komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Marvel Adventures: Super Heroes #1

Marvel Adventures: Super Heroes #1Numer: Marvel Adventures: Super Heroes #1
Tytuł: Best Of Show
Wydawnictwo: Marvel Comics 2008
Data wydania: Wrzesień 2008
Scenariusz: Paul Tobin
Rysunki: Alvin Lee
Tusz: Terry Pallott
Kolory: Emily Warren
Litery: Nate Piekos
Okładka: Roger Cruz i Guru-eFX
Asystent Redaktora: Natha Cosby
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $2.99
Przedruk PL: Marvel Komiks #1

Streszczenie

Jedna z rezydencji Tony’ego Starka. Spider-Man demonstruje przed Iron Manem i Hulkiem swoją moc “przyklejania się” do wszystkiego, kiedy rozlega się pukanie do drzwi. To Hercules przychodzi do nich z wielką prośbą. Chce, aby Spidey i spółka zaopiekowali się przez około tydzień dwójką legendarnych psów – Ortrosem i Cerberem.

Zadanie wydaje się łatwe, ale już po chwili Ortros zaczyna gryźć Iron Mana i Spider-Mana. Nie podoba się to Hulkowi, który nokautuje dwugłowego psa. Wtedy spostrzegają zniknięcie Cerbera.

Podążając za zniszczonymi samochodami trafiają do parku, gdzie Cerber, leżąc gryzie jeden z pomników. Hulk próbuje ułaskawić go hot-dogami, ale Cerber tylko się wścieka i atakuje superbohaterów. To denerwuje Hulka, który nokautuje również trzygłowego Cerbera. Bohaterowie zabierają psy z powrotem do rezydencji i zaczynają trening, który ma nauczyć je posłuszneństwa.

Po 5 dniach trening przynosi rezultaty. Wtedy spotyka ich Ginnifer Enguehard, która zaprasza superbohaterów na wystawę psów, która odbędzie się w Madison Sqaure Garden. Cerber i Ortros mieliby wystąpić na pokazie posłuszeństwa.

Madison Square Garden. Na pokazie pojawia się Hercules, który chce walczyć z Cerberem i Ortrosem, aby udowodnić, że jest prawdziwym półbogiem. Nie mogą na to pozwolić Spidey, Hulk i Iron Man, więc wywiązuje się walka. Hercules poddaje się, kiedy widzi, że nawet psy obróciły się przeciwko niemu. Na sam koniec jeszcze Cerber zdobywa główną nagrodę – niebieską wstążkę.

Recenzja

Marvel Adventures: Super Heroes ma przedstawiać przygody marvelowskich superbohaterów, zarówno tych, którzy mają własne serie komiksowe w uniwersum Marvel Adventures, jak również tych, którzy doczekali się co najwyżej występu w roli gościa. W założeniu jest to tytuł bez jasno określonej konstrukcji, w którym spodziewać się możemy team-upów, gościnnych występów i genezy superbohaterów, a wszystko to osadzone w łatwych, przyswajalnych historiach z akcentem położonym na humor i akcję.

Pierwszy numer to wspólny występ Spider-Mana, Hulka i Iron Mana. Nie tworzą oni drużyny na kształt tej z Marvel Adventures The Avengers, raczej bandę kumpli, którzy mają zwyczaj urządzać regularne spotkania i wspólnie rozwiązywać problemy. Te ekscentryczne trio tworzą osoby różniące się osobowością, zachowaniem i sposobem reagowania na poszczególne wydarzenia. Jest to materiał prowadzący do licznych komicznych sytuacji i dowcipnych komentarzy, wśród których są takie perełki jak Spider-Man filmujący nieudane próby oswojenia psów przez Iron Mana, który notorycznie ląduje w ich paszczy.

Historia została napisana z przymrużeniem oka i w żadnym wypadku nie należy traktować jej poważnie. Jest raczej pretekstem do ukazania najróżniejszych gagów, które o dziwo potrafią rozbawić. Autorzy postarali się, by jej tło było jak najbardziej odpowiednie dla młodego czytelnika. Otrzymujemy więc sielski nastrój, sielankowe rysunki i cukierkowy happy end. Mimo tej dawki słodyczy komiks czyta się naprawdę dobrze. Rozrywka, którą przy odrobinie dobrych chęci i poczucia humoru przełknąć może i dorosły czytelnik.

Ocena:

Autor: Rządło (streszczenie), Dawidos (recenzja)

Marvel Adventures: Super Heroes #1 Marvel Adventures: Super Heroes #1 Marvel Adventures: Super Heroes #1

Marvel Adventures: Super Heroes #1 Marvel Adventures: Super Heroes #1 Marvel Adventures: Super Heroes #1


Related Articles

About Author