komiksy: 1386 komiksy polskie: 53 seriale animowane: 111 biografie: 59

KOMIKSY PL | Nowości komiksowe w Polsce 17.07 i 19.07

16 lipca 2019

Wydawnictwo Egmont już jutro (17.07) wyda sporą dawkę komiksów, które zainteresują pajęczych fanów. Rozpoczynamy od II Wojny Domowej wraz ze spin-offem Amazing Spider-Man: Wojna Domowa. Następnie kolejny pokaźny tom spod szyldu Ultimate Spider-Man. A za kilka dni (19.07) w kioskach będziemy mogli nabyć coś dla młodszych czytelników: kolejny numer Marvel Komiks.

II Wojna Domowa

II Wojna Domowa
Wydanie: 2019
Seria/cykl: MARVEL NOW 2.0
Scenarzysta: Brian Michael Bendis
Ilustrator: David Marquez
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 17.07.2019

Czy można aresztować ludzi za zbrodnie, które dopiero popełnią? Przed takim dylematem staną najpotężniejsi ziemscy bohaterowie, gdy spotkają Ulyssesa – przedstawiciela rasy Inhumans, który potrafi przewidywać przyszłość. Iron Man opowie się za wolną wolą, ale Kapitan Marvel spróbuje wykorzystać dar jasnowidza do zapewnienia światu bezpieczeństwa. Wkrótce oboje stracą najbliższych, a konflikt się zaostrzy i zyska wymiar osobisty. Czy społeczność superbohaterów przetrwa kolejną wojnę domową?

Twórcami tej opowieści są scenarzysta Brian Michael Bendis, znany m.in. z serii Daredevil: Nieustraszony! i Ultimate Spider-Man, oraz rysownik David Marquez, autor ilustracji do All-New X-Men i Niezwyciężonego Iron Mana.

II Wojna Domowa: Amazing Spider-Man

II Wojna Domowa: Amazing Spider-Man
Wydanie: 2019
Seria/cykl: MARVEL NOW 2.0
Scenarzysta: Christos Gage
Ilustrator: Travel Foreman
Tłumacz: Bartosz Czartoryski
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 17.07.2019

Po ujawnieniu się nowego Inhumana, który potrafi przewidywać przyszłość, ziemscy bohaterowie zastanawiają się, co z nim zrobić. Wszyscy zgadzają się co do jednego: Ulysses ma ogromną moc i ciąży na nim gigantyczna odpowiedzialność, dlatego musi ostrożnie korzystać ze swoich zdolności. Wydaje się, że nie ma dla niego lepszego mentora niż Peter Parker. Wkrótce jednak Ulysses przewiduje, że ktoś bliski Spideyowi okaże się zdrajcą. Czy naprawdę powróci jeden z najstarszych wrogów Pająka? Przyjaciele stają przeciwko przyjaciołom w całym uniwersum i Spider-Man nie jest wyjątkiem – lecz z kim przyjdzie mu się zmierzyć?

Autorem scenariusza jest Christos Gage (Amazing Spider-Man, Superior Spider-Man), a rysunki stworzył Travel Foreman (X-Men Unlimited).

Ultimate Spider-Man, Tom 4

Ultimate Spider-Man, Tom 4
Wydanie: 2019
Seria/cykl: MARVEL CLASSIC
Scenarzysta: Brian Michael Bendis
Ilustrator: Mark Bagley
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 17.07.2019

Co zrobić z mutantem, który jest tak zachwycony swoimi mocami, że popisując się nimi, popada w konflikt z prawem? Peter Parker chciałby go powstrzymać, ale… nie może nawet znaleźć swojego kostiumu. Cóż… Życie superbohatera to nie bułka z masłem. Na szczęście z pomocą Pająkowi przybywa delegacja X-Men! Spider-Man wpada też w oko Czarnej Kotce. Ponętna złodziejka ostrzy sobie na niego pazurki, ale kiedy udaje jej się przechwycić tajemniczą tabliczkę, której pożąda Kingpin, razem z Pająkiem będą musieli zmierzyć się z samą Elektrą. Tymczasem Mary Jane chciałaby powiedzieć Peterowi coś bardzo ważnego…

Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis (Daredevil: Nieustraszony!), a rysunki stworzył Mark Bagley (Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man).

Marvel Komiks #2

Komiksy Marvel Tom 2
Wydanie: 2019
Seria/cykl: MARVEL KOMIKS
Scenarzysta: Jeff Parker, Paul Tobin
Ilustrator: Manuel Garcia, Scott Koblish, Alvin Lee, Matteo Lolli, Roberto di Salvo
Tłumacz: Grzegorz Gołębski
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 19.07.2019

Seria dla młodszych wielbicieli superbohaterów, w której co miesiąc ukazują się nowe przygody Spider-Mana, Hulka, Avengers oraz innych znanych i lubianych herosów Marvela. Na 112 stronach znajduje się aż pięć zamkniętych historii, które pierwotnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel Comics w serii Marvel Adventures, tworzonej specjalnie z myślą o młodszym odbiorcy. W tym tomie Hulk, Iron Man i Spider-Man muszą pokrzyżować plany równie genialnemu, co złemu podróżnikowi w czasie, Peter Parker śledzi Wolverine’a na zlecenie agencji detektywistycznej, a Avengers stają do walki z pewnym wielkogłowym naukowcem, który ma bardzo niedobre zamiary wobec Hulka…


Related Articles

About Author

  1. Coś dla każdego.

  2. Tak często się wypowiadasz Tomuś. Zostaw coś dla mnie. Dla prawdziwego specjalisty od Marvela.

  3. Ten jest największym znawcą Marvela, kto go zdecydowanie najwięcej czyta.

  4. Ja nie patrzę na Spidermana. Siedzę na swojej prowincji i prowadzę życie rasowego rolnika. Co życie na wsi to życie na wsi.

  5. Cały czas recenzja i recenzja. Ja bym chciała się dowiedzieć. Jaka seria Spider Mana jest dla was najlepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *