Gdzieś głęboko pod ziemią. Black Panther, Emma Frost i Ant-Man badają grotę, która jest ogromnym cmentarzyskiem różnorakich bestii. T’Challa uważa, że za tę masakrę odpowiada również zabójca Uatu The Watchera.
Nowy York. Kapitan Ameryka, Black Widow, Wolverine i Spider-Man ścigają kolejnego osobnika z gatunku Mindless Ones, który nie może poradzić sobie z natłokiem myśli krążących wokół „Księżyca” i „oka”. Potwór wyskakuje z okna biurowca wprost na pojazd kierowany przez Nicka Fury’ego. Mężczyzna katapultuje się i strzałem z pistoletu wysadza latający samochód.
Wieża Avengers. Iron Man ma nadzieję, że Mindless One przeżył, ponieważ istota może rzucić nowe światło na morderstwo Uatu. W analizie zbieranych danych pomaga mu Bruce Banner. Stark zwraca uwagę na fakt, że niedawno z Księżyca odleciał w kierunku Ziemi niezidentyfikowany statek wykonany w całości ze złota.
W wymiarze należącym do „Cieni Zjadających Ludzi” Doktor Strange i Punisher znajdują zwłoki olbrzymiego stwora, w którego ciele tkwi świecący na zielono pocisk dużych rozmiarów.
Ziemia. Skryci w cieniu mężczyzna, który trzyma oko Uatu, i kobieta, która nie spała od 3 dni, rozprawiają o ekspresowej ewolucji Mindless Ones, postępującym naprzód śledztwie Avengers i ich towarzyszu, który leży na łóżku i zwija się z bólu z powodu „zmiany”, jaką przechodzi. Nagle wieżowiec, w którym mieści się ich kryjówka, zostaje otoczony przez Avengers i ich sojuszników z X-Men. Kobieta, którą okazuje się być Exterminatrix (Oubliette Midas), wraz Mindless Ones podejmuje nierówną walkę przeciwko superbohaterom. W tym czasie jej wspólnik z kapturem na twarzy usiłuje wyprowadzić jej cierpiącego ojca z budynku.
Kiedy w trakcie zażartej walki Exterminatrix rozbija jeden ze statków Avengers, zakapturzony mężczyzna tłumaczy jej ojcu, że oko Watchera skrywa wszelkie sekrety i w ich interesie leży to, by ujrzały one światło dzienne. Po wyjściu na dwór okazuje się, że Exterminatrix przegrała bitwę, a triumfujący Avengers czekają na to, by zaaresztować jej pomocników, którzy twierdzą jednak, że nie przyczynili się bezpośrednio do śmierci Watchera. Nagle oko Uatu zaczyna świecić, co cieszy jego nowego właściciela, który ściąga kaptur, nie chcąc dalej ukrywać swej tożsamości. Jest nim Orb, który nazywa posiadaną część ciała Watchera pełną tajemnic bombą, która zaraz wybuchnie.






