komiksy: 1240 komiksy polskie: 37 seriale animowane: 111 biografie: 59

KOMIKSY PL | Nowości komiksowe w Polsce 24.04

23 kwietnia 2019

Wydawnictwo Egmont już jutro (24.04) zaprezentuje czytelnikom aż trzy tytuły, w których pojawia się Spider-Man. W pierwszym Spider-Man w skali globalnej kontynuuje walkę z tajemniczym Zodiakiem. W drugim, Miles Morales uda się w kosmos jako członek Avengers. W trzecim komiksie Spider-Man wraz z wieloma innymi bohaterami zmierzy się z kolejnym posiadaczem Rękawicy Nieskończoności w wielkiej Wojnie Nieskończoności. Poniżej okładki i opisy od Egmont.

Amazing Spider-Man. Globalna sieć. Mroczne królestwo. Tom 2

Amazing Spider-Man Tom 2
Wydanie: 2019
Seria/cykl: MARVEL NOW 2.0
Scenarzysta: Dan Slott
Ilustrator: Matteo Buffagni, Giuseppe Camuncoli
Tłumacz: Bartosz Czartoryski
Liczba stron: 132
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 24.04.2019

Drugi tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Peter Parker rozwija międzynarodową działalność, a jego kolejnym przystankiem są Chiny, gdzie odkrywa, że złowrogi Pan Negatyw zniewolił dwoje jego przyjaciół: Cloaka i Dagger. Czy niesamowity ścianołaz upora się z przemienionymi przez Negatywa bohaterami i sam nie podzieli ich losu? Podróże Petera nie zakończą się jednak na Dalekim Wschodzie – ostateczny pojedynek z Zodiakiem rzuci go do Europy. Jeśli Skorpion wcieli swój mistrzowski plan w życie, nawet Spider-Man może nie dać rady powstrzymać go przed przejęciem kontroli nad przyszłością…

Autorem scenariusza jest Dan Slott (She-Hulk, Mighty Avengers), a rysunki przygotowali Matteo Buffagni i Giuseppe Camuncoli.

Avengers. Rodzinny interes. Tom 2

Avengers Tom 2
Wydanie: 2019
Seria/cykl: MARVEL NOW 2.0
Scenarzysta: Mark Waid
Ilustrator: Mahmud Asrar
Liczba stron: 96
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 24.04.2019

Drugi tom przygód Avengers z nowej serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. W miasteczku Pleasant Hill najwięksi ziemscy bohaterowie udowodnili, że potrafią grać w jednej drużynie. Tylko czy wytrwają razem dość długo, by zapisać się w historii? Kolejna misja zaprowadzi ich w najmroczniejszy zakątek kosmosu, gdzie dawny wróg być może przetrzymuje zaginionego tatę Novy. Na dodatek w posiadłości Avengers pojawi się tajemnicza nieznajoma, która podaje się za Wasp. Kim jest ta nowa superbohaterka… i jakie ma zamiary?

Scenariusz tego tomu napisał Mark Waid (Daredevil, Deadpool, Fantastyczna Czwórka), a rysunki stworzył Mahmud Asrar (All-New X-Men, Supergirl).

Wojna nieskończoności

Wojna Nieskończonośći
Wydanie: 2019
Seria/cykl: MARVEL CLASSIC
Scenarzysta: Jim Starlin
Ilustrator: Shawn McManus, Tom Raney, Ron Lim, Angel Medina, Larry Alexander
Tłumacz: Jacek Dewnowski
Liczba stron: 400
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 24.04.2019

Magus, uważany za martwego, powraca, żeby zebrać wszystkie klejnoty i odtworzyć Rękawicę Nieskończoności. Aby szybko uporać się z superbohaterami, wysyła złowrogie sobowtóry, które mają zaatakować i pokonać swoje pierwowzory. Tymczasem Thanos dowiaduje się o planach Magusa i wyrusza, żeby pomóc Adamowi Warlockowi oraz innym bohaterom w obronie wszechświata.

Autorem scenariusza jest Jim Starlin, a rysunki stworzyli Ron Lim, Tom Raney, Angelo Medina, Larry Alexander i Shawn McManus.


Related Articles

About Author

  1. Jak ktoś chce przeczytać komiks to raczej nie sugeruje się recenzją. Choć zawsze warto przeczytać ową recenzję. Moim zdaniem z tych tytułów powyższych pierwszy jest najlepszy. Ale to tylko moje skromne zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *