komiksy: 1887 komiksy polskie: 159 seriale animowane: 112 biografie: 59

Robbie Robertson

Robbie RobertsonWzrost: cm
Waga: 98 kg
Oczy: Brązowe
Włosy: Białe
Znaki szczególne: Robbie lubi palić fajkę
Prawdziwe imię: Joseph Robertson
Obecny pseudonim: Robbie
Poprzedni pseudonim: Brak
Podwójna tożsamość: Brak
Obecny zawód: Redaktor naczelny Daily Bugle
Poprzedni zawód: Publicysta gospodarczy, reporter Daily Bugle
Obywatelstwo: Amerykańskie
Status prawny: Ułaskawione przestępstwo
Miejsce urodzenia: Harlem, Nowy York
Stan cywilny: Żonaty (Marla)
Znani krewni: Samuel Robertson (ojciec, zmarły), Alice Robertson (matka, zmarła), Marla (żona), Randolph (syn), Amanda (przybrana córka), Patrick Henry Robertson (pierwszy syn zmarły w czasie porodu)
Znani powiernicy: Bliski przyjaciel John Jonah Jameson
Znani sojusznicy: Spider-Man
Główni wrogowie: Tombstone, Czarna Tarantula
Stałe miejsce pobytu: Nowy York
Poprzednie miejsce pobytu: Filladelfia
Obecna przynależność do grup: Redakcja Daily Bugle i Jameson News Digest
Poprzednia przynależność do grup: Brak
Wykształcenie: Ukończony college Szkoły Dziennikarskiej Columbia
Poziom siły: Zwykły człowiek
Moce: Brak
Umiejętności: Robbie ma anielską cierpliwość
Wyposażenie: Brak
Bronie: Brak
Ograniczenia: Robbie uważany jest za pracoholika.

Joseph Robertson był ciężko pracującym studentem dorastającym w Harlem w Nowym Yorku. Jego kariera dziennikarska została splamiona przez Lonniego Thompsona Lincolna znanego jako Tombstone. W liceum w Harlem, Robbie był zmuszony unieważnić artykuły ujawniające kryminalne wyczyny Lincolna. Potem w Filadelfii, gdzie poślubił swoją dziewczynę Marthę, Robertson widział jak Lincoln zamordował człowieka, informatora, z którym Robbie miał się spotkać. Postanowił milczeć w tej sprawie, aby chronić swoją rodzinę przed Tombstonem. Następnie wrócił do Nowego Yorku, gdzie zaczął pracę w Daily Bugle.

W ciągu 20 lat w Daily Bugle Robbie szybko awansował, zostając publicystą gospodarczym i jednym z najbardziej szanowanych dziennikarzy. Miał bardzo dobre układy z wydawcą gazety, Jamesonem, choć wiele ich różniło, w tym stosunek do zamaskowanych bohaterów. Robbie szanował ich i starał się poprawiać ich wizerunek w swoich artykułach. Dla Petera był moralnym mentorem i choć domyślał się jego podwójnej tożsamości, nigdy głośno nie wypowiadał swoich spostrzeżeń.

Robertson i Spider-Man po raz pierwszy podjęli współpracę, gdy Robbie pomagał Spider-Manowi pojmać Chameleona. Gdy Robbie oczernił skorumpowanego polityka Sama Bullita, Spider-Man i Iceman uratowali Robertsona przez bandą nasłanych zbirów. Spider-Man udzielił mu również pomocy, gdy Robbie stał się celem Richarda Raleigha, szalonego kandydata na burmistrza.

Życie prywatne Robbiego układało się inaczej niż jego kariera dziennikarska. Jego pierwszy syn, Patrick zmarł w czasie porodu. Drugi syn, Randy wyrósł na obiecującego młodzieńca, ale był niepoprawnym idealistą. Robbie nie zawsze pochwałał decyzji swojego syna: był przeciwny jego udziałowi w proteście studentów na ESU czy też małżeństwu z Żydówką, Amandą.

Robbie został redaktorem naczelnym Daily Bugle, gdy Jameson zrezygnował z tej posady, przyznając się do sponsoringu eksperymentu na Mac Garganie. Robertson świetnie spisywał się na tym stanowisku. Był też wzorem dla wielu pracowników gazety takich jak Betty Brant, Kate Cushing, Kat Farell, Ned Leeds i Ben Urich.

Kiedy Tombstone pojawił się w mieście, Robbie postanowił rozprawić się ze swoim dawnym wrogiem. W wyniku konfrontacji trafił do szpitala, ale ostatecznie pokonał swoje lęki i powiedział publicznie o zbrodniach Tombstone’a. Trawiony poczuciem winy, chciał zrezygnować z pracy w Daily Bugle, ale Jameson nie przyjął jego wymówienia. Niestety został wezwany do sądu w roli oskarżonego o zatajenie dowodu przestępstwa. Robertsona uznano winnym i skazano na 3 lata więzienia. Tombstone został umieszczony w tym samym zakładzie co Robbie. Jednak Lincoln uciekł z więzienia, biorąc za zakładnika Robertsona. Ostatecznie Robbie zadźgał Tombstone’a za pomocą wideł na farmie Amishów, potem przekazał się w ręce policji i został wkońcu ułaskawiony.

Tombstone przeżył walkę. Robertson ponownie się z nim zmierzył i strzelając do niego, sprawił, że Lincoln dostał się w pole rażenia eksperymentalnego gazu, który uczynił go nadczłowiekiem. Wdzięczny za to posunięcie, Tombstone zrezygnował z zemsty na Robbim, któremu powiedział, że ich długi są wyrównane. Od tej pory Robbie nie był już dłużej dręczony przez Tombstone’a, który jednak pozostał aktywnym kryminalistą.

Po kupnie Daily Bugle przez Thomasa Firehearta (znanego jako Puma), Robbie pomógł Jamesonowi w wydawaniu jego czasopisam Jameson News Digest. Udało mu się również przetrwać redukcję etatów i cięcia budżetowe w Daily Bugle. Sytuacja ustabilizowała się dopiero, gdy Jameson odkupił od Firehearta swoją gazetę.

Po powrocie Normana Osborna zza grobu, który nabył Daily Bugle i wielu zagrożeniach na swoje życie Robbie zrezygnował z długo terminowej pozycji. Złożył rezygnację i przestał być redaktorem naczelnym, którym został ponownie Jameson. Powrócił jednak do swojej dawnej pracy, gdy Jameson odzyskał kontrolę nad Daily Bugle. Robbie zmienił wizerunek gazety na bardziej przyjazny superbohaterom. Za zgodą Jamesona zatrudnił Jessicę Jones, która wspólnie z Ben Urichem zaczęła prowadzić dodatek Daily Bugle poświęcony superbohaterom o nazwie The Pulse.

Ostatnio Robertson pomógł Kapitanowi Ameryce i brygadzie Falcona rozprawić się z kartelem narkotykowym Rivasa. Robbie ciągle piastuje stanowisko redaktora naczelnego Daily Bugle i pomaga jak tylko może swoim bliskim oraz przyjaciołom.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Majk