komiksy: 1700 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Marvel Komiks #1

Marvel Komiks #1Numer: Marvel Komiks #1
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Egmont 2019
Data wydania: Czerwiec 2019
Scenariusz: Paul Tobin, Jeff Parker
Rysunki: Alvin Lee, Matteo Lolli, Manuel Grcia
Tusz: Terry Pallot, Christian Dalla Vecchia, Terry Pallot, Scott Koblish
Kolory: Emily Warren, Val Staples, Sotocolor
Litery: Stop!Studio
Okładka: Cruz i Guru-eFX
Redaktor: Agnieszka Trzebska-Cwalina
Wydawca: Martin Dusseldorp
Tłumacz: Grzegorz Gołębski
Cena: 14,99 zł

Opis

Komiks dla czytelników +8

Co miesiąc nowe przygody najfajniejszych superbohaterów!

Zawartość

 

Recenzja

Pierwszy tom wydanego przez Egmont Marvel Komiks, zeszytu przeznaczonego dla młodszego odbiorcy, to aż pięć zeszytówek, czyli pięć historii ze świata Marvel Adventures. Warto zaznaczyć, że owe komiksy pochodzą z różnych okresów i ciężko stwierdzić, czy są ze sobą powiązane i dotyczą tych samych wersji postaci.

Na sam początek otrzymujemy dwa numery Marvel Adventures Super Heroes. Czyli luźne opowieści z randomowymi herosami w tle. Można by to przyrównać do serii Marvel Team-Up, gdzie bohaterowie łączyli siły by pokonać przeciwności. Tutaj jest podobnie, jednakże wszystko zaprezentowane w przystępny sposób. Co prawda w fabułach nie ma jakiegoś zagrożenia super-przestępcą, a jedynie zaprezentowano luźne spotkanie, bądź też przygody w tym wypadku trójki herosów (Spider-Mana, Hulka i Iron Mana). Całość tryska humorem i pozbawione jest jakiejkolwiek przemocy. No dobra, może niewielka doza przemocy się znajdzie – w końcu to superbohaterowie – a Ci muszą walczyć.

Za kreskę obu zeszytów odpowiada jedna osoba. – Alvin Lee. Jego rysunki są bardzo wyraźne, szczegółowe z nutką kreskówkowej słodkości. Do tego całość dopełniają dobrze dobrane barwy.

Kolejne dwie historie dotyczą Spider-Mana. Rozpoczynają drugi tom serii Marvel Adventures, jednakże biorąc pod uwagę treść obu zeszytów trudno oprzeć się wrażeniu, że zabrakło jakiegoś wstępu. Zostaliśmy rzuceni w sam środek życia bohatera. Zaskakuje nas fakt, że Peter ma dziewczynę Sophię Sandoval i że zerwał z Gwen Stacy. Do tego mamy rodzinę mafijną, Torino, która najwyraźniej odgrywa tutaj sporą rolę. Przedstawiono nam Bullseye’a, który ewidentnie dąży do konfrontacji z naszym Pająkiem – a jak wiadomo to nie byle kto.

Za stronę graficzną tych dwóch części odpowiada inny rysownik. Widać, że ma styl mocno kreskówkowy, który, myślę, że przypadnie do gustu grupie docelowej.

Ostatni zeszyt stanowi pierwszy numer Marvel Adventures: Avengers. Tutaj poznajemy całkiem nowy, nietypowy skład Avengers. Do drużyny należą: Kapitan Ameryka, Iron Man, Hulk, Spider-Man, Wolverine, Storm, Giant Girl. Co kierowało scenarzystę do doboru takiego zestawu herosów? Właściwie nie wiadomo, zapewne po części marketing. Sama fabuła jest nieskomplikowana i właściwie skupiająca się na walce. Powiedzmy, że ta część nadrabia bijatyką za wszystkie poprzednie. Jak to zwykle bywa w historiach dla młodszych czytelników, po walce otrzymujemy happy End. Uważam, że ta historia jest najsłabszą częścią całego pierwszego tomu Marvel Komiks.

Graficznie jest całkiem dobrze, jednakże czegoś tym rysunkom brakuje. Widać, że rysownik chciałby pokazać jak najwięcej ze swoich umiejętności, jednakże konwencja komiksu (dla dzieci) go ogranicza.

Podsumujmy, za nieduże pieniądze otrzymujemy pięć historii z popularnymi superbohaterami Marvela. Całość dla młodszego odbiorcy. Cieszę się, że Egmont postanowił poprowadzić czytelnika od najmłodszych lat. W momencie, gdy czytelnikowi znudzą się magazyny z zagadkami, to śmiało może sięgnąć po czysty komiks, by, gdy już wydorośleje przejść na poważniejsze historie zawarte Marvel Now 2.0. Takie komiksy na polskim rynku są bardzo potrzebne. Jak na sam początek myślę, że 4,5 pajączka się należy.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Marvel Komiks #1 Marvel Komiks #1 Marvel Komiks #1


Related Articles

About Author