią mu, że bomba może być katastrofalna w skutkach. Spider-Man postanawia połączyć siły z Rycerzami w znalezienu Gita oraz bomby. Później, Dzielnica “Grid Seven”. Spidey i Rebelianci znajdują Rycerzy. Spider składa im propozycję sojuszu, lecz Rycerze otwierają ogień i wywiązuje się strzelanina. Spider-Man przemawia im do rozsądku i z niechęcią tworzą sojusz do czasu znalezienia i zneutralizowania bomby.

Spider-Man Unlimited - 1x04 - Deadly ChoicesRebelianci i Rycerze dolatują do miejsca, w którym, Git miał przekazać bombę Rebeliantom, lecz go tam nie znajdują. Przy okazji wywiązuje się kolejna sprzeczka między nimi, lecz uspokaja ich Spider-Man. Tymczasem Git, siedząc na ulicy, wspomina operację przeprowadzoną przez Sir Rama, przez którą uczynił go widmem w bandażach. Spider, Rebelianci i Rycerze lądują na drugim miejscu spotkania, lecz zostają zaatakowani przez Gita, który później niszczy pojazdy Rebeliantów i Rycerzy. Huskins myśli, że towarzysze z Ruchu Oporu zdradzili go i dlatego zaczyna uciekać. Spider-Man rusza za nim. Znajduje go na dachu budynku i oplątuje pajęczyna, zabierając mu bombę. Rycerze i Rebelianci docierają na miejsce i Sir Ram stara się zdezaktywować bombę, lecz okazuje się, iż jest to niemożliwe. W tej sytuacji Spider-Man prosi Huskinsa o pomoc, mówiąc jaka zagłada ich czeka. Git za pomocą swoich mocy unieszkodliwia bobmę. Sir Ram oświadcza, że ich rozejm się zakończył, po czym Git brutalnie okłada go pięściami. Spider odciąga go od Sir Rama. Git przebacza Sir Ramowi i przekazuje mu bombę. Rycerze wracają do swojej siedziby.

Następnego ranka Peter wręcza szefowi zdjęcia Spider-Mana z Lady Vermin i otrzymuje pieniądze. Podziemne laboratorium Sir Rama. Venom i Carnage kradną bombę, która jest częścią ich wielkiego planu. Restauracja. Peter rozmawia z Naoko i jej synem o zdjęciach Spider-Mana, natomiast z ulicy przygląda się im tajemniczy mężczyzna w płaszczu.

Recenzja

Twórcy na pewno podczas tworzenia serialu czerpali wiele postaci i pomysłów z różnorodnych filmów, które na tamte czasy były przebojami. A teraz? Czy koncepcje zaczerpnięte z filmów sprzed dziesięciu, dwudziestu lat mogą się jeszcze podobać widzom i na dodatek zmieszane ze światem Spider-Mana? Niestety twórcom nie wychodzi to za dobrze, czego dowodem może być ten odcinek, który nie tylko czerpie pełnymi garściami z “Wyspy Doktora Moroe”, a także z “Człowieka Widmo” czy też genialnej “Twierdzy”.

Spider-Man Unlimited - 1x04 - Deadly ChoicesFabuła odcinka przedstawia tym razem historię najbardziej tajemniczego ze wszystkich Rebeliantów, Gita Huskinsa (Człowiek Widmo). A więc, Git, gdy był bardzo młody, został porwany przez Sir Rama i poddany eksperymentom, dzięki którym posiadł wszystkie zdolności znane z serialu. Natomiast głównym wątkiem fabuły jest wielki wyścig z czasem. Git Huskins kradnie bombę z wirusem, a Spidey wraz z resztą ekipy próbują go powstrzymać. Okazuje się, że celem jedynym w życiu Gita jest zemsta na Bestialach, a w szczególności na Sir Ramie, który odebrał mu dzieciństwo.

Fabuła odcinka jest trochę naciągana i naiwna poprzez sojusz między Bestialami, a Rebeliantami (Jak można nie umieć schwytać jednego człowieka?) oraz dezaktywowanie bomby (geniusz Sir Ram nie potrafił jej wyłączyć, natomiast Git potrafił za pstryknięciem palców, żałosne). Jedynymi plusami, które ratują ten odcinek, są sceny walki z robotami (choć krótkie) i przedstawienie historii tajemniczego Gita Huskinsa. Niestety po dosyć dobrym odcinku znowu musiałem się rozczarować. A miało być tak pięknie, może pora już na powrót Green Goblina? 2.5 Pajączka.

Ocena:

Autor: Zig89

Spider-Man Unlimited - 1x04 - Deadly Choices Spider-Man Unlimited - 1x04 - Deadly Choices Spider-Man Unlimited - 1x04 - Deadly Choices


Related Articles

About Author

Majk